Durerea unei pierderi de sarcina (56)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Michelle avand in vedere ca la tutu nu se tine cont de ora la care esti programat si se asteapta gramada multe ore... cred ca deabia la noapte primim vesti de la alinush. eu sper doar sa aiba rabdare sa stea cat sa intre la consult.
Alinushca daca nu ai plecat ai grija cum te imbraci. adica stii tu ia-ti haine pe care sa le tragi cat mai repede inapoi pe tine sa nu te vada tot holu in curu golcand intra urmatorul pacient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

flore, concomitent cu testele sa iei totusi si temperatura. in luna in care am ramas a treia oara insarcinata mie nu mi s-au pozitivat testele. noroc cu tb. ma bucur ca incerci sa te simti mai puternica!

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 34+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Flore eu stiu persoane care au ramas gravi folosind teste , insa ideea e ca testul iti spune daca ovulezi, insa nu inseamna ca daca ovulezi e musai sa ramai gravi, adica poti avea trompele infundate si gigeii sa nu ajunga la tinta, pot fi probleme cu gigeii, etc.sper ca ai inteles ce vreau sa spun. adica eu zic ca sunt bune atata timp cat stii sigur ca nu ai alte probleme medicale tu sau sotul. si am uitat la ovare polichistice am inteles ca testul apare pozitiv mereu. dupa parerea mea insa cel mai bine e sa faci o monitorizare ecografica a ovulatiei. acolo iti spune cel mai clar cand ovulezi. adica eu la eco m-am lamurit cel mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

teo2rina , cu ajutorul vostru pot sa ma duc mai departe deoarece aici in spania sunt departe de familie si de prieteni si pur si simplu nu avea cine sa ma sustina, ma sustine sotu dar el nu simte durerea materna ca si noi femeile, el e barbat si trece ff repede in schimb noi...
Sa te ajute d-zeu cu Mihnea sa treci cu bine peste toate.

Mi-e greu, dar nu am ce face, ma duc mai departe ptr un viitor mai fericit, asa cum va doresc la toate.

Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

irinabobe chestia e ca sotu are probleme cu gigeii, are prea putini si nu am de gand sa incep testele de ovulatie pana nu isi rezolva el problemele, are prea putini

Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Lacramioara eu zic ca pana isi rezolva problemele sotul poti sa mai prestezi si de placere fara sa iti mai faci un scop din proiectul bebe ca cine stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

vaz ca s-a scris iar, nu gluma, asta e semn bun, inseamna ca v- prins bine butoiul cu optimism de la Liana, pe care profit de ocazie si o si eu si ii tin pumnii pe 31, cand nu stiu ce va fii, dar conteaza sa fie bine.
florelacri imi pare tare rau, ca ai ajuns sa faci cunostinta cu noi, trecand prin experiente dureroase . Sper ca trauma sufleteasca sa o depasesti cat mai repede si sa te reapuci de treaba, noi suntem aici, alaturi de tine.
monicajung bine ca a venit CM, macar asa stii o treaba, dar e bine ca te-ai gandit sa faci un echo dupa. Oricum, sper ca si tu, sa reintri in cursa pentru bb, cat mai curand posibil.
Flavia nu imbatranesti, nici vorba de asa ceva, dar nu-i bai ca ai uitat, doar nu o sa tii minte detalii despre fiecare, e normal. Sper ca la Dominic sa-i treaca repede si David sa nu ia nimic, ca sa fie totul ok, asa cum a fost si pana acum, exceptie cazatura ta, dar sper sa iti treaca cu bine si sa fii si tu linistita cu toate. mama de nazdravani.





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle nu-mi merge mess-ul de azi-dimineata, asa ca te aici si-ti dau semnal cand se rezolva problema, oki?
miha 74, mcrissa ma si tin pumnii sa fie II !!!
mariaanna bafta multa sa-ti gasesti medic bun, pana la urma, nu conteaza unde mergi, esential e sa fie bine.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Idaira, ce-ti faci atatea griji cu varsta? Stiu, ai dreptate, ca timpul lucreaza in favoarea noastra cu cat suntem mai tinere si ca trebuie luat in calcul aspectul asta, cand trecem de o anumita bariera (30 de ani), dar pana la urma, nu putem nici sa fortam. Stii, pe mine ma tine un singur gand, sus, in privinta asta : daca tanti Iliescu a facut copil la 67, nu facem noi pana la 40?? multi, putere, optimism si... sa fie asa cum trebuie, da?
IreneCAM ce idee buna cu baxul, la asta nu m-am gandit ...
irlandeza frumoasa foc, printesica ta, ma bucur ca se linistesc apele si ca e mai bine cu voi amandoua. si sa ne tii la curent.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Ninia pai se poate? Vrei sa scot la tine? Mai bine vezi de cauta butoiul ala cu optimism de la Liana, altfel...In loc sa te gandesti ca acusica vine nunta si sigur ai de facut destule pregatiri, tu te tii de prostii? Capul sus draga fata si privirea inainte, da?
alinushca sa stii ca la ceea ce te-ai gandit tu (Cernobil), m-am gandit si eu de foarte multe ori si mai ales la faptul ca toate problemele astea, abia acum incep sa apara, efectele nocive ale exploziei de atunci abia acum incep sa se simta cu adevarat. Eram copil cand s-a intamplat si tin minte ca mama, in afara de drumul casa-scoala-casa, nu ne-a dat voie sa iesim la joaca, vreo 3 saptamani...cred ca a facut bine, dar...toot nu m-a ferit de unul din efecte: infertilitatea, pe care sper sa o inving cat mai curand. Ai fost la Tutu? Ce ti-a zis?
Mireluta cum a fost la echo? Ce face bebe din burtica?



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput