Gravidute si mamici de CLUJ - 45

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Wow, acum am vazut mincarurile Deliei... de cind am inceput cura de slabire, numa poze cu mincare vad. Ce sunt alea rotunde, oua umplute?


Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

atata am umblat azi ,intr un fel e ok ca nu am masina da de mai slabesc si eu ...oricum am dat inca 200 de g jos ...e ceva ,am acum 69 ,800g

DELIA tare ma bucur ca mai dai si tu un semn ,ai niste fatutze superbe si tare tare dragalashe
imi place f mult combinatia de culori din cam fetelor e super reusita
cum se comporta ANA cu IRIS ?is niste dulcele amandoua
clar ca si eu mai vreau un bebe

Fetelor am fost la CHICAGO si mi place tare mult rest ,e chiar f ok
si mai ales cand o sa l amenajeze o sa arate super

TU DRAGELE MELE nu stiti vreun DJ ??????????????

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Gata! Am scapat de vaccin. Sara nu a plans absolut deloc. In schimb e maraita de numa acum. Nimik nu-I convine. Abia a adormit! A zis doctoressa ca de saptamana viitoare putem incepem diversificarea, cu suculetul de morcov mai intai. Vom avea 4 luni jumate. La control, Sara e foarte bine, are 65 cm si 6.700 kg, creste frumos, a zambit si a chiuit intruna acolo.


Lilly, felicitari pt fetita!
Vai, Delia, cat de frumoase sint fetitele tale!
Mami de Alexia, m-ai facut sa rad bine…Eu eram tanti cu farfuriile, i-am luat Sarei boluri si tot felul, dar cos nu aveam…hihihi…de ce nu m-ai tras de maneca sa pove un pik? Aha, gata, stiu unde ne-am intalnit, eu nu mi-am dat seama…Imi pare rau! Felicitari pt progresele Alexiei! Si dinte si DA!
Ramo, si noi am fost la vaccin azi, si stiu patania doctorului cu usa, inseamna ca mergem in acelasi loc. Cu ciclu, nasol, eu inca nu am chef…Eu sterilet si anticonceptioanle nu servesc. Noi de multi ani ne-am obisnuit cu preze.Pt mine e cea mai buna si neinvaziva solutie.


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mie mi-a aparut deja linea nigra
Si de vreo 2 saptamani incoace se vede mai tare.
Ramo tie ti-a venit deja CM?! Asa de repede? La nasa mea i-a venit dupa vreo 3 luni, acuma banuiesc ca depinde de persoana.
Cu steriletul nu stiu ce sa zic, eu una nu mi-as pune, mai bine anticonceptionale, nu sunt prietena nici cu prezervativul. O prietena de-a mea a ramas in vara insarcinata cu tot cu sterilet, din pacate din cauza lui a fost sarcina extrauterina. Acuma mai cantareste si tu posibilitatile, vezi ce mai bine pt tine.
Ce mai face Bea?

24+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

PAI tu Delia chiar asa ?eu si acum ca nu s gravida am niste pofte de numa ....super mancaruri si la aspect dar cred ca si la gust
IOANA ce ne facem ??

CO si zici ca ti place sa dansezi ????hmmmmmmm ,bravo ,bravo


TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

RAMO draga de tine ,te doare si burtica ?
mie nu mi a venit inca c.m.
GABI super ca v ati obisnuit asa ,sa folos.prezerv,...eu m am saturat de anticonceptionale si cica la cele care nastem prin cezariana se poate pune sterilet doar dupa 1 an ...asa ca mai am de asteptat

ADRIANA felicitari pt prichidutza ,bravo ei ,ce fata mare are mami

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Gabi da,cred ca mergem in acelasi loc.Nu stii,a reusit sa deschida usa???Ca la noi la nimeni....
Ce frumos ca Sara n-a plans.Draga de ea.Pai e fata mare.Sper sa nu planga nici a mea.La cel din spital a tipat de 2 ori si gata.

Alex ma doare putin burtica,dar iau medicamente pt raceala,ca iar sunt putin racita,si acelea sunt si pt durere.Deci cred ca din cauza asta nu simt...Ca la cat curge,cred ca as avea niste dureri...
Eu am fost la o nunta la Chicago's cand aveam 37 de saptamani.Mi-a placut fff mult mancarea de acolo.Ne-au dat la friptura un gratar de pui,cu cas si cu ciuperci deasupra.DELICIOS!!!!

Kitzy mi-a venit la exat 2 luni fara 2 zile.Probabil si din cauza cu nu maia laptez de 1 luna.Si asta conteaza.
Bea e bine,papa,doarme,mai maraie si sta mai mult treaza peste zi.Dar e cuminte draga de ea.

Noi suntem in toi cu pregatirile pt botez.Vom avea 43 de persoane.Am vorbit cu preotul si vine acasa.De abia astept.E un eveniment important pentru noi.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ramo, nu reusise sa deschida usa cabinetului. Ce oameni...Doamne! Frumos ca va pregatiti de botez! Sigur va fi cuminte Bea la vaccin. Ea e o cumintica!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

ceau fetele.

Nu prea pot sa intru. Acum profit ca doarme David.Am o raceala cumplita, adica e pe trecute, dar a luat si copilul.Noaptea trecuta mi-a facut febra aproape 40 de grade.E un marait si mi-a plans aproape toata noaptea.Sotul a venit racit din Austria s am luat si noi.Nu am timp de pus poze sau sa va citesc. Sper ca sunteti bine toate.Am vb si cu Alex la tel. mersi mult ca ti-ai amintit de mine
Am fost la pediatra si a zis ca are un rosu in gatut. Inca nu ii da antibiotic. Sa speram ca nu o sa fie nevoie.Azi am umblat de nebuna prin oras sa cumpar aspirator nazal cu baterie. Cu batista bebelusului imi e cam groaza sa o folosesc in mijlocul noptii. Am si vecini si se sperie si copilul.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Gabi, bine ca ati scapat de vaccin, bravo lui Sara cumintica. V-am vazut cand ati sosit acasa...goneam si eu spre casa.

Lore, ai gasit aspirator cu baterie? si eu as vrea da'nu stiu cat e de eficient...daca ai te rog da-mi informatii (daca e eficient, ce marca si de unde l-ai cumparat). Merci

Mergi la inceput