Lucreaza cineva de acasa?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui greta123

daca vreti sa lucrati de acasa, incercati sa contactati un contabil autorizat sau un expert contabil, puteti cauta si firme de contabilitate si daca aveti minime notiuni economice s-ar putea sa va ofere de lucru. In domeniu este nevoie de foarte multa scriptologie si de multe ori contabilii apeleaza pentru facut borderouri sau pus acte in ordine la persoane necalificate. nu se plateste foarte bine dar nu e de lepadat.
o idee...poate cine stie



Eu as fi interesata. Cunosti tu vreunul?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Rall, daca mai e valabil job-ul propus de tine, te rog sa imi trimiti info pe andret13@yahoo.com. Cunosc bine italiana si stiu ceva engleza. Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Eu lucrez de acasa (job part time), unele dintre fete stiu. Am inceput in martie iar luna asta am incasat un cec de 800 CAD. O fi mult, o fi putin, nu stiu, pentru mine banii au fost bineveniti.


Elle

http://www.immunocalromania.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Elle_seb, ce anume faci de cei 800 roni?
La noi in Roamania nu cred ca va prinde curand sa fii angajatul unei firme mari si sa lucrezi de acasa. Sotul meu lucreaza la o firma internationala unde toti angajatii lucreaza de acasa(nu si in Romania). Firma le plateste netul, curentul si telefonul(cred ca intr-o limita?), dar este scutita de chirii uriase, femei de serviciu, protocoale.....Au un sediu central in fiecare tara dar mult mai mic ca si spatiu. Eu cred ca ar trebui sa ne adaptam mai repede, mai ales ca suntem in criza
Am scuti statul in trafic, benzina, timp irosit aiurea si sanatate.

De acasa independent, nu prea vad ce? Am o prietena care lucreaza de acasa, dar face afaceri internationale.
Am citit tot ce ati scris de la inceput, ceva concret nu prea am vazut.
Eu mi-as dori un job de acasa, dar cum faci cand nu ai mancare, curatenie, piata, ....????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Draga elle_seb,


Or fi destui bani ca m-am uitat pe bnr iar un CAD este 2.6552 ron, adica la 800 CAD ai cam 2.124,16 roni.........destui zic eu.
Dar zi-me si noua ce faci? Ca tot caut si eu ceva dar...nik.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Liliana, promovez un produs fabricat in Canada. Banii pe care i-am facut sunt cateva dintre comisioanele pe care compania le plateste pentru asta. Lucrez de acasa, din fata calculatorului, ma mai intalnesc si cu prieteni, rude, cunostinte etc si le povestesc despre produsul acesta si despre cum poti realiza venituri suplimentare din promovarea lui.


Elle

http://www.immunocalromania.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Un fel de MLM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu de acum voi lucra doar de acasa, si asta imi doream, pentru ca detest ideea de job, program fix, sef, etc.
Fac o activitate tip MLM din care castig foarte bine, si voi reincepe sa predau pian, specialitatea mea.


Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC


www.tratamente-nutritie.ro/" target="_blank">Pentru sanatatea ta

www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui RWheelwright

Un fel de MLM?

Nihil sine Deo.



Da, un fel de mlm.


Elle

http://www.immunocalromania.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Anuntul scris de mine prin iunie anul trecut( referitor la cunoscatori de franceza), nu mai e disponibil momentan.
Succes tuturor

Mergi la inceput