*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (117)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Buna, buna!
Nici azi n-am nascut..incep sa devin frustrata, deprimata! Maine ma duc sa fac testul non-stres si voi intreba medicul daca nu poate sa-mi induca nasterea, totusi, mai devreme de luni...

La Multi ani Lala_D, LauraIoana si AdriaGrozav!. Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de bebicii vostri!

Miri_mik si Doniro, felicitari, sa va traiasca flacaii, sa va refaceti repejor si va asteptam!!!
Multumim taticului lui Sacha pentru poza! Super "ca lumea" poza!


Honey, eu am luat Aveeno ca si cosmetice pentru bebe iar la capitolul diapers, servetele umede, am luat Huggies..
Am facut si contract cu firma MAZE pentru prelevare de celule stem..
In ceea ce priveste tampoanele respective nu mi-am facut nimic..Doar mi-am luat pentru acasa, sa am, niste tampoane din acealea groase (de la KOTEX)...Noi am fost si am facut un tur al spitalului (cum a zis si matgravidutz) si mi-a spus asistenta sa nu aduc abosolut nimic, in afara de un halat, hainute bebe, cosulet masina...

Pe tata l-au operat astazi pe creier si am inteles ca totul a decurs f. bine...Acum sa vedem cum raspunde el, in continuare..A fost operat de Danaila, cel mai tare neurochirurg din tara si unul dintre cei mai buni din lume (din ceea ce am citit despre el)..are maini de aur (desi are vreo 70 ani)...

Matzule, nu mai plange...de fapt, eu vorbesc..pe undeva e normal sa-ti fie teama..SI pe mine m-au incercat tot felul de temeri (mai ales acum cand mami al meu a trebuit sa plece si am ramas din nou singura, cu posibilitatea de a ramane chiar singura - sotul asteptand urmatorul proiect, care nu se stie cand va veni si nici unde...iar eu va trebui sa raman obligatoriu aici cu bebele pana la sf. lui februarie, neputand sa calatoresc cu bebe asa mic)...
Recunosc ca si eu am mai bocit de una singura gandindu-ma ce ma asteapta nu peste mult timp...dar..acum...sunt anesteziata de ultimele evenimente din viata si familia mea...si, parca..nu mai simt nici emotie, nici frica...nu stiu...

Louiza, tinem pumnii pentru maine! nastere usoara, bebe sanatos si te asteptam cat de curand cu vesti!

Ellenuta, Breaz?

Pup fetele!

(40+)&Matei
AMR ...cine stie?
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Buna dis-de-dimineata si poftiti la cafeluta si la un sandwich! L-am scos pe Mati, am citit repede ce ati mai scris si acum ma bag la dus. Multumesc de pampoane... ma faceti sa rosesc. Sa vedem ce va fi si cum si cand.

Monica Mat, Irinouka ti-a spus deja ce vroaim sa iti spun si eu.

Cati - oricum va fi, de iesit iese... Stiu ca nerabdarea e mare, dar mai e atat de putin si o sa-ti tii puiul in brate.

Laurici... eu fac calculele manual, ca sa zic asa, pe calendar. Sa-ti zic repede cum am ajuns la 37 saptamani azi.

2 mai-8 mai - prima saptamana
9 mai-15 mai - a doua saptamana
16 mai-22 mai - 3
.
.
.
9 ianuarie-15 ianuarie - saptamana 37

Deci incepand cu 16 ianuarie, sarcina ta este considerata la termen si poti naste in siguranta.


Acestea fiind spuse, am fugit!

