*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (120)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by creata2008

Fetelor, Mitshu facuse niste modificari in lista de pe prima pagina, la cererea publicului. Cine le-a schimbat la loc??

Ideea era urmatoarea: numarul capitolelor poate sta si ultimul, ca oricum nu este atat de important. Daca cineva a pierdut un capitol sau mai multe, le poate cauta oriunde in lista.

Punctul 2: mi se pare mult mai important acum, cand suntem pe ultima suta de metri, sa avem in fata lista cu cezariene, programari nasteri induse si nasteri normale. Asta sa fie prima, in capul listei.

Punctul 3: mi se iarasi mult mai facil, in special pentru mamele care isi tin puiutii deja in brate si care intra mai rar, ca lista cu clopoteii de ianuarie sa fie prima, inaintea celei de decembrie.

So... Irina, te incumeti sa modifici conform cu propunerile? Sau o lasam pe Mitshu si o rugam din nou frumos??



nu ma incurca deloc, incerc sa le fac acum. in orice caz, nu eu am schimbat la loc ce facuse mishu. si nici tinna.
hai sa vedem...

irina 40 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

greu mai tine omul pasu cu voi!
pt cine vrea s afie zuza mea pereche am activat PM.
tina s si eu sunt in urma cu bagajul,spalatul hainutelor,etc
bine ca nu sunt singura!
am si eu o intrebare pt fetle care au nascut pana acum cu epidurala sau fara: va face clisma inainte de nastere?


gabrittza 27sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna dimineata...la noi..ca am mai tras o tura de somn..si acum am intrat sa vedem ce fac zuzele gravi..

Ellenutsa...nu fii sad..se intampla frecvent ca programarile nasterilor sa fie date peste cap..adik cezariene amanate de pe o zi pe alta, nasteri induse la fel...nu fi suparata..noi iti vom ridica dinj nou moralul..vom face galerie..cat timp e necesar...stiu ca e frustrant...dar gandeste-te ca poate asa e mai bine pentru bebelusha...si cine stie..poate se declanseaza travaliul natural..fara nici o inducere pana maine...fa gimnastica, alearga..fa exercitii...genuflexiuni...orice..poate poate...iti trimitem un gand bun si un .



Alina 35 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 5 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

DOAMNE CE SEMNATURA AM!!!!!am modificat-o acum.
cred ca sunt cam multe nasteri azi.
avem de facut galerie azi nu gluma!!!!
ma bucur pt toate fetele si le urez multa bafta,bebei sanatosi ,nasteri foarte usoare,si multe poze!



gabrittza 35sapt+Daria Maria
AMR 5 SAPTAMANI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Iti propun sa iti alegi si tu cateva zuze, 2-3, sa fie! Preferabil ar fi sa fie deja cu puiuti in brate sau nu foarte aproape de termenul tau. Ia tu cateva numere de pe adresa de yahoo, in functie de dpn, sa fii sigura. Ca tu va trebui sa dai mesaj cand se intampla minunea.

Poti sa il iei pe al meu, ca cu siguranta voi naste pana cand ajungi tu la termen!!!!!!!


quote:
Originally posted by gabrittza

greu mai tine omul pasu cu voi!
pt cine vrea s afie zuza mea pereche am activat PM.
tina s si eu sunt in urma cu bagajul,spalatul hainutelor,etc
bine ca nu sunt singura!
am si eu o intrebare pt fetle care au nascut pana acum cu epidurala sau fara: va face clisma inainte de nastere?


gabrittza 27sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Si noi acum cu o pseudo-enervare..cauzata de altii..evident...

Maine sotul meu pleaca pentru 4 zile din tara...si..stabilisem ca il duc eu la aeroport ca oricum am condus pana acum..plus ca pleca la 10 seara cand nu e asa aglom..sau ma rog...oricum..avem timp...nimik aiurea pana aici (linistitor e faptul ca vine mama la mine)...ce credeti..aberatia aberatiilor se trezesc rude (unchisu cu fii-sa si frac-su care sta la ploiesti) ca vor sa vina si ei la aeroport..de ce..pentru ce..ca nu pleaca frate in aramat...m-am umplut de nervi...e taranesc si de prost gust...adik nu merg la aeroport sa il duca..ci doar ca..vor sa merga si ei...caca..de ce mai frate cand are cine sa il duca, acolo nu e loc de promenada...si cel mai enervant e ca ..am avut o data nevoie demasina ca noi nu aveam si avionul decola la ora 2 noaptea si nu era niemni dispus sa ma care pana acolo...biine am rezolvat-o..dar zic si eu..acum ce naiba cauta toti acolo...puteam fi doar noi doi..ne pupam cat ne pupam..si...plecam eu sper casa ..el la avion si gata..de ce trebuie sa fie drumul plin cu prosti nu inteleg (sper ca v-ati dat seama ca astai sunt niste prosti..niste tarani prosti care probabil nu prea au vazut avioane si ..de aia vor sa mearag sa vada si ei unu..live)

Ma rog..asta imi lipsea acu ..adik enervare degeaba..cand oricum nu stiu exact cum ma voi descurca singura cu maicamea 4 zile...l;a mine acasa...nu am mai facut-o niciodata..plus ca..hormonal nu sunt tocami echilibrata zilele astea...nu?!...bai ..cum pot unii sa am enerveze..

Alina 35 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 5 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by gabrittza

greu mai tine omul pasu cu voi!
pt cine vrea s afie zuza mea pereche am activat PM.
tina s si eu sunt in urma cu bagajul,spalatul hainutelor,etc
bine ca nu sunt singura!
am si eu o intrebare pt fetle care au nascut pana acum cu epidurala sau fara: va face clisma inainte de nastere?


gabrittza 27sapt+


Eu am nascut la Municipal ,fara epidurala si nu mi-a facut clisma

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Irinaaaaaa.... Carmen a nascut deja, trebuie trecuta in lista cu clopotei si scoasa de pe lista cu cezariene si de pe lista cu mamici in devenire. Au dat Nemary si Anca Diana mesaje in capitolul trecut, cu bebe David Alexandru, 2.230 kg parca si 49 cm. Daca am retinut eu corect. Ora 9.15.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by creata2008

Irinaaaaaa.... Carmen a nascut deja, trebuie trecuta in lista cu clopotei si scoasa de pe lista cu cezariene si de pe lista cu mamici in devenire. Au dat Nemary si Anca Diana mesaje in capitolul trecut, cu bebe David Alexandru, 2.230 kg parca si 49 cm. Daca am retinut eu corect. Ora 9.15.



am trecut-o la clopotei dar n-am apucat sa o scot de pe restul listelor ca m-am luat cu altele pe-aici

irina 40 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Imi retrag o parte din mesaj. Trebuie scoasa doar din lista cu cezariene. :)

In rest, arata foarte bine. Te pricepi!

quote:
Originally posted by creata2008

Irinaaaaaa.... Carmen a nascut deja, trebuie trecuta in lista cu clopotei si scoasa de pe lista cu cezariene si de pe lista cu mamici in devenire. Au dat Nemary si Anca Diana mesaje in capitolul trecut, cu bebe David Alexandru, 2.230 kg parca si 49 cm. Daca am retinut eu corect. Ora 9.15.

Mergi la inceput