Gravidute si mamici de Constanta (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

Am o intrebare pentru voi, dragi mamici. Ce fel de sterilizator este mai bun? De exemplu, la firma Avent sunt 3 si nu stiu care e diferenta intre ele si care e mai eficient.

21+
http://bd.lilypie.com/32Yup3.png
http://community.webshots.com/album/561174599GagMVk?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Yannia, din cate am invatat eu de la mamici, toate sunt la fel, merg pe acelasi principiu, difera firma si diferenta de pret e data de firma. In rest toate isi fac treaba.

Eu va multumesc pt sustinere, am dormit 2 ore azi noapte dar zici ca am dormit cel putin 2 zile. Contractiile sunt mai dureroase, la o jumatate de ora distanta, e ok.

Va imbratisez cu drag si va dau cat pot de repede vesti!!!!

Pupici,
Angelique 40+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: Pana pe 28!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

Angi, ce draguta esti! Multumesc mult. Am niste emotiiiiiii de parca as naste eu! Sa dea Dumnezeu sa se nasca intr-un ceas bun si sa fie un copil norocos!!!.

21+
http://bd.lilypie.com/32Yup3.png
http://community.webshots.com/album/561174599GagMVk?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Angi, m-am trezit cu noaptea-n cap, tot cu gandul la tine! Azi e ziua cea mare!
Hai, Viktoras!!!

Cupilu meu aseara cica:
"Mami, dar eu nu am stiut ca trebuie sa fiu ascultator si primesc asemenea cadori!? Mi s-au implinit toate visele...."



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Angi - nastere usoara si de la noi! Bebe Viktor sa fie cuminte, sanatos si mancacios, iar mami sa aiba muuuuuult laptic! Continuam galeria .............


Noi astazi implinim 4 luni si avem 7,5 kg, papam supica si ne place foarte muuuult, gangurim si chiuim, suntem veseli nevoie maaare.... cand se vede in oglinda...... este mare circ, toate onomatopeele posibile le scoate.

Ma gandeam asa ... cred ca bebeii nostri sunt nascuti aproape toti la sfarsit de luna..... nu-i asa?

Monika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (4 luni)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:




Jojo - eu m-am uns cu ulei de masline si mi-a facut bine. Am si eu niste vergetuuuri, urate rau de tot.

Monica - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (4luni)

www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Angi: hai... impinge... respira...hai, inca o data...tare, ..hai......Bravoooooooooooo!

Madalina 20+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
Colaj de iarna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

HAI ANGI
Nastere usoara si bebe sanatos si din partea nostra...
Abia asteptam vestile...


Adriana S.
AMR maxim 5 saptamani
-35 sapt BIANCA
acte
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_M spune:

Buna ziua burticilor!
La multi ani!
Sunt si eu o proaspata "burtica" aici pe forum.
Conform calculelor, am 5 saptamani si 6 zile. Abia pe 23.12 am facut testul, si a iesit cu 2 liniutze. A fost o adevarata surpriza de la Mos Craciun!
Ma bucur emorm ca v-am gasit aici pe forum, pe toate din Constantza, asa aflu si eu mai multe informatii utile.

Va pooop pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_M spune:

Vroiam sa va intreb:
eu sunt din Constanta, oare ar fi bine sa ma inscriu pentru nastere la spitalul din Medgidia la doctorul Balasa?
Voi cu mai multa experienta, va rog, raspundeti! Ce stiti despre el ca medic? Dar ca om?
Inca nu m-am inregistrat la un medic, dar am, auzit multe lucruri bune despre matenitatea Medgidia.
Ce-mi recomandati?

Mergi la inceput