Mamici de Martie-Aprilie 2008(56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Am uitat sa-mi schimb semnatura si pt noi e foooaaarte important!
Si am mai uitat sa va zic ca mica Iulia mi-a facut si ea un mic cadou aseara, caci tare imi doream sa nu se mai ascunda cand pune tati mana pe burtica mea si aseara chiar l-a salutat, in mod repetat; ce sa mai zic ce a amuzat-o pe mama, careia i-a tras un sut de toata frumusetea...

naty 25+ cu (Iulia Elena)
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

La multi ani tuturor Cristinelor si Cristianilor!

Simo, pupam gospodina, ce de bunatati ai facut!

Naty, lasa ca e bine ca esti servita, si eu as vrea sa mi le faca altcineva cateodata...eu sunt innebunita sa gatesc si sa le fac cum imi place mie, dar la un moment dat parca e bine sa le ai si de-a gata...

Noi am primit de la socrii un set super misto de oale de inox, cu fund dublu si capace de iena, imi plac la nebunie si niste farfurii si boluri portocalii!
Vlad a primit cadourile dorite si a fost super incantat. Ne-au dat lacrimile cand a spus:"Multumesc Craciunule!"

Oana 22+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

CRACIUN FERICIT!!!!!!!!!!!!1

Mai fetelor, eu tot mananc, un pic de acolo, un pic de dincolo, dar nu ma las.
Eu am avut un Craciun tare linistit, plictisitor chiar, luni seara am fost la masa la parinti, azi am vegetat pana dupa amiaza, cand am avut niste musafiri.Dar sunt sigura ca la anul si la toti anii, voi avea ocupatie


Azi, ne-am schimbat semnatura, cu prefix cu tot.

livi +30 Iris Miruna

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Am o mare suparare,azi ma intreaba fratele randunoiului, adica cumnatu, cum o va chema pe bebita, si ii spun Iris Miruna, la care el cu o atitudine de 2 bani, zice IRIS, HA,HA,HA.O SA RADA TOTI COPII DE EA.

Inchipuiti-va cum m-am simtit, si cam ce imi venea sa-i spun, i-am dat zeci de exemple, la care se rade, dar la Iris nu vad partea cu rasul.
Foarte tare m-am suparat, oricum parerea lui nu conteaza, conteaza ce simtim noi.

livi +30 Iris Miruna

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

Sincer nu vad motivul de ras.....numele de Iris chiar nu mi se pare caraghios sau macar iesit din comun....deci unde ar fi problema?
Oricum nu te mai lua dupa gura lumii, fa ce simti tu si ce iti place

28+ Lucas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Livi, chiar nici eu nu vad nimic caraghios...mie imi place mult numele Iris, suna foarte frumos! Si chiar nu ai nevoie de parerea nimanui cand alegi numele copilului tau! Daca tie si sotului va place, asta conteaza!

Mai, si eu mananc de toate, am bagat acum 3 sarmalute, o bucatica de carnat cu gogosar acru si putin tort


Oana 22+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

HO HO HO
LA MULTI ANI, SARBATORI FERICITE, MASA IMBELSUGATA SI PETRECERE FRUMOASA TUTUROR RANDUNELELOR!
Sa nu credeti ca v-am abandonat cumva...nuuu, citesc in continuare toate peripetiile, am vazut toate fotografiile , ma bucur si sufar alaturi de voi dar in liniste
Naty si Simo,va tin pumnii si doresc sa va aduca mosu' multa sanatate , putere si rabdare ...o sa fie bine, sunt sigura!
Sovi, La multi ani! Sa fii sanatoasa si fericita ...
Multi tuturor fetelor pe care nu le-am nominalizat, dar e stolul mare si ma veti ierta stiind ca ma gindesc la voi, ca stiu ca sunteti bune la sufeletel


Simona,mamica de Teo (14 ani) si Vlad Alexandru 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Cu toate ca am rams ultima la capitolul urari iata-ma si pe mine, gandindu-ma la voi si urandu-va:
MULTA SANATATE SI NUMAI MULTUMIRI ALATURI DE CEI DRAGI! SA AVETI MESELE PLINE SI ZILELE ASTEA SA VA UMPLE DE FERICIRE SI DE ENERGIE! SA NASTETI USOR, SA AVETI BEBEI SANATOSI, PAPACIOSI SI CUMINTI!

SARBATORI FERICITE!


Roxana 31 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

SOVIII, LA MULTI AAAAAAANI!!!

Sa fii sanatoasa, si fericita, si toate dorintele sa ti se indeplineasca! Sa ramai la fel frumoasa, si de optimista si sufletu-ti la fel de minunat! Si sa ai un bebe Sasha sanatos la fel de frumos si de istet si de bun si de minunat ca tine! A! Si o nastere usoara, normal !!!

Inca o data, toata fericirea si tot binele din lume !


Olga 29+ cu Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Buna dimineata, stol !

Sper ca ati petrecut cu toate frumos, si ca Mosul a venit plin cu daruri pentru voi ! Eu inca imi astept restul cadoului , ca l-am rugat prea tarziu pe Mos, si dureaza livrarile astea pentru chestiile comandate pe net ( ultimele doua albume remasterizate ale lui Depeche Mode care imi lipseau, sper sa le am pana vineri ), deci eu mai prelungesc Craciunul, da? Care se mai "baga" ?

Livi, e un nume minunat Iris! Pe bune ca nu are rost sa te necajesti! Uite ce credeau romanii despre zeita Iris :
Zeita Iris, fiica lui Thaumas si a Oceanidei Electra si sora cu Harpiile.

Reprezentata ca tanara fecioara cu aripi de aur, Iris este sluga personala a zeitei Hera si curiera speciala a acesteia si a lui Zeus din ordinul caruia cara apa din Styx cu ulciorul, adormindu-i cu aceasta apa pe sperjuri.

Ca simbol personificat al curcubeului, era considerata mesagera între zei si oameni: penetrand bolta cereasca, Iris dadea la o parte în fiecare seara perdeaua ce o acoperea, facand sa apara stelele.


Sa nu mai vorbesc de floarea de Iris, care este absolut superba! Nici eu nu vad ce poate fi de ras, asociez numele asta cu o fiinta delicata si sensibila, nu vad deloc ridicolul! Pe bune, ignora asa comentarii, fii convinsa ca ai ales un nume deosebit pentru o fetita deosebita !

Naty, sa mor de stiu daca sa te invidiez sau nu ! Dar cand ma gandesc ca Iulia e asa de fericita...parca merita sa te uiti cum trebaluiesc altii, nu? E si politicoasa, i-a strans mana tatalui, in semn de multumire pentru efortul depus, si-a salutat si Maia pentru ajutorul dat...cum sa nu fie toata lumea multumita cu asa fetita cuminte si politicoasa ? Pupam fetele cuminti !

Uf, tre' sa plec sa imi iau mama si bunica sa mergem la Manastirea Ghighiu, de unde fii-mea va primi icoana ( sper sa fie iconita, nu icoana ) de la viitoarea strabunica !

Si pentru ca nu mai am timp sa mai scriu, pup tot stolul! O zi minunata sa aveti!



Olga 29+ cu Ioana-Sofia

Mergi la inceput