Gravidute si mamici de CLUJ-42

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Ioana m-am uitat la pozele cu printul tau. E un dulcic. Spune-mi te rog chestia in care sta e scaun de masa sau leagan? Si daca e scaun de la ce firma este?

Mi-am scimbat si eu titulatura

Meli- felicitari pentru ca ai trecut de 1000 de mesaje

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Buna dimineatza clujului,

mai e un pic si soseste Mos Craciun...ptr. prima data pentru unii puiuti, ce fain!

Alex, asta mi-a recomandat pediatrul Ilinca sa urmaresc in privintza cresterii in greutate, http://www.kidshealth.org/parent/growth/growth/growth_charts.html sau similar,
http://www.adoptmed.org/topics/growth-charts.html
trebuie facut graficul personalizat si urmarit daca-si urmareste linia de crestere...cu astea ma joc si la Mihai.

Meli,aerosoli cu adrenalina se fac in unele forme de laringita. Modele sunt cu caru', eu am unu' Scala .

Nu stiu daca mai am liber la net azi asa ca va doresc ca Mosu' sa va gaseasca sanatoase si fericite,sa va aduca cadourile dorite si multa dragoste !
CRACIUN FERICIT MAMICI SI GRAVIDUTZE DE CLUJ!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata si de la noi,

noi nu mai stam chiar asa de rau cu raceala, mai tusim dar sper sa mergem in directia buna.am impodobit pomul, acum vreau sa mai aranjez cate ceva prin casuca.

Lore-cand plecati? cu cine-l lasi pe pitic? v-ati gasit cazare pe drum incolo?

Va doresc si eu inca odata Sarbatori Fericite, multa odihna alaturi de cei dragi si un an nou plin de impliniri, sanatate si bucurii!

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Am intrat pe fuga, sa va zic ca suntem fte bine, asteptam mosul diseara (unul real tocmit de cumnatu') si eu sunt in focul pregatirilor. Fetele sunt foarte bine, cresc, cuminti, rad si se joaca toata ziua.

Va dorim din tot sufletul un Craciun fericit, cu caldura si iubire in suflete, un Mos darnic si niste zile frumoase si linistite alaturi de cei dragi!

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata
Bebe si-a revenit cu somnul... adica s-a trezit azinoapte sa manince. deci a fost o intimplare ca a dormit non stop ieri noapte
Lore e scaun de masa , are si masuta dar e data jos i poze, de la Chicco, modelul Polly. De la 4 luni l-am pus in el ca spatarul are 3 pozitii. Foarte util mi-a fost pina acum si pina la 3 ani cica se foloseste... Se joaca in el foarte fain si e sigur. Nu se leagana.
Ma duc sa fac ciorbita
Spor la treaba si distractie placuta dupa aia

Ioana mama de bebe
Patrick (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

BUNA DIMINEATZA
Sunt asa de fericita ...am iasrasi lapticccccccc mult uraaaaaaaa ...nu stiu ce s a intamplat

RALUCA mersi tare mult pt site


FIE CA LUMINA SFANTA A MESEI DE CRACIUN SA VA INCALZEASCA SUFLETUL IN SEARA DE CRACIUN SI SA VA UMPLE CASA DE BUCURIA NASTERII DOMNULUI
CRACIUN FERICIT SI TOT CE VA DORITZI DRAGELE MELE

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Alex, ma bucur ca te-ai linistit cu lapticul!
Meli, vezi ca piti e spre bine?
Raluca,Ramo, nu stiti pe Campului vine mosul?hihihi
Delia, ma bucur ca ai dat vesti si sinteti bine! Te asteptam dupa sarbatori la raport!

Eu va doresc tuturor Sarbatori Fericite, sa dea Domnul sa fim sanatosi cu totii, sa ne auzim cu bine!
Pt puii nostri e primul Craciun. Ce emotionant...

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!!

Fetelor!!!!!!!!!!!!Bea iar a dormit 8 ore.De la 20 la 4(ma rog,4 fara 20)Dar trebuie cumva sa fac sa faca somnu asta mai tarziu.
Aseara a primit de la cumnata mea,o rochita alba super fainuta,care are pe deasupra o gecuta alba de fas,cu trandafirasi albi,care se gasesc si pe rochita,si cu guler din voal care se poate schimba cu un guler de fas.A si are si o caciulita,cu o floricica mare in fata si cu funde de voal in spate.Foarte,foarte elegant si dragut.Cand am timp o sa pun poze.

Noi acuma facem bradutul,ma rog,doar eu ca sotul atrebuit sa fuga la banca.

Gabi sigur ca vine mosul pe Campului,ca numai copii cuminti sunt aici.

Fetelor,daca cumva nu mai intru azi,va doresc:


Craciun fericit si sa va aduca Mosul tot ce va doriti!!!!!!!!!!!

Pupici!!!!!!!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
http://www.onetruemedia.com/shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

BEXULE, ajutoooooooooooor!!!! Daca mai intri, nu imi zici te rog de unde ai luat bentita Carinei? Stiu ca din Polus, dar nu am retinut magazinul. Deh....batranetile! Pupici!

Ramo, de-acum asa va fi cu Bea!Felicitari! Si Sara la inceput exact asa dormea de la 20 la 4, si apoi i-am mutat baita pe la 20.00, inainte o faceam la 19.00, pana terminam baita si bibilelile, papatul, iaca se facea 21.00-21.30 si dormea fata pana dimineata. Acum baga si 10 ore. Incearca si tu sa-i muti putin baita!

Fetelor, sint emotionata....Vine Mosuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

SARBATORI FERICITE, TUTUROR !!!Un mos bogat ;))pentru mamici si bblusi;)

gabitza, ai PM.

merg la impachetat sarmalute:)


Co +Carina Alysa
http://community.webshots.com/user/co1977

Mergi la inceput