Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Cami ce s-a intamplat? Sper ca esti mai bine acum.

bujo 14+
album de nunta
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:


...am avut contractii puternice...si am ajuns la spital...m-au internat...si azi mi-au zis ca ma mai tin..pana au vazut furunculul ce il am...si m-au trimis acasa...si ma doare in continuare burta...si am contractii si nu se uita nici dracu la mine...nu stiu....nu stiu ce o sa fac!!!

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

camy sper sa treci cu bine!!! si bb la fel!!! te si te imbratisez!!!!!

Oana
8+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Cami sper din suflet sa treci cu bine peste asta! De ce zici ca nu se uita nimeni la tine? Nu te-au tratat bine? Ai dus cu tine si un mic "Pliculetz"? (nu te supara ca zic asta, dar la noi functioneaza de minune). La cati doctori ai fost? Doamne ajuta!!
Oana , bafta la eco azi, si asteptam paharul cu laptic.
Ce faceti in weekend? Eu ma voi delecta traducand niste episoade de desene animate (Robot Boy daca le cunoaste careva). Am emotii ca maine le voi spune la ai mei vestea cea mare, cand strumfuletz va implini 15 sapt. (conform spuselor de alaltaieri ale doctorului).

Pupici!

dia 14+
strumfuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

Buna tuturor,


Nu sunt foarte familiarizata cu forumu, desi va citesc de multa vreme....ca aspiranta. Si iata ca, acum cu ajutorul bunului Dumnezeu ma voi numara si eu printre fericitele mamici de august.
Sper, desi am fost diagnosticata cu iminenta de avort spontan ( am mai pierdut o sarcina la 7 saptamani) sa duc la bun sfarsit sarcina si bebe nostru sa se nasca sanatos.
UM 19.11.2007; DN 27.05.1976; DPN 26.08.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

scriu in repezeala,acum am venit de la scoala,mai am 2 ore diseara si sunt f obosita.
in primul rand,vreau sa i spun lui MIKICRIS ca eu i am raspuns in capitolul trecut cat costa o ecografie la dr iosup.poate ca n ai gasit,dar eu ti am raspuns
IRDA SI SYBILLE,felicitari pt fetitele cu fundite!!!eu o sa am parte tot de masini,de soldati ,dar nu ma plang...
DANA
DIA ,AI GRIJA DE TINE SI FII MAI PRECAUTA.
CAMI,OF,imi pare f rau..stai cumintica in pat..insa n am inteles,te au externat doar pt ca aveai furunculul?le a fost frica sa nu se contamineze,sau ce?
pup pe toata lumea,FARA DISCRIMINARE
FETELOR,LUI CRIS DE LA UN TP TOT I SE INROSESTE UN OCHI,CA SI CUM I S AR SPARGE NISTE VASE DE SANGE.AM PUS O INITIAL PE SEAMA FAPTULUI CA L A TRAS CURENTUL,BA CA S A IRITAT,DAR VAD CA IN ULT TP SE CAM REPETA CHESTIA.AM FOST IERI LA PEDIATRU SI MI A RECOMANDAT SA MERG LA UN OFTALMOLOG.CRIS VEDE F BINE,N ARE ALTE PROBLEME.PANA VOI AJUNGE EU LA BUC,LA O CLINICA OFTALMO,VREAU SA MI SPUNETI DACA ATI MAI AUZIT DE ASA CEVA SI DACA POATE FI CEVA GRAV.E VREO AFECTIUNE INTERNA CARE SE MANIFESTA ASA?
BIRIBU,poate stii tu.stiu ca zilele astea a fost sau va fi ziua fetitei tale,asa ca II DORESC LA MULTI ANI,SA FIE SANATOASA SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!!
OANA,iti tinem pumnii la eco/.
revin pe seara.
18+ cu bebe codrin


Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Cami...incearca sa stai linistita in pat.Uita-te la tv, citeste o carticica, roag-te la Doamne Doamne si nu te impacienta.BB e deocamdata acolo, asta e important acum.Nu am inteles nici eu de ce nu se uita nimeni la tine...Ti-au dat vreun tratament ceva??Si care-i faza cu furunculul??
Oana, da lapticu sa fie fara spuma te rog...
Mi-au venit si mie analizele, finally.Glucoza micutza, leucocitele maricele (11,000), hematocritele (nu stiu daca e in regula ce scriu, transpun din portugheza) cica sunt micutze, restul in parametru normali si imuna la tot ce trebuie sa fiu imuna...Dar per ansamblu laboratorul zice ca ma incadrez...Slava Domnului

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Cami draga ce de-a probleme mai ai si tu. Sper sa te pui pe picioare si sa se opreasca contractiile. Da ai fost la maternitate? Dr tau ce zice?

bujo 14+
album de nunta
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Narcisa, felicitaro pt. analize! Si ale mele cam tot asa au esit, si dr. a zis ca sunt bune.
Fetelor, nu ma bateti, dar am o intrebare stupida: vitaminele prenatale cresc pofta de mancare? Ca as lua pt. acid folic, da parca nu as vrea sa nu ma mai pot opri din mancat.

dia 14+
strumfuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Dia, pai la odiseea asta suntem una si una, toate luptatoare!!O sa vedeti voi ce bb-i frumosi o sa avem toate.Si sanatosi si destepti. Cateodata vitaminele dau pofta de mancare. Eu am luat acid folic pana acum doua saptamani si de atunci n-am mai luat nici o vitamina in afara de sucurile facute in casa cu care ma indoapa barbatu-meu.Dar inainte cand luam vitamine, aveam pofta de mancare crescuta...Si inainte de sarcina tot asa era

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput