Vara 2008 in Turcia

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La piscina - bb-i obligatoriu cu slip sau pampers de apa. Pe plaja, merge si gol, dar eu nu prea l-am lasat ca se umplea de nisip si era mai greu de curatat cand ieseam de pe plaja si trebuia sa-l imbrac.

Borcanele nu am carat dupa mine. Am luat un fierbator si o cana ca sa incalzesc laptele in camera (al meu bea lapte pe la 5-6 dimineata) si un blender. Luam mancarea de la retaurant si o pasam cu putin lapte in camera - asta cand avea 11 luni (acum 2 ani). Anul trecut, la 1 an jumate manca din mancarea adultilor. Exista si bufet pt copii, dar in afara de un piure cam subtire, restul nu-mi placeau cum arata. I-am dat mult peste (in fiecare seara faceau peste la gratar si el e fan peste), verdeturi si pepene rosu (dimineata pranz si seara). De asemene ii placeau placintele turcesti cu branza. La restaurant exista scaunele speciale pt copii, la orice bar ceri iti dau cutia cu lapte uht, asa ca nu am avut nici-o problema cu mancarea. La micul dejun au iaurturi cu fructe, asa ca poti lua intr-o casoleta si sa pui la minibarul din camera pt gustarea de dupamiaza. Pat suplimentar pt bb iti vor da fara probleme.
Pampersi nu am cautat pt ca ziua il tineam in slip sau pampersul de apa, asa ca mi-au ajuns cei luati de acasa, dar presupun ca exista farmacii sau daca nu o localitate mai apropiata de unde sa cumperi. Hainele le-am clatit singura (adica un tricou, acolo...ca nu m-am dus in concediu sa spal rufe). O prietena de-a mea a uitat o salopetica murdara de bb in baie, pe jos si a fost luata la curatat. I-au adus-o super si a cotizat 2 euro la plecare.

La Papillon Belvile aveau si aparate de incalzit borcanelele. Mixer nu am vazut dar nici nu am cautat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna seara! Ne-am hotararat si noi sa mergem anul acesta in Turcia. Noi vrem sa mergem cu avionul, in Belek, la Papillon Ayscha. Am un copil de 4 ani jum si unul de 1 an si 5 luni. Vrem sa mergem in iunie. Si asteptam tg de turism cu interes pt ca anul trecut la tg am avut o reducere de 16 la suta, cu suma achitata integral, la tg.A mai fost cineva?

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Roxana, Anya multumesc frumos pt raspunsuri.

.. si conu&fra'su trimit un la cei trei iezi cucuieti.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Din pacate, Royal Wings la care ma hotarasem este, se pare, in stop sale.
Sunt inca in dilema, as vrea sa va rog pe cele care ati fost la Ela Quality sa mai dati detalii, ce anume este atat de special, am auzit pareri foarte bune si as vrea sa stiu mai multe amanunte. Iata cateva intrebari la care as aprecia tare mult daca mi-ati raspunde:
Plaja este cu umbrele sau cu parasolare ?
Au aqua park pentru copii?
Care ar mai fi plusurile pentru copii la acest hotel?
Camerele sunt departe de plaja?
Sucurile naturale, ca de ex fresh de portocale, sunt incluse in UAI ?
Sunt room service-ul si minibarul incluse?
Am mai remarcat Barut Lara Resort, aveti habar de el?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

eunice78, am fost la Aysha si iarna, la Revelionul 2003-2004 si in vara lui 2005. In ambele concedii am fost incantati! Hotelul e bun, are verdeata, plaja buna,camere mari, sucuri naturale, muzica live si spectacole seara...Sper sa isi fi mentinut standardul de atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

Pentru ca eu am lansat ideea cu Royal Wings in stop sale vreau sa va spun ca nu e chiar asa. Am gasit si agentii care vind dar ATENTIE. Am primit oferte de pret intre 75 si 88 euro/noapte de persoana in iunie. Eu mi-am luat o camera din 9 iunie pentru 10 nopti fara transport.
Nu dau ume de agentii ca am inteles ca reclama(desi e informatie)nu e permisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Anc@, imi poti da pe PM numele agentiei? Si spune-mi, te rog, daca ai gasit camera cu vedere la mare, de cativa ani tot imi doresc si nu am prins...
Multumesc mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

Ori nu stiu sa trimit...
Am incercat dar m-am trezit cu chestia asta
"Scuze, anemona nu accepta mesaje private"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

quote:
Originally posted by anc@

Ori nu stiu sa trimit...
Am incercat dar m-am trezit cu chestia asta
"Scuze, anemona nu accepta mesaje private"



Anca, scuze, am avut contul de PM plin, dar am facut curat. Deci, te rog mult, scrie-mi daca poti numele agentiei.
Multumesc mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Anemona, eu am fost la ela anul trecut. Eu un aquapark, piscian pentri copii, un club pentru copii foarte bun, unde poate fi lasat copilul de la 9 dimineata pana la 12 noaptea (ei hranesc copii, ei ii culca), asta in cazul in care vrei sa faci o activitate la care nu poate participa copilul (bowling, tenis, stiu eu), deci tine foarte bine loc de baby sitting. Poti inchiria un PDA pe care poti urmari in orice moment ce face pruncul, sau acelasi lucru poate fi vazut din diferite parti ale hotelului, la TV. Au un canal special pt club. Sucurile naturale sunt incluse in UAI, plaja are umbrele, nu este departe de hotel, piscinele hotelului sunt foarte mari, excelente. Mancarea este buna, animatia la fel, gradina este frumoasa, staff-ul hotelului ok. Camerele mari, frumos decorate. Un plus fata de hotelurile din Lara ar fi faptul ca nu vezi blocuri prin jur. Doar vegetatie si, eventual, alte hoteluri. Minibarul este inclus, room service intre anumite ore.

Sper sa iti fie de folos.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput