Durerea unei pierderi de sarcina (56)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Hello fete dragi!

Alinushca...tu ai fost "la pomu' laudat"...ceva de genul asta. M abucur ca ti-ai pastrat optimismul si ca l-ai ironizat pe acest mare T. Eu acum merg la un tip la Sf. pantelimon, despre care nu am gasit nimic pe acest forum sa scrie despre el, nici de bine ...nici de rau, mi l-a recomandat o cunostiinta, ne "tutuim" stam si la o tigare....adica stateam ca acum nu imi mai permit.
Ultima oara am fost la el in noiembrie, si atunci imi dadea doua luni apoi incearcam sa stimulam ovulatia...poate nu e cazul. In paralel mai merg si la Medlife, care e tot asa un tip Ok...si am fost si eu la multi...adevarat ca nu la marele T. De Ion mi s-a povestit si mie dar nu am ajuns ca mi-e peste mana sa ajung la el la spital si la cabinet....ia-l si pe asta la intrebari.
Acum...sa ma bag si eu in seama....poate a zis ca doi spermatozizi au fecundat un ovul...la mine asa a fost si se intampla aceea mola, care are 46 de cromozomi...dar doar de la gigei

mcrissa - nici eu nu am test in casa, desi ma mancau si pe mine degetele...dar am zis sambata...o sa fie sambata. Cum stai cu simptomele...eu astazi sunt foarte balonata...e de bine?

Pai Liana, ne-ai zapacit. La tine cand bem sampanie, hai ca am chef de petreceri.
Apropos, si eu sunt un pui de olteni, ambii parinti s-au nascut pe langa Craiova, iar eu vacantele tot pe acolo le-am facut. In concedii de fiecarea data cateva zile acolo suntem, la casa bunicilor.

Miha





http://tt.lilypie.com/1mgEp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by irinabobe

am auzit ca e destept, frumos foc si ieftin, si daca imi mai facea si copil divortam dreaq si il ceream de barbat.



atunci mai bine ca nu a fost sa fie sa va intalnitzi! Eu am sunat acu ceva zile si am programare pe 11 Februarie... deci la o luna distanta... dar nu ma grabesc nicaieri... oricum din toti doctorii pe care i-am vazut am retinut ca eu trebuie sa incerc si sa sper in mama natura ca isi va face treaba.

Sa stiti ca nu sunt eu genul care sa ma enervez. Iau omu asa cum e. In fond eu nu m-am dus la pomul laudat ci m-am dus sa vad ce gasesc bun la el si ce pot sa iau folositor de la el. O sa fac aceste analize de hormoni. Cred ca oricum era o idee foarte buna sa le fac mai de multishor. Daca cu ele ma mai intorc la el sau nu, nu stiu.



http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Idaira-maine e ziua cea mare.iti trimit toate gandurile bune si sa fie totul bine!!!Suntem cu toate alaturi de tine!
pepsi-ce iti mai face piciorul?Sper ca i.a trecut febra lui Dominik si acum e sanatos!David e bine?sper ca nu a luat nimik de la Dominik!Numai bine iti doresc!
L5845-sper sa se sperie uratii si sa nu mai vina noua luni de zile,oo ar fi un vis atat de frumos!!Sper sa gasesti doctorul potrivit care sa te ajute sa iti implinesti marele vis,acela de a avea un copilas sanatos!
Alinuschca-sincer in locul tau nu as mai merge la un astfel de"medic".






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Miha74-balonarea este un simptom al sarcinii,nu vreau sa iti fac sperante false dar poate totusi este un semn bun.Te astept cu cele doua liniute si pe tine si pe Mcrissasambata!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Remaliss-unde esti?Sper din suflet ca esti bine!
Fetelor nu stie nimeni nimik de Remaliss???Am incercat sa o sun dar imi tot intra ca un fel de robot,nu mi.a raspuns nici la sms,sunt tare ingrijorata!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

irinabobe vezi ca ti-am trimis pe PM, niste informatii, sa le ai la indemnana in caz de nevoie.
alinushca e bine ca faci totusi hormonalele, indiferent la ce medic ajungi, ca pana la urma macar stii cum stai cu ele. si sper sa faci o alegere buna in privinta medicului.
Michelle si eu sper sa fie un vis care sa devina realitate pentru tine, si nu numai, cat mai curand. O sa vad pana la urma ce medic o sa aleg, cred ca o sa dau cu banu', ca pana la urma, cum alegi, tot cine stie cum nimeresti, macar asa dau vina pe noroc.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

L58... la chestia cu chistuirile chiar nu ma pricep deloc. Daca el nu s-a hazardat sa zica ca ar fi chisturi nu o fac nici eu. Stii de ce? Ei la eco vad niste pete negre... care pot fi chisturi si pot la fel de bine sa fie rezerva mea de foliculi care asteapta cuminti randul sa creasca... sa mai citesc cand oi avea timp ce e cu analizele astea si ce pot ele sa spuna. Cert e ca anticonceptionale NU am sa iau nici sa ma diagnosticheze... mi-e urat sa iau atatea pastile.

Michelle, o fi un medic bun... dar depinde si de situatia cu care te duci la el, de recomandari, de dispozitia lui... io stiu ? Badiu era un medic bun si cu atitudine placuta si toate cele si m-am simtit bine la el... dar repezeala si in conditiile in care ii infundai buzunarele cu bani... asta este problema. Nu-ti pui si tu ticker sa ne monitorizam mai bine?

Miha74, pai suspectata de mola nu am fost. La eco nu se vedea nimic sugestiv pentru chestia asta. Asa ca ramane sa ne minunam si daca ma mai duc pe la el o sa il intreb ca din partea forumului ce a vrut sa zica cu gigeii.

Uite, dr de la Medicover mi-a recomandat sa merg la dr. Diana Georghiu daca ma hotarasc sa concep asistat. De ea ati auzit ceva?

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Alinushca io pe asta am ratat-o da probabil din cauza ca imi place sa fac sex neasistata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

alinushca normal ca nu trebuie sa te gandesti obligatoriu la chisturi, daca el nu a zis nimic de asta. Hormonalele in schimb, in functie de valori, "spun" in ce stadiu esti : preovulatoriu, ovulatoriu, luteal, dar cred ca nimic in afara de asta. Nah, sa speram ca pana la urma o sa fie bine si apar si la tine odata, liniutele alea magice si sa fie bine pana la termen. si te asteptam sa ne tii la curent.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Alinushca-gata mi-am pus ticker.

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput