FIER DE CALCAT - DE CARE?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pisigri, de acord cu dana_vio, nu neaparat trebuie cumparat altul, ci trebuie curatat in interior.
Fierul trebuie curatat periodic, mai des daca folosesti apa de la robinet, mai rar daca folosesti apa demineralizata/ distilata. In instructiunile fierului meu scrie metoda de curatare, la al meu e fara otet. Citeste instructiunile de la fierul tau sau cauta unele pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Multumesc. Instructiuni nu mai am, e mostenit de la fosta daca va imaginati :)))) si are vreo 10 ani macar. Incerc cu otetul, daca merge bine, daca nu....la aceasta varsta....macar nu-mi pare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Exista solutii de curatat fierul de calcat, de la DM si Sano. Otelul s-ar putea sa matuiasca talpa.

Eu caut un fier de calcat in plan vertical...vreau sa calc perdelele fara sa ma mai chinui...vreo idee ceva?

Si o intrebare pentru cunoscatori (pe unde mai esti Kokyi?) ce fac statiile de calcat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea



Si o intrebare pentru cunoscatori (pe unde mai esti Kokyi?) ce fac statiile de calcat?


Consuma mult curent. In rest, ma abtin de la impresii, la cat (mai) calc eu, ne ajunge un fier obisnuit cu aburi.

Mergi la inceput