Gravidute si mamici de CLUJ - 49

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salutare si de la noi!

Suntem cam scumpe la vedere...cu colici etc...am intrat destul de rar,de postat n-am postat, dar de citit am mai citit printre picaturi.Vreau sa va spun ca v-am urmarit pozicile iar bebeii sunt superbi!

Noi binisor...ne refacem inca, in curand avem o luna, am luat 1 kg de cand am venit acasa si am crescut 3 cm. E o fetita tare scumpa, doar ca are colici si nu mai stiu cu ce sa o calmez cand plange...ufff de parca n-as fi la al doilea copil.

Eu m-am refacut foarte bine, doar ca am ramas cu o problema - mi-a slabit musculatura planseului pelvin si mi-a cam "cazut" vezica drept urmare trebuie sa bag KEGEL la greu...sper sa isi revina ca si innebunesc de stres.Am dat-o si-ntro mica depresie pe tema asta. Ati mai avut careva probleme si astea? sau stiti persoane care au intampinat astfel de probleme?

Daca vreti sa ne vedeti, am pus poze noi cu Stefanitza:)


Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

ieeee natalia, ce bine ca ai aparuuut!
chiar ieri ma intrebam ce mai faci si m-am uitat la pozicile tale. foarte frumusica, si-mi place cu surioara cuminte ce bine arata impreuna.
daca ai bai cu planseul pelvin inseamna ca ai reusit natural, felicitari!!
si eu am fost un pic mai naspa cu vezica, daca stranutam/tuseam, era nasol dar tot cu kegel a mers inspre bine, si la hemoroizi ajuta.
chestia e ca trebe sa faci multe, cat mai tare, si e un pic chin.
nu te depresiva, hai si descarca-te aici si-o sa vezi ca va fi mai bine


eu nu reusesc nimic cu mucii!!! cum ii scot, dupa 1/2 ora is la loc! si-s undeva inspre gat, ca fff greu ies, pun o tona de ser (aproape 1 ml) de cateva ori ca sa reusesc sa scot, plus aspiratorul meu e idiot ca e prea destept si simte ca e flux mic de aer si se blocheaza ca si cum is umplute filtrele
nu-mi ziceti ca la o idioata ce naiba sa fac?

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Eu iara vin cu intrebari
Sunt in cautare de carucior, preferabil cu maner reversibil, si sa fie de la 0+ 2-3 ani si sa nici nu fie greu. Am vazut ceva pe site la Graco, avem undeva in Cluj carucioare de la Graco? Cel pe care l-am vazut eu are 7 kg, acuma m-as duce si pana la 8, dar nu mai mult. Aveti ceva idei pe unde as mai gasi carucioare?

26+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Velena, nu are nume magazinu ala, ca de aia explic asa in detaliu.... Acolo pt bebe tau trebe luat marimea 62 si 68, dar poate lua si niste bluzite si pantaloni 80, vor fi numa buni la toamna...

Diana, imprumuta de la cineva un aspirator normal. Eu am folosit pompita manuala, pina acum la 7 luni cind a fost racit, si s'a desfundat nasucul de secrectiile alea cu care se nasc, in vreo 2 luni. SAu este pompita electrica, am vazut la farmacia din Cora cu aproape 2 mil.





Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

buna dimineata si de la noi!

voi iesiti pe vantul asta afara?

natalia - bine ai revenit printre noi! refacere grabnica si o stefanita papacioasa!


Oana si Maria-Teodora

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

neata (la amiaza)

Natalia refacere grabnica.Cum te descurci cu 2copii? Mie de asta mi-ar fi groaza sa mai fac unul.Eu nu te pot ajuta....nu am avut probleme cu vezica...

Kitzi , daca nu ma insel (sa ma corecteze celelalte) este reprezentanta Graco in Cluj. Acolo unde este si Avent,pe Iuliu-Maniu,fosta 6 martie.

Diana mai bine cupara un aspirator mai mic , nu e scump....pana in 2 milioane si foloseste batista bebelusului.Eu am cumparat-o pe cea electrica, e cu muzicutze, dar nu ma pot apropia de copil cu ea.Oricum daca reusesc sa o bag in nasuc nu trage deloc. este de la firma bebesounds.

Alex deci pana la urma ne vedem maine. Eu as opta pt Polus. Acum sa vedem ce zic si celelalte.

oana eu cred ca ies, dar nu stau chiar afara cu el daca e vant asha de tare....

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

LORE - Ti-am trimis aseara un mesaj in legatura cu puiutul tau, dar se pare ca nu l-ai citit.
Ti-am lasat o adresa si un nr. de telefon de unde poti cumpara pungute pentru colectarea urinei.

Andreea si ingerasul Daria (03.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

dariandra mersi mult . Nuam citit, e adevarat. ai scris la capitolul vechi si de aia. O sa merg sa vad daca gasesc.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Natalia, bine ai revenit! Cu vezica, stiu persoane ca au avut aceeasi problema, rezolvata insa in timp fara nici un fel de tratament.

Diana, eu de cand am batista bb, nici nu mai folosesc pompita manuala, am luat un aspirator mic special pt ea, si ma descurc bine, Nu prea ma mai lasa domnisoara, dar tot o fentez eu cumva.

Kitzy, eu am luat carucior Graco de la BabyExpo, ca a fost mai ieftin, dar gasesti si acolo pe Iuliu Maniu.

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

ati fost afara? noi am fost si ne-am baricadat ca era cam vant!

Oana si Maria-Teodora

minunea noastra

Mergi la inceput