*Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (102)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Angi , felicitari ...sa-ti traiasca puiul Viktor !

Asteptam vesti despre grasunel si despre mamica fericita !


Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun


Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salutare zuzelor !

Cred ca e cam a cincea oara cand ma asez la PC sa postez si eu ceva ...sper ca de data asta sa reusesc. Aseara am avut pb cu calc si n-am putut intra .
Sfat pentru zuzele gravidutze : odihniti-va cat mai puteti , ca dupa ce vin bebeii o sa fie vai de fundul vostru...si la propriu , si la figurat .
Eu sunt cam sleita , nasterea a fost o experienta f. obositoare , apoi chinul cu alaptatul ...acum am colici , Doamne , sunt groaznice...simt ca-mi taie cineva stomacul felii , si durerea radiaza pe sub diafragma pana in spate...pe sub coaste .In acelasi timp , multumesc lui Dumnezeu ca fetita mea a scapat deocamdata de nenorocitele astea de colici...m-as chinui 24 ore in dureri numai sa stiu ca pe ea nu o doare nimic.
Iau Sab Simplex si ma mai lasa pe moment.
Si taietura de la fofo este nashpa ...am momente cand nu pot sta pe scaun . Bag Ketonal la greu ...
Insa , in momentul cand copilul meu ma cheama langa el , uit de orice durere , parca-mi ia Dumnezeu cu mana . Este ceva fenomenal , am descoperit in mine resurse de dragoste nebanuite ...am sa va scriu mai pe indelete ce sentimente ma incearca din momentul in care am vazut-o prima oara .

Pupici




Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun


Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

vesti proaspete d ela Angi... am sunat evident: e fericita! bebe viktor e un frumos! partea putin neplacuta e ca... s-a terminat cu cezariana d eurgenta. s-a potolit dilatarea la un moment data, bb viktor vroia sa iasa si nu avea pe unde. toate bune si frumoase ca s-a termiant cu bine! abia astept sa vina sa ne povesteasca ea cum se petrecu!

miri_mik 38s en cours bebe sacha

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Sunt foarte emotionata , ca am citit aprecierile si urarile voastre la adresa Sarei ...asadar Alina 023 , Natalia , Mitsu , Alinatudor , Miky Baby , Angi , Laura I , Miri , Gina , Shose , Laura D , Ereena , Louiza , Jelimoni , Raca , Ginette , Iulia , Ellenuta si zuzele mele pereche Irinouka si Nemary ...va imbratisez pe toate si va transmit multi , multi pupici
Si ...daca am uitat pe cineva , mii de scuze ...


Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun


Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

ANGI FELICITARI SA FIE SANATOS SI MANCACIOS BB VIKTOR SI TU SA ITI REVII REPEDE.

CORNILIA FELICITARI SA FITI SANATOSI SI BB SA CREASCA MARE SI FRUMOS.


GATTA - Sara este o frumoasa, iti vine sa o mananci si tu radiai de fericire



cum creste
Carmen 35 + David Alexandru AMR 25 DE ZILE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

FELICITARI ANGI SI PROASPETELOR MAMICI


INTR-ADEVAR AVEM CEI MAI FRUMOSI CLOPOTEI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

Felicitari Kristina...sa-ti traiasca bebe Victor..si tie multa sanatate si refacere rapida!!!....pupici...

AMR 2 SAPTAMANI
Cristina 38+ si bebe Mara Bianca
http://good-times.webshots.com/album/561764573OlVQqO


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

As vrea sa intreb si eu gravidutele care au probleme cu tensiunea cum vor naste?Mi-a soptit o mamica ca la hta e obligatoriu cezariana ca nu se risca...Eu de abia prin 7 8 ian ajung la gine iar sapt viitoare merg la cardiolog si ma tot bantuie cele auzite.Sunt fericita ca la 32 de sapt am doar 4 kg in plus !nu imi vine sa cred!!!sper sa nu iau mai mult de 10 pana in febr


,32 sonia andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

buna fetelor, am intrat si eu sa semnez condicuta.
Angelique-felicitari pt bb Viktor si sa stii ca imi doresc sa fiu si eu la fel de calma ca si tine cand va veni momentul
vape toate


37+cu Alexsandra-Elena?
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:


ANGI FELICITARI PENTRU BEBE VIKTOR...BINE AI VENIT INGERAS IN VIATA PARINTIILOR TAI
Cat ma bucur sa vad atatia clopotei in odiseea nostra
Noi suntem bine dar trebuie sa stam fffff cat mai mult in patut
va pup
mai rezistam noi 4,5 saptamani nu??

32+Sara Ioana

Mergi la inceput