Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Eu pe Naty n-am vazut-o azi pe aici!! Sper sa nu te fi necajit ieri...Am citit ca ai simtit taxat fiecare post trimis... scuze daca te-am facut sa simti asta!

Roxana 34 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Olgutz, imi plac sfaturile pe care le dai, sunt asa la subiect!!!

Ralucas, asta ce-ai zis-o imi suna si mie, care ma aventurez sa continui serviciul pana la 1 febr, si-apoi azi am fost singura cu masina la 80 km, si doc mi-a zis sa incetez cu distantele mari. Asa e, cand vezi ca poti, bagi si mai tare, mai faci si aia si aia, si-apoi ajungi sa-ti para rau, ce tie si cu omul asta???

livi +32 Iris Miruna

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Roxana, eu n-am zis de cuptorul cu microunde, ma confunzi, dar sigur cine a zis, stie ca e pentru ea raspunsul!!!

livi +32 Iris Miruna

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ralu, ca bine zici! E timp pe urma, berechet, de plimbari! Eu, tancul sovietic, camionul Tatra, cu colul de 42 mm acum patru saptamani, activa toata sarcina, am reusit, fara sa ma straduiesc foarte tare, sa il scurtez pana la 33mm, deci 1 cm aproape in fix 4 saptamani. Nu e tragic, dar pe masura ce sarcinile avanseaza, chiar nu mai e de gluma!

Errare humanum est sed perseverare diabolicum....Si gata, o las in pace pe Stela !

Ela?!?! Cum fu pe ATV? Macar te-ai plimbat si tu pe teren plan? Ca eu capat niste senzatii de la gropile de pe drum atunci cand conduc...ma gandesc ca nu e tocmai confortabil gravi pe ATV prin munti..

Olga 32+ cu Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Moaaamaa Olgutzika ce m-ai citit: tocmai imi frecam mainile sa ma apuc de niste clatite daca tot n-am nuci sa fac chec Cat despre "resurse", eu am avut pat de lemn pt Cata, pana la 8 luni, si din punctul meu de vedere a fost safe doar in primele 4-5 luni cand bebe era aproape ca o leguma. Dup-aia cand a ainceput sa se frichineasca, sa se intoarca...se ridica tinandu-se de bare si de marginea lui mi-era teama pt ca ii tot alunecau piciorusele printre gratiile patutului. Si la 7-8 luni am zis:GATA, si i-am luat tarc. Sa nu ma intelegi gresit! Patutul de lemn era super-bun si aveam lenjerii cu laterale pt a-l proteja pe bebe dar...tot degeaba. Asta e doar un punct de vedere....al meu! Si uite spre exemplificare o poza cu patutul lui Cata si cu beneficiarul in el, in prima sapt de viata: http://family.webshots.com/photo/2260796160088108456MTuBuy
Cat despre bb 2, traiam cu impresia ca i-am scris numele, pt ca e decis demult: Robert Gabriel, o sa-i zicem Robert. Am vazut ca-i singurul pe aici, fapt ce ma face tare mandra

Roxana 34 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Livi - scuze...am comis-o

Roxana 34 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Livi, multumesc de apreciere, eu sper sa fie de folos parerile mele! Imi pare rau ca nu pot fi mai activa, insa de la 1 februarie ( da, la fel ca tine, de atunci o sa stau acasica ), promit sa recuperez toate zilele lipsa...Apropos, eu am miopie ( nu vaz la distanta ) si am dioptrii cu -! Cat despre condus, mie mi s-a recomandat sa evit drumurile accidentate si foarte lungi. 80 nu cred ca e foarte lung ( zic eu, care ca si tine, ma duc la doctor in alt oras decat cel in care stau, pentru 60 de km...).

Olga 32+ cu Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Roxana, incredibil cat de mic era Cata!!! Eu am imaginea lui de acum, maricel, am avut un soc sa il vad pui mic mic!!! Un scumpic, ce pofta de bebe am ! Multumesc mult pentru explicatii! Si stai linistita, sigur nu e Naty suparici. A fost la plimbare, a papat bun si acum se reface dupa distractie ! Sper, cel putin, asta sa fie motivul absentei ei de azi, distractie, si nu supararea pe randunoi, sau Doamne Fereste, sa se simta rau...

Si lasa clatitele alea, stai cuminte!!! Si schimba semnatura, sa stie lumea ca trebuie sa se intalneasca cu Robert-Gabriel, undeva dupa jumatatea lunii februarie !

Olga 32+ cu Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

Fetelor, eu folosesc cuptorul cu micro unde si nici nu am de gand sa ma despart de el...vorba Olgai sau a Roxanei, mai sunt alte o mie si una de lucruri care fac de o mie de ori mai rau decat cuptorul...
Daca tineti minte si cu mobilul ce campanie se facea, ca o sa faci cancer daca vorbesti la mobil...Iar toate chimicalele si E-urile pe care le gasim in mancare, cred ca sunt mai grave decat "undele" ( le-am facut cadou socrilor acum doi ani un cuptor cu microunde, iar socru era tare mandru, si la toti care veneau sau il sunau, le spunea ca are "cuptor cu unde" )

Edit: Iar de condus, (norocul meu e ca nu mai am ce conduce, pana la primavara) conteaza si in cat timp faci cei 60 sau 80 de km, sau cum e cazul in Buc, 5-6 km, ca poti sa faci cei 60 de km in 30 de min, sau poti sa faci 5 km in 3 ore, timp in care stai nemiscata, si asta cred ca afecteaza negativ.

32+ Lucas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Dragele mele ma bucur ca v-a placut de mine,burtik si fetita mea ,nu pot decat sa va caci toate sunteti dulcele cu burtici la fel de frumoase.Eu sunt tare mandra de burtik mea caci a fost dorita multi ani iar varsta nu-mi mai permitea sa intarzii mult.
Olgutza draga mea eu am luat 16kg pana acum si nu ma simt foarte slaba.Iti multumesc mult.
Simonette nu stiu de unde m-ai putea sti caci noi nu avem rude in Buc. doar sotul meu are un prieten in Drumul Taberei si la el nu am fost decat de vreo patru ori.
Simo mergi la dr. ca sa vezi ce este cu acea scurgere.
Diana imi pare tare rau ca vi se intampla asta dar incearca sa te incurajezi caci sunt medici buni si-ti va salva bb-ul.Au mai fost cazuri care sau terminat cu bine si asa va fi si la voi cu mare incredere in D-zeu ca va fi alaturi de voi.
mstela e tare greu sa traiesti asa cu o frustare dar tot acest sacrificiu este in numele bb-ului tau cu care te vei mandri si plimba toata viata dupa ce se va naste.Iesi pe balcon la aer curat mai cheama o prietena pe cineva care sa te ajute sa uiti ca a inceput ziua si ca-ti va fi greu in toata aceasta perioada pana vine seara si te vei culca sau pana vine randunoiul tau acasa.
pentru toate randunelele suparate,singurele,bolnavioare sau cele legate de casuta.

Mihaela, mamica Andreei 13+ si 32+ cu Vlad Andrei

Mergi la inceput