Timisoara, Impreuna! (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare, din nou, am trecut scurt pe acasa intre 10 drumuri si am mancat ciorba de bors. Mi-a iesit .... o nebunie

Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare, din nou, am trecut scurt pe acasa intre 10 drumuri si am mancat ciorba de bors. Mi-a iesit .... o nebunie


Mai, Ana, ce ai cu Maldivele, sucul era de mango nu de ananas si maseurul meu? La vantul de afara si la norii aia care imi stau la crestetul capului, la oboseala de o am in mine visez si eu, ce sa fac? Ba ca a ajuns Ines la olimpiada, ba ca-s in Maldive, fie si Bora Bora - treaca de la mine....


Gabi, cam asa e cand ai de luat o hotarare de calibrul asta, le intorci si pe o parte si pe alta de mii de ori. Daca tu spui ca trebuie sa ajungi la liman intr-un fel sau altul cred ca-si spune cuvantul tensiunea nervoasa - atunci avem tendinta de a tanji spre o rezolvare, chiar daca e radicala. Spui ca te iubeste dar ca nu e maleabil si tu te-ai saturat sa lasi de la tine ... pai spune-i diplomatie si tot acolo esti. ce ma ingrijoreaza pe mine e ractia de care ne-ai zis, aia cu cine se mai uita la tine femeie cu doi copii ... a fost o lovitura sub centura urata. In sfarsit, crosetez si eu psihologie, tocmai eu care apar periodic sa solicit un umar de plans pe el dar incerc sa ma gandesc cum te pot ajuta, si cuget, si cuget....

Claudia, ce zici, bors cu zahar ???

No, in lipsa de sugestii de la voi am fost si am achitat o ora de masaj cadou pt maman de ziua ei. Vreau sa fie surpriza, o rog sa vina cu mine si acolo o trimit direct in cabina....

Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dana draga....pe mine ,de cand m-am mutat in Timisoara,in 2002 august,ma afecteaza clima asta sud-vestica a Romaniei...asa ca la mine ar fi de inteles sa visez maseur si alte alea,dar matale esti de-a casei,bre...heheheheheehhe...Nah ca am trait s-o citesc si p-asta:o banateanca gateste cu bors...Pe bune ai facut bors cu bors?Esti sigura?Cred ca a iesit bestial de gustos,iar la ora asta mi s-a lipit deja stomacul de sira spinarii....

Gabi dragule....o data ce ai luat o hotarare...e bine sa mergi mai departe.In momentul in care zici gata,fac asa si te intorci din drum,doar rascolesti rahatul sa puta....sti ce vreau sa zic.Decizia iti apartine in intregime...si sti bine ca trebuie sa cantaresti lucrurile astfel incat sa fie bine copilasilor si tie,indiferent de repercusiuni.Lasand orgoliile la o parte.De-a Domnul sa fie numai bine pentru voi....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ana bors de-adevaratele a fost! Nu la plic, nu cub ... bors din ala ca la Moldova (am bunic de langa Piatra Neamt). Io te astept cu o portie si la cat mi-s de zaluda numa zi ca dau o fuga cu sufertasu pana la tine ...Cat despre clima, probabil ca intr-o viata anterioara am trait ori la tropice ori la cercul polar ca am doar doua viteze: sa fie caaaald sau sa ninga, accept si ploaia, dar vantul taios si norii constipati NU!!!

Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Dana asta vroiam si eu sa iti sugerez va fi o adevarata surpriza si cred ca se va bucura de cateva clipe de relax,decat bluza sau material de toale,astea sunt la ordinea zilei dar la masaj,sauna,etc nu cred ca are timp sa mearga prea des,bors cu zahar ,no way.Eu din pacate folosesc bors la plic sau acresc ciorba cu zeama de varza acra,am gasit si aici de cumparat.
la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

iara de mincare se discuta, fetelor? na pai de saptamina viitoare fac si eu o ciorba de pui cu bors(din ala de la sticla din magazin), saptamina asta inca nu
si da, si la noi se pune zahar si in ardeii umpluti, si in supa de rosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ano puteam sa bag mana'n foc ca nu esti banatanca,tu esti dintr-o bucata nu ca noi banatencele,suntem mai moi din fire,asi vrea sa fiu si eu asa ca tine dar nu se poate,altfel am fost crescuta.
Gabi,Gabi e o situatia grea in familia ta,dar ce sa zic,daca crezi ca se mai poate salva ceva,dupa cum ai spus tu ieri era clar ca e toul gata,ma gandeam ca deja a intervenit a 3-a persoana in relatia voastra si de aceea numai poate fi nimic salvat,nu stiu exact cum sta treaba,spui ca va iubeste,dar e nemaleabil,incapatanat,etc,pai atunci BINE AI VENIT in club si noi(cateva dintre noi) ne plangeam sapt viitoare de soti la fel,daca ai stii cate suport eu in casnicia mea ptr un copil,pentru ca nici celalalt copil (Denisa) nu e fericit aici si eu nici atat,am mai povestit eu cate ceva pe aici,dar nici 20 % din cate suport.Nu stiu inca nu sunt in ro cabinete de consfatuiri familiare (sau nu stiu cum se zice,daca vede Ana ma cafteste) poate va poate ajuta cineva in speciailitate de asa ceva,sa mergeti amandoi,mai incearca daca nu e prea tarziu,vorbe urate se arunca,poate totusi de aia a spus ce a spus, ca te iubeste cu toate ca ciudat mod de a iubi,asa zic si eu de sotul meu,dar m-am cam impacat cu ideea,in 5 ani de zile numai stiu nr.de cate ori mi-am facut bagajele sa il parasesc,dar totusi nu e asa usor,mai ales ca eu nu plec de la Sacalaz la Beregsau .Numai voi doi puteti rezolva situatia IMPREUNA,mergeti mai departe sau va despartiti.
du-te vineri sa vb cu fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Pe ultima suta de metrii,inainte de plecare:

Dano...nu ma face ca intr-o zi te chem cu haleala pe Horia 24.
Claudia...asa e,mi-s dintr-o bucata,dobrogeanca sadea,ca si draga de Aida....Insa sa sti ca eu am intalnit destule banatence hotarate si determinate...cateva chiar aicea in sobect!

Hai va pup ca tre' sa inchid pravalia.Vorbim noi maine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ana, nu ma fa ca vin ... acolo e sediul, nu?

Clau da, asa m-am gandit si eu cand am facut alegerea, mami e de moda veche, nu ar da bani pe masaj, sauna, etc dar sunt sigura ca i-ar place asa ca abia astpet sa-i vad figura ... am pus la punct si scenariul, o sa-i spun ca o rog sa vina cu mine la o firma unei prietene care are nevoie de cineva sa-i traduca ceva din sarbeste. Si cand intram in salon ii fac vant la masaj ...

Katik pai si eu am recunoscut ca pun zahar in supa de rosii... si peste macaroanele cu branza. Ei, si am fost odata in interes de serviciu la Nadlac si am fost invitati la un restaurant cu specific slovac si am mancat cotlet de porc la gratar cu piure si peltea (un fel de gem) de caise.


Am patit ceva fain ... tocmai cand ma gandeam ca astazi va fi o zi din aia in care lucrez pana seara, fac, dreg, da pt sufletelul meu nimik fain m-a sunat o prietena ca s-a intors din Spania si mi-a adus si mie cate ceva. Am primit pt spiridus o pereche de ciorapei grosi si pufosi, un pulover roz (!) si o bluzitza de care s-a indragostit Lori are pe ea brodat un fluture si pietricele colorate. Eu am primit un compleu de casa bestial - abia astept sa vina sotzul sa ma vada compus din pantaloni bleumarin de catifea si un caftan tot bleumarin cu inimi mari rosii. Arat foarte sexi !

Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Salutare!!!!

In primul rand pentru Cosmin ,sotul Andei.Multa sanatate si sa fiti fericiti.

Nu am mai scris dar sincer nu prea am mai avut timp .Tatal meu este in spital,a facut un preinfarct,Laura este rupta de racita din nou si astazi m-au sunat de la gradi sa merg sa o iau ,asa ca de maine o sa stau acasa pana luni.Sper sa isi revina pana atunci.
Si nu in ultimul rand maine ar este ziua lui VIO ar fi implinit 39 de ani
Asa ca imi cer scuze pentru absenta dar si pentru faptul ca nu am starea necesara sa scriu prea mult .
Va pup pe toate si din pacate cred ca o sa ratez si intalnirea de maine seara.Offff si cat de mult imi doream sa va cunosc


un suflet trist

Mergi la inceput