* Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (113) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Ereena, pt tine - am postat si la cap trecut, dar tarziu - m-am trezit pe pagina 21...


quote:
Originally posted by Ereena

miri_mik, nu vreau sa dau cu pietre, sarmanele femei abia respirau dar sa mai zica ceva , numa' tipa care nastea a reusit sa zica ceva, nu tipau , nimik aiurea.Dar am fost eu neinspirata sa ma uit cand ii ridicase cearsarful sa vada cum e , si au dus-o imediat pe masa de nastere ......si atunci surpizaaaaaaaaaaaa, perisor negur de bebe:-))))) hai , mai ca nu a fost prea placut ,serios:-)

Irina 36+ Matei

POZE

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png



mie intotdeauna mi s-a parut super-emotionant momentul in care apare caputul lui bebe...imi dau lacrimile mereu...dar e adevarat ca eu nu am prins faza asta pe viu, insa am vazut zeci de filmulete cu nasteri, pe YouTube. unele cu epiziotomie, majoritatea fara... cred ca e normal ca unele mamici sa se descurajeze exact la momentul impinsului. de asta cateodata le pun o oglinda in fata, ca sa vada caputul lui bebe...asta motiveaza . doctorul / moasa are un rol f important atunci, sa stie cum sa te incurajeze.

curaj, o sa fie bine.

sa va povestesc ceva haios : eu am o prietena care s-a dilatat destul de repede pe ultima suta de metri, si cand au controlat-o se vedea capul lui bebe. toata lumea a inceput sa se agite prin sala de nasteri, iar ea era asa motivata sa nasca incat s-a aruncat cu bolta pe masa de nasteri! nu glumesc...toata lumea a intepenit in pozitia in care era, precum curtenii din povestea cu printesa adormita...dupa ce si-au revenit din shoc, s-au mobilizat, ea a impins de doua-trei ori si a iesit fetita...sa va mai spun ca prietena mea are in jur de 1,55 si era mai mult burta de ea??? parca mi-o si imaginez...aruncandu-se pe capra ca in pat si dand palpitatii personalului medical...

, Stancutza

AMR 25 zile

Poze burtica si altele: http://community.webshots.com/album/561382017ubNLub?vhost=community&start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Hehe, Gina M, daca as fi stiut... Eu am luat un sac de hainute, si ar face bine cupilu' sa il incapa cat mai mult!!! Nu de alta, dar nu o sa mai am timp sa colind iar atatea magazine...

37+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!


Mitsu - daca sunt pentru 0-3 months este bine - il poti imbraca cu ele ceva mai mult timp.Daca sunt insa special pentru 'new born' ai dat-o in bara! So, verifica sa vezi ce ai in 'desaga'si afla daca le poti schimba.

Poze-David Jonathan!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Haide mai miri_mik, ca mi-ai facut o poooftaaa!!! Eu am un lapte de ovaz + lotus care se pune in apa... Yummy! Abia astept! Ma duc sa ma rasfaaatttzzz....

37+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

am asa niste dureri ascutite pe sub burta...e posibil sa am gaze...nu-s disponibila la nascare pana pe 22...vreau sa fie varsator!

de cand cu mesele astea de sarbatori am o foame permanenta...



37 Tudor Gabriel
AMR 20 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Gina M, majoritatea (90%) sunt pentru nou-nascuti... . Oricum, e too late... Ca le-am taoat etichetele si le-am spalat + calcat de acum ... vreo luna?! Eeeeh, ata ete, pe viitor o sa stiu!

37+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by Adryana_4u
Si inca o intrebare: CE ANALIZE ATI FACUT IN ULTIMUL TRIMESTRU...pe ultima suta, sa zic asa? Ca mie doctorul nu mi-a mai dat sa analizez nimic....
Daca imi mai aduc aminte ce mai vroiam sa spun, revin...intre timp mai citesc p-aici....


Adriana S.
AMR maxim 4 saptamani
-36 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.



eu marti merg sa fac: hrmograma completa, sumar urina, coagulograma si eco pt.sapt.37. pt streptococul B mi-a luat secretie in sapt.35



Mari 36+ bebe

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

cu ceva intarziere...pt bdiana

quote:
Originally posted by bdiana


INTREBARE:este cineva dintre voi care naste la Cantacuzino?! Eu merg la dr. Dumitrescu Ruxandra.....tipa blonda care apare la Oana Cuzino cu sfaturi ,etc...



bdiana, eu intentionam sa nasc acolo...dar intre timp m-am razgandit.
ce stiu este ca o prietena de a mea a nascut acolo acum doi ani si a fost multumita, in saloanele de gravide sunt max 3 paturi, baile sunt ok - cu exceptia celei de la sala de travaliu, dar am inteles ca asta e murdara si in alte spitale . eu am fost pe acolo sapt trecuta, ce-i drept doar la camera de garda. spitalul e renovat, aveau geamuri termopan si era cald. cu cotizatiile de rigoare la asistente, si bebe va avea parte de tratamentul pe care il merita.

Stancutza
AMR 25 zile

Poze burtica si altele: http://community.webshots.com/album/561382017ubNLub?vhost=community&start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

mai fetelor, ce tot vorbiti de baie in cada? eu n-am servit asta de cand am aflat ca-s insarcinata. Am avut un stres de cand am pierdut sarcina anul trecut: facus o baie destul de calda, bashca un amor mic si a doua zi s-a dus sarcina....

am un stres cu freza....piciorushele mele gratioase au apelat la aparat de epilat dar la fofo am folosit aparatul doua degete sub operatie si in regiunea inghinala...mai mult n-am rezistat...aplic lama...in 3 zile cat stau cel mult va avea model...la prima nastere am fol lama si pt picioare (dr. nu mi-a dat voie ceara si aparat nu aveam) si la cele 7 zile cat am stat aveam asa un stuf de-mi crapa obrazul...

37 Tudor Gabriel
AMR 20 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

stancutza, beton pretena ta:)) nebuna ca mine. io dupa operatie, cand au zis ca "va mutam pe targa", am zis "biensur", m-am ridicat in fund dintr-o opintire si ma uitam in jur ca de ce se uita verzi la mine... la un moment dat, vine anestezista in spatele meu, taman cand eu riscam sa dau cu capul de ceva in cadere si zice: "madam... vreti sa va facem alt model la cusatura? ca de asta nu sunteti multumita daca vreti s-o desfaceti"... deci muta de mine...riscam o ruptura de operatie cu medicul langa mine, inca nedezechipat:)))

miri_mik 39s en cours bebe sacha
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii
http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

grati.ela, ca sa rasucesc cutitul in rana... si baie, si sex... si de avem ocazia... si inainte s aplec la spital:))) ce purcica suuuuuuuuuunt!:))

miri_mik 39s en cours bebe sacha
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii
http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput