Durerea unei pierderi de sarcina (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna fetelor!
Laura, felicitari pentru bebe mic!Sa iti traiasca!
Irlandeza, hai si tu cu vestile bune!Iti tinem pumnii!
Dana, imi pare rau ca ai avut parte de un Revelion asa...lasa ca o sa fie la anul mult mai frumos...mai ales ca o sa vina si bebe...
Fetelor va pup pe toate!Eu nu am net acasa...se pare ca mi-a cazut de la vremea asta....Am mers acum la un vecin ca eram curioasa sa vad ce au facut fetele care trebuiau sa nasca....Va pup si sper sa vina netul cat mai rpd...

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

N-am intrat pt ca nu vreau sa intristez pe nimeni cu vestile mele proaste. Bhcg a scazut la jumatate,asa ca prea multe nu ar mai fi de spus.Maine o repet din nou,dar numai pt ca mi-a recomandat dr. Pt mine e f clar,unele persoane sint sortite esecului de a deveni mame,asa cum sint eu.
Irinabobe,Bubulina1,Pepsi,Alinushca,Cristy74,Miha74,oana oana26,IreneCam tin sa va multumesc din tot sufletul meu ranit pt ca v-ati preocupat pt mine! Conteaza mult !

Laura-Ioana sa va traiasca fetita si felicitari!

Irlandeza sper ca deja iti tii in brate buburuza!

Fetelor,va rog eu frumos sa nu-mi scrieti ca data viitoare o sa fie bine ,ca innebunesc...nimeni nu stie cum o sa fie...asta e cruda realitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

Laura Ioana ma bucur enorm pentru tine, felicitari si sa va traiasca fetita.

Irlandeza iti tin pumnii sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos.

pupici la fete


in curind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Idaira ,
iti trimit o imbratisare calda si vreau sa-ti iau macar un pic din durerea asta
Stiu cat e de greu, stiu cat de goale sunt cuvintele acum, stiu ca nu vrei decat sa plangi sau sa urli de durere dar trebuie sa gasesti in tine puterea sa mergi inainte
Nu-ti pierde speranta, DD va avea grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Idaira, imi pare sincer rau, sunt alaturi de tine cu tot sufletul.

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Idaira, imi pare rau ca asa a fost sa fie. Inseamna ca in 2-3 zile maxim vin si uratii. Asa am patit si eu acu' 2 luni. A doua sarcina pierduta consecutiv. Dar nu mi-am pierdut speranta deloc. Este menirea noastra sa fim mame iar DD si natura ne vor ajuta. Sa avem incredere in continuare impreuna! Vestea buna ar fi totusi ca la o sarcina asa de mica nu sunt interdictii la a re-incepe "exercitiul" de luna viitoare, cu conditia sa sti ca stai bine cu toate cele: endometru, progesteron, boale infectioase, etc. Fii tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara,

Laura - FELICITARI pentru fetitza! Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!
Irlandeza - da-ne o veste!

Idaira - imi pare sincer rau. O imbratisare mare, mare pentru sufletul tau care plange. Stiu ca nu exista acum cuvinte care sa iti poata alina durerea asta imensa, dar sunt alaturi de tine cu gandul si inima.


danangie- imi pare rau ca vacanta te-a dezamagit. Cu burtica nu iti face griji. O sa se vada ea. Important e sa creasca bebe si sa te simti tu bine.

Flavia - sunt superbe pozele de familie! Ai niste copii superbi! sa va traiasca si sa fiti fericiti si sanatosi!

Miha74- eu sunt bine. A inceput deja sa se vada burtica. Inainte de Craciun abia daca se cunostea ca sunt iar de atunci si pina acum parca a explodat. La control mai merg pe 17 ian. pt. eco de 20-21 sapt. si sper ca atunci valorile de IR -urile mele sa fi scazut si sa scap de injectiile cu pregnyl. Nu ma pling, ca nu prea dor,si ii fac bine lui bebe, dar le-am speriat pe asistente cu "dosul" meu plin de intepaturi.

toate fetele si va doresc numai bine!


myry 18+






Mami si tati te asteapta http://bd.lilypie.com/2VaDp3.png

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Idaira imi pare tare rau. se pare ca marea majoritate dintre noi au patit asta, adica dupa o sarcina pierduta a urmat avort menstrual. nu pricep de ce. poate trebuia sa luam progesteron dupa ovulatie. si eu ma intreb de multe ori de ce naiba s-a intamplat asa. dar macar gandeste-te ca poti ramane gravi. asta e partea buna. te pup si multa forta , nu te lasa doborata acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Idaira , imi pare nespus de rau, dar trebuie sa continui sa speri desi e f greu. Eu incerc sa ma adaptez situatiei desi inca mi se pare ca un cosmar din care nu imi mai revin si am in minte numai vocea dc cind a dat verdictul " sarcina oprita in evoluite , imi pare rau ". A fost cel mai greu moment , iar ceea ce a urmat parca a fost ca un cosmar fara final.


Oana si Printesa de 3 anisori si 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Fetelor spun si aici Laura felicitari, desi am intrat si la odisee si i-am spus.
Idaira. Capul sus, nu ne lasa DD de izbeliste niciodata.
Dananghie, vorbeai de revelion prost ales? Stai sa-l vezi pe al meu. Dar imi pare rau pentru tine ca te-ai chinuit si fizic si esti graviduta. Ai grija de tine, vin ei ani mult mai buni.
Fetelor o seara placuta tuturor.


Carmen mami de Mihai 24.8.99

Mergi la inceput