Ciao!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bdiana spune:


Buna dimineata zizici! Va rog sa ma lamuriti si pe mine...sunt membra dc din vara si de cateva zile , de cand am si eu mai mult timp si stau mai toata ziua pe forum...citind mesajele voastre sau scriind ma tot trezesc ca se inchide pagina...prima oara am zis ca sunt pb cu netul dar ....numai acest forum se inchide,yahoo,messul raman intacte.....ieri am primit mesaj ca imi este restrictionat accesul la forum... CU CE AM GRESIT?????????...ziceti-mi si mie niste reguli, ceva....avem un nr de ore cat putem sta pe forum sau nr de mesaje?...ZUZELE SEFE VA ROG SA MA AJUTATI......ce sa mai zic ....ieri cel putin dupa dimineata de cosmar cu "prezentatie pelviana" si dr. care spune ca va fi operatia grea ....si ca nu se va plictisi....am zis ca ma urc pe pereti cand "am fost data afara de pe forum".....
Nici nu va zic ce morcov am azi...dupa cum m-ati sfatuit, ma duc sa mai cer o opinie....DR. DUMITRU MIRCEA, la Medicover Plevnei{opereaza la Municipal.....}
Va rog mult....lamuriti-ma si pe mine cu accesul la forum si dati-mi niste inf despre nenea dr.
pupici, Diana,34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Cretulina, tinem pumnii iubita!!! Sa dea Dumnezeu sa va intoarceti cat mai curand cu Mariuca acasa!!!
Multumesc mult de calculul facut!

Cati, multa, multa sanatate tatalui tau!! Te inteleg ca esti deprimata, data fiind situatia... Gandestete ca, desi pare nedrept, Dumnezeu stie ce si de ce face... In curand o sa ai minuneata in brate si toate celelalte vor conta mai putin, atentia iti va fi 100% acaparata de bebe!! Fruntea sus! Va rasari soarele si pe straduta ta !!!

Diana, din pacate nu stiu sa-ti raspund la nicio intrebare.... Referitor la "scoaterea" ta de pe forum cred ca poti posta un mesaj la capitolul tehnic, intrebari si raspunsuri, adica, aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=9
Un moderator ar trebui sa te lamureasca ce se intampla!!!

Cat despre doctor... eu nu am auzit de el. Eu nasc la Municipal dar cu dr. Badiu. Mergi si-ti vei forma cu siguranta propria impresie !!
La ce ora ai programarea ?


Laura 35+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bdiana spune:


Laura, multumesc...am sa sciu acolo....
Programare am la 16.30....am emotii, sper ca bebe sa fie bine...sa mai zic ca nu am fost controlata de medici barbati....?!...dar acum bebe conteaza....
Zuzici....nimeni nu merge la acest dr.?
Apropo, am sa va stresez cu intrebari despre nasterea prin cezariana la Municipal....daca ma voi hot sa raman la acest medic....pana acum am luat notite despre pregatirea pt nastere normala.....ma bazez pe voi?
Diana, 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Louiza probabil ca ai intrat deja in operatie asa incat iti doresc nastere usoara , bebe sa fie sanatos si mancacios , refacere rapida si astept mesaj din terapie intensiva cand iti revi un pic .
Bea multe lichide azi la terapie si bafta maine cu ridicatul in picioare !
Pupici multi !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

L O U I Z A, L O U I Z A
L O U I Z A, L O U I Z A



Diana, nu ne stresezi ! Tu ai noroc ca eu voi naste inaintea ta si-ti voi povesti tot ce vrei sa stii...


Laura 36+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna dimineata fetele.Am avut o noapte tare agitata , m-am intors cand pe stanga cand pe dreapta si am avut si niste vise tare ciudate .
Noi suntem bine , bebelusa tot nu vrea sa apara.
Felicitari DONIRO , sa-ti traiasca bebeul si sa fiti sanatosi.
CREATA , multa bafta iti doresc si sa fii puternica
Azi schimbam si noi semnatura , am destui morcovi dar ii dau la iespuri
Va si ne reauzim mai tarziu , ma duc sa mai fac ceva treaba prin casa .

danybv40+Maria
Poze cu Mamy graviduta si Andrei (21 martie 2006 )
http://community.webshots.com/user/danybv
AMR : Cand o vrea Dumnezeu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:


Mult succes si multa sanatate Louiza...



Alina 35 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 5 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Fac si eu galerie pentru LOUIZA

danybv40+Maria
Poze cu Mamy graviduta si Andrei (21 martie 2006 )
http://community.webshots.com/user/danybv
AMR : Cand o vrea Dumnezeu !!!

Mergi la inceput