Scoala 17 "Pia Bratianu"- pareri?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Ne-am inscris in clasa I-ii la Pia Bratianu si se pare ca avem o invatatoare noua: Sterea Romina-Ionela. Suntem in seria buna de invatatoare, de care se pomenea la inceputul subiectului: Craciun Nicoleta, Ionescu Maria, Ionescu Daniela si Manciu Elena. Am inteles ca bataia pestelui a fost la Manciu si ar mai fi invatatoare bune cele doua d-ne Ionescu. Dar nu gasesc nimic de noua invatatoare, decat ca ar veni din Jud. Neamt... Stie cineva ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemernica spune:

parerile despre sc 11 sunt impartie , la fel si cele pt 17..
Prietena mea cea mai buna are copilul la clasa o la 11..Vreau sa va zic ca nu sunt numai fitze si figuri.Mi-a povestit ca au avut sedinta cu parintii unde pretentiile nu au fost atat de mari precum se astepta. Lume vivilizata, majoritatea oamenilor parinti normali..cu pretentii insa pentru educatia copiilor ceea ce nu este rau..
Invatatoarea este ok, este adevarat ca aceasta clasa pregatitoare este in alt sediu dar este multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

Readuc in discutie acest subiect... pentru ca vreau sa-mi inscriu fetita la scoala 17.

Va rog mult, stie cineva ce invatatoare vor lua grupele pregatitoare in anul scolar 2013-2014?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Raluca inca nu se stie ce doamne vor lua clasele pregatitoare anul acesta. Si sincer, cred ca pana in septembrie nu se va stii sigur.

Si eu sunt in aceeasi situatie tot la pregatitoare mergem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Kariris, te pup
N-am mai vorbit de un car de ani...
MI-e dor si de fete, dar mi-a ramas un gust amar, dupa datul ala afara din grup Asa ca n-am mai vorbit...

Tu ce faci? Fetele? Le dai pe Sc. 17 pana la urma, cum v-ati hotarat?

Si noi tot la pregatitoarea asta mareata mergem... urmeaza si noi sa ne inscriem (nu la 17, la alta scoala in zona noastra)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Moni te pup si eu!
Da, la scoala 17 vreau sa le dau, desi ele sunt la gradinita scolii 11 deci acolo ar avea loc rezervat, insa iese din discutie scoala 11. Din mai multe motive am optat pentru scoala 17. Tu unde dai fata? Cumva la Iorga? daca da, da-mi PM sa iti spun la cine sa eviti sa ajunga fetita in clasa.
Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Imi puteti spune, va rog, dintre invatatoarele care au acum clasa a 4-a care este cea mai apropiata de copii, dar si cu rezultate? Nu ma intereseaza sa aiba rezultatele cele mai bune, ma intereseaza o invatatoare care sa-i faca pe copii sa vina de placere la scoala, sa-i cointereseze. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Al Ma, nu e o certitudine ca invatatoarele care au acum clasa a patra vor lua clasa pregatitoare din toamna. La mai multe scoli, doamnele invatatoare care au clasa a patra acum nu prea vor sa ia pregatitoarea. Fapt pt care se va stii cel mai sigur in septembrie probabil ce invatatoare vor lua clasele pregatitoare. Copiii vor fi inscrisi in scoala si repartizati probabil la clase in septembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Se pare ca totusi invatatoarele care au acum clasa a IV-a vor lua pregatitoarea. Poate are cineva o parere din interior si ne poate recomanda vreo invatatoare dintre cele ce au acum clasa a IV-a, astfel incat sa stim si noi ce alegem cand vom merge la inscriere.
Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marculet spune:

Da,eu am 2copii la sc17,in ciclul primar,dar parerile sunt impartite,daca vrei la o invatatoare "bine cotata"vei plange mai tarziu,cum fac eu cu primul,la al doilea m-am gandit mai mult si fiind si in interior si vazand toate mizerile cred ca de data asta am luat o hotarare mult mai buna,,,,,invatatoarele asa cum se numesc ele "bine cotate " se gandesc numai la ele,ii chinuie pe copii ca aiba ele rezultate bune pe spatele copiilor.Dragi parinti ganditi-va bine ,,,

Mergi la inceput