Nasterea la Medlife ( 5 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Salutare la fete!

Luiza, mai ai 2 zile...de fapt una, ca azi a trecut.Imi aduc aminte de emotiile pe care le aveam eu acum o luna! Incerc sa pun majorete maine seara pt. tine...curaj!!!

Ana-Maria, si tie o sa-ti fac galerie si o sa ma gandesc la tine si o sa ma rog sa fiti bine. a nu-ti fie teama, intrebarile pe care ti le puneai tu ieri sunt absolut normale.Eu, in primele zile dupa ce am venit acasa, am crezut ca o sa fac o depresie...mi se parea ca nu fac bine ce fac, mi-era teama ca bebe nu mananca destul, ca poate nu sunt o mama buna...pana intr-o zi, cand am zis: nimeni nu stie ce e mai bun pt. puiul meu.M-am scuturat de toate gandurile negre si am avut dovada ca sunt o mama buna, atunci cand a venit dr. si mi-a povestit cat de frumos se dezvolta printesa. Oricum, incearca sa te odihnesti cat de mult poti si sa nu incerci sa faci totul singura..cere ajutor, in special in casa.

Claudia, sar'na mult de incurajari si de capitol nou...sa fie cu noroc.Ma bucur tare mult ca subiectul asta are asa succes
Sa sti ca dorm la greu, azi am dormit aproape cat printesa...dar aveam o lipsa acuta de somn, ca vreo doua nopti a fost cam maraita.

Pup fetele, pe toate (Anka-san, iti zic si aici bine ai revenit!)...vorbim maine!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">printesa roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Dragele,

Va rog sa ma treceti si pe mine in listuta voastra. Vreau sa nasc la Medlife, iar saptamana urmatoare voi avea prima intalnire cu doctorita care ma va lua in evidenta - Mirela Popa.

Eu sunt deja inscrisa la Mamici de ianuarie-februarie, pt ca DPN-ul este 29.01. Vom avea o fetita.

Acum singura mea temere este ca nu cumva sa vrea bebelina sa vina pe lume inainte de 16.01 - data la care voi fi luata in evidenta spitalului. Dacar fi asa, si ma duc la usa lor, gata sa nasc, sper sa nu ma alunge

Pupici,
Stancutza
AMR 22 zile

Poze burtica si altele: http://community.webshots.com/album/561382017ubNLub?vhost=community&start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Buna, fetelor!
De cateva zile am avut calculatorul virusat si am crezut ca innebuneeeeesc de pliciseala!! Am citit din urma, vad ca s-a discutat despre subiectul abordat de mine referitor la epiziotomie, si nu sunt singura cu un milion de intrebari si temeri!
Despre partea cu majorarea preturilor, mi-a cam cazut fata si mie, mi se pare mult sa creasca cu 10 milioane!! Ma sateptam, dar parca nici asa...
Consultatiile am vazut ca au ramas la fel, la dr. Popa e tot 75 ron, dar nu am vazut secretia cat costa, aveti idee?? Pe 11 ma duc si eu la primul control la Popa mirela, sa ma ia in evidenta oficial! am emotii, sa vad ce imi spune...
Louiza, oare a nascut, ce face???
Va pupicesc pe toate!!!!!

Luny, in 30+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Neata fetelor,

Luny sunt inca aici, deabea maine am programare dar nici o data nu sti ce se poate intampla

LalaD, iti zic si aici la multi ani sa fii sanatoasa alaturi de copilasi si sot

Louiza 38s + Yasmin - Elena
mai avem putin

AMR PANA PE 09 IANUARIE

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mcrissa, ce surpriza sa ne intalnim si aici! Acus' te trec in listuta.

Stancutza, bine ai venit, mai ai putin pana la nastere ...dupa tine urmez eu in februarie. Inca nu mi-a intrat morcovul, ca stiu ca mai am.... Acum o sa actualizez listuta.

Louiza, maine este ziua cea mare, incep galeria :

Vali, ma bucur ca te-ai odihnit! Pup printesa.

http://community.webshots.com/user/claudel77

CLAU 32 + cu Rebecca

AMR 7 SAPTAMANI !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Dragelor am revenit

In primul rand la multi ani tuturor si felicitari celor care intre timp au devenit mame..
Eu gata termin tratamentul si in 2 saptamani ma apuc de lucru pentru bebe 2.Imi doresc sa se intample cat mai repede s sa retraiesc acele clipe minunate.
Anaandrei eu am facut cezariana si sa stii ca am avut lapte in 3 zile.. A fost intai colostru si apoi lapte.Eram in camera cu o tipa nascuta natural..Si ei tot in 3 zile i-a venit laptele..Asa ca io zic ca asta e un mit.Si bebe meu a vazut lapte praf abia la 10 luni..Deci nu gandi asa..Daca poti naste normal sa nasti normal..daca nu cezariana..
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Duck spune:

Buna tuturor,

va citesc de o buna bucata de vreme, dar astazi m-am hotarat sa ma alatur voua
Voi fi mamica in aprilie (probabil 11-12) si sunt sub urmarirea d-nei doctor Popa de la Medlife. As vrea sa nasc la maternitatea de la Medlife, dar eu inca am o nelamurire: sigur nu mai este nevoie sa dai "suplimentar" alte sume in afara de cele afisate; ma refer la onorarii suplimentare la medici si asistente. Stiu ca suna ciudat, dar intreb pentru a fi sigura ;-)
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

buna fetele mele dragi, scuze ca nu ne-am mai auzit, in scris dar ma intelegeti, puiul ma solicita la maxim. pup pe toata lumea si luizasi celelalte fete pe care nu le-am nominalizat dar la care ma gandesc, va tin pumnii pt o nastere usoara..
si sa nu va fie teama, o sa fiti cele mai bune mamici. tine de minunea asta a vietii sa stiti ce sa faceti in fiecare moment. eu aveam aceleasi temeri, seara cand eram singura la baie ca sa nu ma vada sotul trageam o portie buna de plans din cauza gandurilor negative si pesimiste pe care le aveam ca si voi.
fiti tari si ascultati-ne pe noi cele care am trecut deja prin asa ceva: o sa fiti niste mamici perfecte

http://good-times.webshots.com/album/561719328ErsZNm
5saptamani
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112857&whichpage=7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Curaj Louiza!!! O sa fie bine maine! Pupici!









Ana-Maria 39+ cu David si tati Andrei

AMR 2 ZILE!

Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

va multumesc fetelor si maine va tin la curent cum reusesc sa scriu, ori mesaj lui Andrei ori sa vad daca pot intra pe net, va pup inca o data

Louiza 38s + Yasmin - Elena
mai avem putin

AMR PANA PE 09 IANUARIE

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput