Lucreaza cineva de acasa?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Ok, am raspuns la toata lumea. Scuze de intarziere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

rall si eu sunt interesata. Nu e mult, dar e ceva in plus nu in minus. Adresa mea e alinutza23@yahoo.com
mulsumesc

http://tt.lilypie.com/A9Cxp3.png
GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

si eu as fii interesata, rall si liviu, si franceza si engleza.....idea ar fii insa sa dau bani parintiilor si bunicilor, noi aici ne descurcam ei au mai multa nevoie...merge? astept pm

va multumesc

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viooo spune:

buna

sunt si eu interesata si de franceza si de engleza violica25@yahoo.com

multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Plateste vreuna dintre voi impozit pe veniturile astea? Le declarati undeva? Semnati contracte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
citat din mesajul lui Rozi

Plateste vreuna dintre voi impozit pe veniturile astea? Le declarati undeva? Semnati contracte?



Mey, esti de la fisc? Lasa fetele in pace ca nu din impozitele lor neplatite saraceste statul.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200515+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Nu sunt de la fisc (slava Domnului!), iar fetelor nu le fac nimic cu o intrebare, fiecare face ce vrea; dar macar o secunda daca se gandesc la intrebarea mea, tot e bine, sa ia o decizie in cunostinta de cauza (pt ca nedeclararea veniturilor se numeste evaziune fiscala si este sanctionata, daca te prinde, ca infractiune, uite ca nici nu mai stiu daca nu cumva si cu inchisoare, in cazuri grave).
Nu mai scriu pe tema asta, doar am vrut sa trag un semnal de alarma pentru cine vrea sa se gandeasca la viitorul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana78 spune:

nu lucreaza nimeni contabilitate de acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Georgiana, eu am o pritena care lucreaza conta de acasa, e chiar expert contabil in devenire.
Ce pot sa-ti spun (stiu de la ea): nu merge sa fii una singura, cel putin de 4 ori pe luna trebuie sa te duci sa depui declaratii, etc, plus ca mai trebuie sa te mai intalnesti si cu clientii, nu-ti da nimeni stampila firmei acasa la tine din prima, pana nu capata incredere nu se pune problema, ideal este la inceput sa ucrezi impreuna cu alta contabila - fiecare cu clientii ei, dar macar drumurile le faceti pe jumate si in timp capeti experienta.

Deci, ideea este sa cauti o persoana care sa te poata ajuta la inceput.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

camelia72, am incercat sa dau mail, dar nu a mers...
Daca se poate, te rog frumos contacteaza'ma pe adresa ancutza_maria2006@yahoo.com.

Multumesc!


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput