Clubul moldovencelor de peste Prut (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Dragele mele moldovence, va dorim si noi un Craciun fericit tuturor.
Acum, cand toti il asteapta pe Mos Craciun, cand peste tot miroase a brad, a prajituri si se aud colindatorii, acum de sfanta sarbatoare a Nasterii Domnului, sa fim mai buni si mai frumosi. Sa lasam ca lumina aceste sarbatori sa intre in sufletele noastre aducand cu ea : dragoste, pace si caldura sufleteasca Sa avem cu totii un an mai bun, un an plin de optimism, sanatate si implinire.
Sa vina un Mos Craciun incarcat cu daruri si bucurie, noroc si fericire !



Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna dimineata.
Sa scriu repede ce vroiam eri sa va zic ca acusi iar apare ceva si dupa uit.
Mersi mult fetelor de complimente, intradevar ne-am distrat foarte bine, si se pare ca am racit dupa asta ca ma simt foarte rau eri si azi, cu toate ca nu inteleg de ce asa tirziu a aparut raceala asta.
Corina eu am tinut dieta "Superdieta", uitete la "Femina intim" este un topic cu aceasta dieta, si nu nu m-am infometat chiar deloc, chir bagam in mine ca sparta, de imi zicea sotul la fiecare pas ca o sa ma ingras da nu o sa slabesc in asa temp, si totusi am dat jos 9kg, si vreau dupa sarbatori sa-i mai trag o cura de asta ca mai am 7kg in plus pe mine, dar dupa sarbatori cred ca o sa fie mai multe.
mi-am strimtat hainele, special sa nu cumva sa ma ingras inapoi, dupa cum stau rau cu finantele nu imi permit sa-mi iau haine noi, si astfel ma tin in friu cu alimentele care ingrasa, pina acum iata deja doua saptamini nu am luat mult inapoi, desi am mincat binisor produse grase.
Fata de azi deabia vad ca se simte mai bine, poze nu am facut, dar am adus-o azi la frate-miu si astea o pozeaza toata ziua, deci le-am dat "zadanie consomaleasca" sa o fotografieze in zapada, azi copilul meu e super fericit, asa se mai iubesc cu prietena lui frate-miu.Am sunat acum sa vad ce face si ce credeti?Ea e stapina pe casa, a raspuns ea la telefon, ia acaparat scaunul si calculatorul lui frate-miu si cere mincare, azi ea e printesa la ei.
Iulia bine ai revenit la noi si felicitari pentru bb Robert, daca ai timp povestestene despre el.
O sa incerc sa deschid pozele de la alt calculator, de acasa nici o sansa la cit de bine si repede merge netul, dar presimt ca eroarea ceea este de la reteaua interna si nu de la calculatorul nostru.
Revin mai tirziu.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216787816/" target="_blank"> 6, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216565845/" target="_blank"> 7, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157601403631242/" target="_blank"> 8, www.flickr.com/photos/7297231@N05/1113189888/in/set-72157601434403497/" target="_blank"> 9, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157602687181824/?photo_deleted=1740457215" target="_blank"> 10
www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216690237/" target="_blank"> AM 1 AN
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Am uitat, Marianca, cred ca stii procedeul de fabricare a colivei, eu am inteles ca tu vreai idei ca sa fie mai gustoasa, pai uite soacramea ii pune putin suc de lamie si coaja rasa de la lamie sau portocala, dupa gust, si putina vanilie, ese foarte buna, te spargi incind(si asa coliva e buna dar asa are o aroma specifica), si eu cred ca poti sa pui scortisoara (corita).

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216787816/" target="_blank"> 6, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216565845/" target="_blank"> 7, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157601403631242/" target="_blank"> 8, www.flickr.com/photos/7297231@N05/1113189888/in/set-72157601434403497/" target="_blank"> 9, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157602687181824/?photo_deleted=1740457215" target="_blank"> 10
www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216690237/" target="_blank"> AM 1 AN
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Bine v-am regasit!
Aseara am sarbatorit Ajunul,a fost f. frumos si emotionant,chiar si pentru mine cand au venit prietenii nostri si ne-au colindat,am cantat impreuna spunindu-i lui Amedeo ce-i un colind...
La noi in Moldova nu prea am auzit multe colinde cand eram copila,dar in Ardeal se colinda f. frumos si cum prietenii nostri si sotul meu sant de acolo,incearcam sa pastram obiceiul si aici.
Am impodobit bradul cu iubitul meu Amedeo,atat de frumos aranja globurile si era super incantat si fericit.Am facut sarmale cu un pic de afumatura "ca in Ardeal",dar pacat ca ardeleanul meu de sot e vegetarian si nu a gustat,dar eu m-am lins pe dejete,si am savurat un vin farantuzesc "Mouton cadet" si binenteles am ascultat colnde.
Mosul a "venit" aseara noaptea cand Amedeo deja dormea,si a lasat sub bradutul frumos impodobit f. multe cadouri pentru Amedeo ca el a fost cel mai cuminte
Am vizionat pozele de la intalnirea de la Alinca,santeti f. frumoase,si bine dispuse. Bebelinele sant super dragute,sa creasca mari si frumoase!

Adaug si eu ceva poze la album cu bradutul nostru...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ce fac fetele???
Sarbatoriti sau leneviti?
Noi azi am facut cateva poze inainte sa plecam la finii nostri.
Olivia era cam suparata, cred ca din cauza ca era prea multa lume, asa ca am plecat devreme acasa.

Mi-am probat cuptorul si e super!

Uite ca iarasi plange...

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Alinca santeti o familie foarte frumoasa !
Olivia e deja f. eleganta cu papuceii de printesa,de rochita rosie nu am cuvinte...ce mai santeti f. frumosi toti! Alex am observat ca-i place sa-si faca "freza" gelat,aranjat ce mai avem flacai mari deja.
Sa aveti multa sanatate ca frumosi santeti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Aliona, aveti un bradut foarte frumos, cel mai mult imi plac lentele acelea, vroiam si eu sa cumpar, dar am ajuns prea tarziu la supermarket, si practic nu am gasit mai nimic.

Printesa mea a adormit, si sunt relaxata, pot sa stau linistita la tv, pc....a ramas sa se culce Alex....

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Neata!

Diana, poate raceala ai luat-o din alta parte, nu de la petrecere?
Interesanta dieta. Abia astept sa mai treaca vreo citeva luni, sa ma apuc si eu de slabit. Am cel putin 8 kg in plus.
Mare figura e Natalita ta, imi inchipui ce topiti sinteti toti dupa ea.

Aliona, m-as fi alaturat cu mare placere tie la mincat sarmale, le ador. Anul asta din pacate n-am facut, din motive de alaptare. Dar de la gustat vreo 2-3 nu cred ca pateste Vanda ceva. Sa vad, poate ma duc in supermarket sa-mi cumpar de pofta, daca mai gasesc.

Alinka, multi bebelusi la virsta Oliviei se simt mai bine in anturaj cunoscut, si atunci cind obosesc, vor sa fie acasa. Lasa ca mai creste si veti putea sa va plimbati mai mult prin ospete.

Am vazut poze cu copilasi frumosi si braduti splendizi.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Buna, mai serbati sau deja la servici?
La noi e o zi foarte frumoasa cu soare, de iti vine sa mergi la plaja.
Am admirat si eu citeva poze de la intilnire, toate sunteti foarte simpatice, insa mi-a placut mult poza - doaua mamici cu doua printese- bebelusele sunt atit de frumusele, imi venea sa le pup, multa sanatate si numai bucurii de la bebluse.

Aliona, vai cit zapada, poate ne trimiti si noua un pic? Se poate receta cu sarmale mai in detalii? Mi-a placut bradutul cu lente dar flacaul de linga brad e si mai simpatic, dar ce ochisori are...

Alina, printesa deja vrea sa stea in picioruse? E atit de dulce in rochita si pantofiori.

fetelor multumesc pentru cuvintele frumoase in adresa puiului meu.
o zi placuta.

Mergi la inceput