*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (117)*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

LOUIZA sa va traiasca YASMIN si sa va bucurati de ea .


danybv40+Maria
Poze cu Mamy graviduta si Andrei (21 martie 2006 )
http://community.webshots.com/user/danybv
AMR : Cand o vrea Dumnezeu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Foarte funky albumul, da'... Dupa ce criteriu s-au ales pozele? Putem sa zicem noi pe care sa le puneti?? Ca de exemplu... Lui Angelique ii cade un sclipici d'ala exact pe nasuc...

38+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!




Mitsule, pozele le-a ales Angelique. Ea a trimis pozele pe contul comun. Efectul ala cu stelute e pus peste de la website. Pot alege sa apara mai putine stelute.


Monica-Matz 37 si Andreea Bianca

AMR 3 SAPTAMANI
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Ahaa.. Ok, matz.. Ma si vedeam cu o stea in frunte
Io ma bag la somn, dar mai inati ii dau un sms lui JELIMONI, sa vedem ce mai e nou si pe la ei... Va , ne vedem la noapte!!!

38+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by Anandrei

" Ma numesc Yasmin, sunt o bubulina de 4200 gr apgar 9 am venit pe lume la ora 13.42 spre bucuria parintilor mei!"


Bine ai venit, bubulina de zeririlouiza! Sa iti dea Dumnezeu sanatate,viata lunga si frumoasa si sa iti bucuri parintii! Recuperare rapida Louiza!

Imi vine sa plang! Ce frumos! S-a mai nascut un clopotzel!!!

Ana-Maria 39+ cu David si tati Andrei

AMR 4 ZILE!

Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta




FELICITARI LOUIZA!!!YASMIN SA CREASCA MARE , SANATOASA SI SA VA BUCURATI DE EA !!!!
Laura 36+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Mi se pare superb albumul updated al zuzelor!


Micsunea
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Cred ca am mai vorbit despre asta... Am cautat si pe forum si nu am gasit la Odisee, adica printre si mamici care alapteaza... M-ar interesa daca ia cineva Detralex. Parca docdecap a zis ceva in directia asta? Eu ma dau cu Proctoglyvenol "preventiv" (e vorba de monstruletii care te ataca "pe la spate" - am niste chestii aiurea nedureroase dar uraaate!!!), dar azi am luat si Detralex. Insa pe prospect scrie ca trebuie evitat in timpul alaptarii si pe durata sarcinii se ia numai la indicatia medicului! Care medic o sa zica: ia, daca ai nevoie, nu lua daca nu e neaparat necesar... Eu ce sa fac? Am inteles ca dupa nastere "uratii" sunt "obligatorii", ca apar in 90% din cazuri... In fine, poate nu e momentul nici locul sa deschid un asemenea subiect, dar rog pe fetele care iau asa ceva sau au / au avut probleme si stiu cum se procedeaza si in sarcina/alaptare sa imi dea un PM! Ia uite de ce imi arde mie acum

38+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!



MITSULE, eu m-am captusit cu monstruleti dupa nasterea lui dimitris.. Care s-au reactivat acum in lipsa de tigara si cafea....
Eu ma dau cu un unguent minunat numit procto-synalar N. S-ar putea sa fie unul si acelasi lucru cu unguentulde care vorbesti tu...
Daca vrei uita-te la substanta activa si-ti spun ce substanta activa are asta al meu. Pe prospectul meu nu sunt contraidicatii ale administrarii in sarcina si alaptare... A, unguentul meu este cumparat in grecia, probabil de aici posibila diferenta de denumire...

Laura 36+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Mitsule, Doxiproct este fara contraindicatii pe sarcina. Da-te cu el. De ce e musai sa iei si Detralex?? Eu una n-as lua, if I were you.....

Louiza, felicitari pt. bebica dodoloatza si multa sanatate amandurora!

Venera mama lui Markus si Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Cretule, astazi am adormit in dormitor in timp ce telefonul era in sufragerie... Am visat tot timpul ca primesc mesaj de la tine si nu vad ce scrie in el.... M-am trezit speriata ca ai nascut si eu nu am anuntat zuzele.... Ma bucur ca esti bine si mariuca vrea sa mai stea la caldurica burticii tale!!!

Mitsule, trasmite-i multa multa sanatate lui jelimoni si bebeului ei si din partea mea !!!

Alinutza, multumesc de raspuns. O sa ma gandesc la alternativa cu marcu... Mai arata-ne fotografii de ale lui ana si luca!!

Irinuka, tare ce m-am enervat astazi cu olivia - spargatoarea de case... sa te fereasca Dumnezeu de o prietena de genul ei... (Ce probleme mai am si eu acum....)


Laura 36+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Yasmin, sa fi sanatoasa, voioasa, mancacioasa , norocoasa si sa ii bucuri pe parintii tai mereu . Felicitari Luiza si refacere rapida.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Sa traiesti bebe de LUIZA, sa fii sanatoasa, frumoasa, mereu vesela si norocoasa...sa-ti faci familia fericita..
gabrizza, poti sa imi trimiti mie PM (private message), sa-mi dai nr tau de telefon, si sa-ti activezi si tu obtiunea, sa ti-l pot da si eu pe al meu...astfel, vom fi zuze pereche, sa ne anuntam una alteia nasterea

Adriana S.
AMR maxim 4 saptamani
-36 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput