Mamici de Martie-Aprilie 2008(60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Neata, randunele!

Noi ne-am baut lapticul, cu nesquic bineinteles si acum ne pregatim sa mergem la eco, abia astept sa vad gagalicea!

Roxa, ti-am scris PM. Exact asa vreau si eu pijama, chiar am vazut la un magazin si sunt super practice. Cred ca o sa-mi iau si una cu pliri laterale. Imi place mult si halatul tau si esti super frumoasa si nu esti grasa!!
Eu m-am cantarit dimineata, deci am luat 8 kg in 6 luni. Sper doar sa se dubleze si atat! Sau chiar mai putin, dar in ritmul in care mananc, slabe sanse...

Naty, nici eu n-am fost la medicul meu de familie, dar norocul meu e ca soacra mea e asistenta doctoritei, asa ca medicalele mi le aduce ea si consultatiile le facem prin telefon. Probabil la rapoartele alea baga din burta...
Oricum, pe bb trebuie sa-l inscrii la un medic de familie pediatru, ce, asta a ta era si pediatra?
ma bucur ca tensiunea ta e ok si te simti bine fara sare! Bravo!

Simo, felicitari si tie ca esti bine si nu trebuie internare!



Oana 24+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Oana unde vazusi pijamaua Roaxanei?!Vreau si eeeu!!
Edit:Gata!Am gasit!Acum pricepu si blonda din mine cum sta treaba cu petrecutulPai si se scot usor tzatzicile din pijamaua asta?Nu de alta-dar eu am niste eeee!!!



Ela.. in 29+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Zozel, a pus un ling in capitolul trecut, pag 18 sau 19.
Pt. ochisorii lui bb nu-ti trebuie nici o crema, il stergi cu o compresa sterila si ser fiziologic sau cu apa la baita si gata. Pt. sani Garmastan se numeste crema, sper sa nu fi incurcat denumirile.
Si pt. funduletul lui bb Bepanthene am folosit noi cu maaare succes.

Am uitat sa va multumesc pt. urari si sa spun si eu La multi ani tuturor Ionilor si Ioanelor!

Oana 24+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:



Ai vazut cum am scris? "ling" in loc de "link"

Oana 24+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

'Neata si di pi la Ieshi!

Sunt la serviciu, chioara de somn...ca azi noapte de pe la unu juma' si pana la trei dimineatza am avut insomnie...si la sase dimineata erm drepti pentru pregatit Larisul de gradi.

La scarbiciu e cam frigutz si imi lipseste elanul muncitoresc.

De azi dimineata la Iashi ninge si a albit totul...ca in basme. Chiar va invidiam pe voi Randunicile din sudul tarii ca aveti belsug de zapada...la noi cazusera doar doi fulgi anemici. Deocamdata ninge linistit. In seara asta cred ca vom avea program de sanius cu Larisa.

Multumesc pentru urarile de spor in munca lui Clauclau, Gudinde si Naty!

Randunicilor care isi sarbatoresc azi onomastica le doresc sa aiba parte de o petrecere reusita alaturi de cei dragi si de cadouri pe gustul lor!

Zozelina, bine ca esti bine si bine ca ai revenit la fraiele Tribului-de-Randunici!

Simo-de-David, poate e eficient cokteilul de pastile prescris de doctor si se cuminteste Samuel!


Naty, deci ai avut "program artistic" cu doctora de familie! Cred ca e vorba de orgoliu profesional "sifonat"! Da' eu cred ca ii trec figurile astea de stil! Sau mai bine o schimbi cu alt medic!

Roxana-Claudia, pijamalutza ta e si practica, si cocheta! Iti vine tare bine! Sa o porti vesela si sanatoasa! Am sa caut si eu ceva asemanator!


Giani Butucel, da' ci fashi, bre??? Esti OK??? Eu sper ca da!

Bezele si Randunicilor nenominalizate!


cory3maz, mamik de Larisik si de Alexandru-Constantin (chiriashu')

http://good-times.webshots.com/album/561981234XvGAwK?vhost=good-times



Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

buna mamicilor ciripitoare....vreau sa urez ,celor care poarta numele lui Sf Ion...un sincer si calduros La multi ani....
noi am fost plecati la bals,am plecat sambata dupa amiaza si ne-am intors aseara...inca nu sunt la zi cu cititul dar acum o sa trec la treaba...vad ca ati fost harnicutze...un nou capitol...zoze cea rapida si mamici harnicutze....
reviiiiiiiinnnnnnnnn


ramo26+ 25 sapt

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Buna dimineata din frumosul Pantelimon, va transmite burtica acorbata! Asta pentru ca ieri stateam cu tati in patuc si la un moment dat ma intreaba, te-a lovit? zic da...si el imi arata locul ... pe urma am stat la vizionare si am vazut si eu pentru prima data cum burtica mea face valuri la propriu...

In week-end am avut activitate intensa, toata sambata m-am intalnit cu viitoare miresici, deja incepe balamucul si nu prea imi place, va trebui sa ma mobilizez sa las lucrurile asa cum rebuie pentru ca nu cred ca voi mai fi in stare sa fac ceva de pe la 8 luni ... am mers si pe la nasi...ei au petrecut revelionul la Cracovia, ocazie cu care au vizitat si Auschwitzul, impresionant de-a dreptul, nu-mi pot imagina ca au exsistat acesti cretini cu toata cruzimea lor cu tot si in realitate ... sambata seara ne-am uitat la De ce are vulpea coada si Piaistul ... uite asa am visat eu noaptea ca eram pitita intr-o camera din care nu trebuia sa se auda nici musca ... apoi jumatate de duminica o lectura cutremuratoare despre Holocaust http://www.auschwitz.ro/11.aspx sunt mai multe capitole ale experientei unui evreu din Sf. Gheorghe ...

Acum am reusit sa va citesc din urma , salut revenirea Adriutzei pe care o si pupacesc si imbratisez cu drag , si griza bitzului meu care isi facea griji pentru mine ... nu am fost in cora, ba chiar am stepa siberiana in frigider, dar cum mi-e teama sa ies acum cu masina...ne descurcam cu magazinele de jos ...

Pupici si fug, ne auzim mai pe seara cu mesaje pentru randunici pufoase ! Sper!

mami_papatot 27+ cu Honey mica

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Salutare, !!!!
La multi ani pt Ioni , de tot felu , masculi , femele, copii, bunici(e) fie frati fie surori, fie "ruduri" sau cunostinte LA MULTI ANI !!!!

Nu am timp , nu v-am citit , nu stiu cind o s-o fac, dar am intrat pi fuga sa fac o urare mica.
atat va spun ca de 2 nopti chiar dorm si ma bucur.
pupici ci vb .......nus cind





Giani ,.... 32+ ca am dovada

AMR 8 saptaminisioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Subscriu la ce a zis Bubu05 legat de compresele sterile si de serul fiziologic (sau ceai de musetel) pentru ochisorii lui bebe.
Pentru sani e bun si Bepanthen-ul ( e multifunctional).


cory3maz, mamik de Larisik si de Alexandru-Constantin (chiriashu')

http://good-times.webshots.com/album/561981234XvGAwK?vhost=good-times



Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Da Oana,am vazut ling-ul!
Aha..Garmastan-pt.sani!Sarutmana!Stiu ca trebuie sa fie ceva si pt.ochisori..I s-a cerut unei prietene at.cand a nascut dar ea nu a tinut minte denumirea
Pe Bepanthen il cunosc..dar am vazut cu ochisorii mei ca nu functioneaza la toti bebelusii..Am ceva de la Chicco care sper sa fie eficient.
Cory-inzapezita!Neaparat sa faceti pozici diseara si-ai grija sa te imbraci gros!
Ramo si Mami!!
Adela,Marina,Simo,Blanka,Monix,Mary,Ralucile,Elara,stool??!!
Edit,ca n-o zarisem pe curentata mea!Muuulti !!




Ela.. in 29+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput