Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

LA MULTI ANI Stefaniilor si Stefanilor!
La Multi Ani Stefania x2 (asteptam sa revii pe forum, cu poze ale bblusei tale)
La Multi ani Stefan-puiut de Victo
La Multi Ani Stefania-sa iti traiasca Vali-Delide

Lala,felicitari!!! Bravo! La multi ani lui Cristian, ai ales un nume f. frumos, va fi sarbatorit 3 zile si 3 nopti !!!
Felicitari Crisstiana!!!Sper ca de acum inainte sa nu mai intampini nicio greutate, cresterea lui sa fie "floare-la-ureche" si sa fi fost singurul hop neplacut cu el!

Adina,te asteptam din nou pe forum, cu pozici! Felicitari si proaspatului tatic, bravo lui ca a fost alaturi de tine trup ssi suflet in acele momente speciale!

Va pupam,avem si noi poze dar le vom uploada dupa Revelion (suntem la tara, iar conexiunea este mai lenta si ne-ar trebui o mie de ani pt. ele).
Am vazut (cu greu) puiuti de Pufulet, BB_iasmi,Ramonella- dulci foc!!!sa va traiasca!!!

va pupam si va dorim toate cele bune!!!


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mie nu vrea nimeni sa imi raspunda la intrebare....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

mie nu vrea nimeni sa imi raspunda la intrebare....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007





bb, daca te referi la intrebarea despre revenirea menstruatiei, raspuns personal nu pot sa iti dau pentru ca eu alaptez exclusiv, dar, din cate stiu eu, menstruatiile de dupa intreruperea alaptarii sunt destul de neregulate, atat ca perioada dintre scurgeri, cat si ca durata a lor. Este o chestiune de cateva luni pana ciclurile menstruale isi vor reveni la normal, ca sa zic asa. si se poate ca durata unui CM sa fie diferita de acum inainte fata de perioana dinainte sarcinii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adalia multumesc frumos de raspuns!! poate imi va spune si o mamica care nu mai alapteaza cum i-a venit menstruatia!! pupici

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anne, Ioana este dulce foc iar tu arati beton (esti in ultima poza,nu?)!
BB,exact cum ti-a zis Adalia! poate fi neregulata in primele luni, iar pe termen lung poate suferi unele modificari si fata de "inainte"; apropo, schimbari pot interveni si cu ovulatia, este riscanta folosirea metodei calendarului la fel cum o foloseati "inainte"- perioada safe putandu-se scurta cu cateva zile. In primele luni este bine sa va obsevati aceste "procese" (ex. ovulatia prin urmarire mucus, temp. bazala,folosirea testelor de ovulatie,etc).
Si ca sa iti raspund mai precis la intrebare: la Sebastian-desi alaptam exclusiv- mi-a venit menstruatia cam la 3 luni de la nastere; s-a stabilizat cat de cat dupa inca vreo 2-3 luni; dupa stabilizare, facand o comparatie fata de inainte de nastere am constatat ca perioada menstrei s-a mai scurtat si parca s-a mai si redus cantitativ. Acum stii si tu, procesul poate diferi de la organism la organism...
Sunt curioasa cum va fi acum, dupa a doua nastere, sper sa nu intru la menopauza (glumesc,desigur; desi, ma gandesc serioas sa imi pun sterilet Mirena-pe baza de homoni si este posibil,din cate am citit,sa dispara menstruatia de tot pe durata folosirii lui)

Va pupam si va dorim in continuare Sarbatori Fericite!


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele
Am completat listuta cu ultimele nascari si eu zic ca ar trebui sa ne hotarm la nume ptr scutece.
Anne ffff frumoasa printesa si tu arati beton.
Mai este cineva pe aici?


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami mersi frumos de raspuns!!

m-am interesat de metode contraceptive si cea mai "interesanta" mi s-a parut cea injectabila. ati folosit-o?? o fi eficienta? are efecte adverse/negative??

cami, prietena mea si-a pus sterilet dupa nastere si a avut doar efecte negative, a trebuit sa renunte la el pana la urma. acuma depinde si de organism cum il accepta!!

anca pupici la printesa!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

pentru mamicile care alapteaza, chiar daca nu apare menstruatia nu este safe sa se faca sex neprotejat-ovulatia poate apare si in primele luni pe nepusa masa . S-au intamplat multe cazuri in care a mai aparut inca un bb, fara a mai fi timp de menstruatia intre cele doua sarcini

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Sunt si eu pe aici.
Multumim fetele pt. aprecieri, ne bucuram ca ne-ati placut.
Ancutz, ai vazut ca m-am tinut de cuvant?!

MAMI DE IOANA
www.flickr.com/photos/22197252@N07/" target="_blank">POZE PERLUTA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB si noi va pupacim.
Mie mi-a dat dr anticonceptionale.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput