Torturi si prajituri (4)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

anasia, vad ca esti din Bucuresti, exista un magazin aici cu produse Willton? Unde? Ti-a iesit frumos tortul!

Eu am facut cele doua blaturi si ma apuc de prima crema, imediat ce adoarme piticul...


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

anasia ce frumos este tortuletul, cred ca este si tare gusot
ah ce pofta am si eu de papanashi... sunt irecuperabila fratilor

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

multumesc, fetelor;
Lyly, exista un magazin, este pe o staduta in unirii; esti la magazinul unirea pe partea cu media galaxy si in fata este o straduta ingusta cu florarii si acest magazin; sau langa mag cocor este covrigaria, la fel, ai vederea de la covrigarie spre aceasta straduta;este chiar in spatele mag sportiv de pe colt in unirea cel lipit de banca;
am uitat sa scriu ca nu au program sambata, de luni pana vineri 9-18;
monica, papanasii sunt dementiali;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

anasia, multumesc mult pentru informatii, chiar trebuie sa ajung acolo pentru o radiografie dentara luni. daca stiam ca exista magazinul nu mai faceam comanda pe net de diverse ustensile de patiserie...acum, asta e!
Am facut tortul cu fructe si branza, e la rece, crema am facut-o galbena, am pus si niste mandarine, mere, cirese si grapefruit in gelatina, am facut si al doilea blat pe care vreau sa-l umplu cu crema mascarpone si sa-l imbrac, asa cum mi-a sugerat Veronica, in mousse de cioco. Cred ca o sa fac o crema din cioco amaruie si una din cioco alba cu cioco cu lapte, sa iasa o culoare mai deschisa. Si in crema de mascarpone cred ca o sa pun cioco rasa in loc de fructe, ce zici, Hildegard, este ok? Ma gandeam ca e deja primul cu fructe, al doilea sa fie doar cu cioco...si o sa fac niste decoratiuni tot din cioco sau o sa scriu cu litere din cioco La multi ani plus numele nasei


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

asa anasia, toarna gaz pe foc

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

anasia, ma bucur ca ti-au iesit papanasii

Da, super pentru voi care stati in Bucuresti cu magazinul ala...de mine e departe, asa ca mi-am comandat pe net cate ceva.

Lyly,
e ok cu cioco rasa...si eu am facut asa un tort. am facut frisca cu cioco alba si apoi am pus bucatele mici de cioco neagra.



BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

vreau sa fac azi rulada de napolitan cu biscuiti...am citit retata ta Hilde...intrebarea mea e cand se adauga untul?
banuiesc ca la sfarsit cand se ia de pe foc...poti sa-mi precizezi?

beau in cea mai tare cafenea alaturi de zuzele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Untul il pui acolo topit si amesteci tot...se face o ciulama acolo. El se va intari, adica va intari compozitia cand va fi rece totul.De fapt untutl tine tot legat.
din experienta iti spun, biscuitii sa-i lasi asa bucati...ca atunci cand il tai sa se vada ferastruicile...e super asa!


Bey, gagi, fac praji crem a la crem de pe culinar...am modificat-o total...adica am amestecat frisca cu crema ole de vanilie la crema. Acuma e in frigi si urmeaza sa-i pun glazura.

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

ha ha ha...am executat rulada....sa mori de ras ce a iesit..acum stiu si ce-am gresit:
1- am pus 3 cani de apa...dar cred ca erau prea mari...ca a iesit mai zemos..s-a inmuiat naoplitanul f repede ..am murdarit prosopul f tare si stati ca asta nu e tot...
2- am facut 2 porti ca aveam foi
3- in timp ce executam foaia au venit niste musafiri...eu ma luptam cu ea
4- am dres busuiocul...bineinteles ca mi-a ramas crema asa ca am faramitat biscuiti, am adaugat unt si am pus pe folie chestie asta si am rulat...aaaa...sa nu uit am presarat si cocos galben..de aratat arata bine..sa vedem la gust ce o fi
Rulada cu mapolitan e la rece...sigur va fi f gustoasa dar arata cam pleostita

beau in cea mai tare cafenea alaturi de zuzele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

veronica, lyly, vrem poze!!!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput