Scoala 17 "Pia Bratianu"- pareri?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Artemis2010 spune:

Pentru Lala,

Aproape ca nu te pot contrazice cu nimic. Dar am observat ca nici tu nu ai contrazis cu nimic afirmatiile mele. Probabil ca este o chestiune de perspectiva. O sa-mi permit sa subliniez doar 2 din afirmatiile tale: In clase incap maximum 25 de copii numai daca se renunta la tot mobilierul in afara de banci si invatatorul nu-si mai permite "luxul" sa umble printre banci - obicei demodat probabil...
Mi-a mai placut faza cu programul de after school. Foarte corect ai spus ca "prevede". Realitatea insa poate fi surprinzatoare...
Pana la urma, din postul tau nu am inteles decat faptul ca ai nimerit la o invatatoare decenta care se ocupa de copii (probabil ca si la after) si in plus nici nu pretinde cadouri. Este incurajator ca exista si asemenea carctere in scoala, desi eu stiu ca invatatorii care se respecta din aceasta scoala, refuza sa preia clase de after school in lipsa unor conditii decente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

Artemis, este, asa cum bine spui, o chestiune de perspectiva.

Am vazut clasele din corpul renovat si am avut loc printre banci in ciuda faptului ca nu sunt o silfida. Mobilierul la care te referi consta din catedra si un dulap in care invatatoarea isi pastreaza lucrurile.

Referitor la after school tot ceea ce am spus dupa ‘prevede’ se si intampla la grupa in care este copilul meu.

Cand spui ‘conditii decente’ la ce te referi? Jocuri,jucarii, hartie igienica, sapun, dulapuri pentru haine/manuale?

Concursurile scolare organizate anul acesta pentru clasele I-IV au fost Euclid, Cangurul, un concurs de cultura generala dar nu imi aduc aminte numele si probabil ca cei din clasa a -IV-a au mers si la Olimpiade; anul trecut a fost organizat si Winnie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Buna ziua!

Ma intereseaza si pe mine recomandari invatatoare. Fiul meu va incepe clasa I in 2011! Va rog impresii despre invatoarele care acum termina clasa a III!

Multumesc anticipat si vacanta frumoasa!

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vioviju spune:

Si eu am intrebat acelasi lucru si nu mi-e raspuns nimeni, desi vad ca fetele (lala si Artemis) stiu multe despre scoala, o cunosc foarte bine. Lala, ne poti spune te rugam, macar e privat, la ce invatatoare din clasa a 3-a ai copilul? Eu ti-am dat si un PM dar nu mi-ai raspuns. Multumim pt. orice informatie concreta privind invatatoarele ce vor prelua 1-a in 2011.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

vio, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadi2010 spune:

Lala,

Te rog frumos sa ne dai si noua numele invatatoarei.Avem o fetita care va intra in 2011 in clasa intai si nu stim la ce invatatoare sa o inscriem.

Multumim mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

lala te rog vreau si eu numele invatatoarei si alte amanunte.

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama3baieti spune:

buna lala/alte mamici cu copii la scoala 17,

azi dimineata am fost la scoala 17 sa o vad pe dna Nedelcu (recomandata pt clasa 1 la toamna). cine are copii clasa a 4a, ce parere aveti despre dansa? Mie mi-a placut
Bine, invatatoarea e cel mai important aspect. dar ar mai fi - organizarea scolii(dpdv admin, directoare), semi-internatul&afterschool (cum sunt?), calitatea claselor 5-8.
va rog mult sa-mi oferiti cateva pareri
multumesc mult :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamimoni spune:

Buna,
Dragi mamici care ati depasit stresul inscrierii copilului in clasa I, de fapt, al alegerii celei mai potrivite invatatoare, ajutati-ne cu informatii si pe noi cele care ne vom inscrie puii in clasa I in anul scolar 2011-2012.
Multumesc,
Mama lui Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Ma intereseaza si pe mine scoala 17 si scoala 11. Noi peste 2 ani urmeaza sa mergem la scoala dar tatonam terenul inca de acum..ca si locatie suntem aproape si de una si de alta..
Scoala 17 cum arata in interior? s-a terminat de renovat?

Mergi la inceput