Vara 2008 in Turcia

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

quote:
Originally posted by DianaR
Nu cred ca ai calculat bine. 5000 e enorm. Vezi ca ai scris pretul pe camera, nu pe persoana, avionul te mai costa 1000-1200 de euro cu tot cu taxe daca ambii copii sunt peste 2 ani.Un 3500 in cel mai rau caz.




5000 este pt 4 adulti si 2 copii peste 2 ani, intr-adevar pt 2 adulti si doi copii vacanta costa 2760 euro/10 zile (fara avion, transfer...), 2200 doi adulti/10 zile. sper sa gasesc niste oferte la targ, mai convenabile.

daca aveti preturi de la alte agentii, hai sa le comparam, sa facem cea mai buna alegere.

danke,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Scuze, chiar nu intelesesm bine faza cu 2 adulti cu copii, apoi fara copii.
Nu stiu ce sa zic, depinde de perioada, de cat de mari sunt copii, tipul camerei etc.
Pentru transport individual poti intra si la agentia kusadasi, deocamdata chiar numai preturile ptr pachete individuale le au. Ei zboara cu Blueair ceea ce pe mine personal nu ma incanta.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Clyo, poti sa-mi spui cum e plaja? Nisip fin? Apa se adanceste brusc sau e ca la Mamaia?

A fost cineva la Royal wings? As avea aceleasi intrebari legate de plaje, si si altele...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Io stiu ca Royal Wings e in stop sales pana in toamna.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Eu la sfarsitul lui septembrie vreau sa merg, agentiile la care am intrebat nu mi-au spus c-ar fi probleme in perioada aceea. Vom vedea.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Diana, plaja e destul de lata, cu nisip fin, dar apa se adanceste destul de brusc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

fixu' cu apa adanca brusc la mal l-am avut si eu anul trecut, asta intrebam pe toata lumea: e ca la mamaia? intrare lina, sa se poata juca kupiii singuri la mal, in siguranta? in fine, am ajuns acolo, apa nu era chiar asa adanca la mal, era ca un fel de treapta, intrai pana la fund in apa, dar tot stresul meu s-a dus cand am vazut ca nici noua nu ne venea sa iesim din apa.
iar ca sa se joace (balaceasca) si pe mal le faceam o groapa, in care intra valu' (stiti voi cum) si stateau acolo pana adormeau.

so, chiar daca apa este ceva mai adanca la mal, nu va faceti griji: este un motiv in plus pt balaceala maxima.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Si noi vrem sa mergem la Royal Wings in septembrie.
Daca ati fost pe acolo, va rog sa ne spuneti daca camera dubla este suficient de mare pentru doi adulti +doi copii.
Si daca ati descoperit mici "secrete" de acolo impartasiti-le !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:



La Delphin Alanya, unde am fost eu, erau ok fara probleme pentru 2 adulti si doi copii: pat matrimonial, maaare, la cāt suntem eu si sotia de "grasani", mai incapeau vreo 3-4 ca noi acolo :)) + 1 pat single + 1 canapea, mai micuta, īntr-adevar, dar ar fi putut - spun eu - dormi acolo copilul mai mic.
Royal Wings este - teoretic - peste Delphin Alanya [nu degeaba este in stop sales de cateva saptamani bune, zic eu], astfel ca ma astept ca nici acolo sa nu fie problema.
Depinde, totusi, de politica hotelului - unele nu accepta sa cazeze astfel de familii decat in camere Family!
Despre Royal Wings puteti citi vreo 12-13 impresii si aici http://supereva.ro/am-fost-acolo.php?id=5

----

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

NOI DEJA NE GINDIM, LA VACANNNTTTTAAAA!!!!!....ieri ne-am luat bilete de la Marshall pentru DELPHIN PALACE...plecam 3 familii , 10 nopti , cu masinile si dormim la Istambul o noapte la dus si una la intors....pretul camera standard [ adica pat mare si unu' mic pentru copil] cu vedere la mare 1566 euro....dar mai avem 3 luni pina plecam.

Mergi la inceput