Gravidutze si mamici de CLUJ-40

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NATALIA mersi mult mult ,sunt perfect de acord cu ce mi ai scris

RALUCA este loc de alaptat si la POLLUS ,nu e ca cel de la Iulius (cu canapele etc)dar merge
e pe partea cu MiniBlue

Ce vreme super ,pai cum sa stai in casa ?
mancarica am ,curatzenie e ,asa ca ma imbrac si dupa ce mi se trezeste puiu mergem la plimbare

http://community.webshots.com/user/Alex290178/profile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna mamici de cj. sunt noua pe forum...am bebe mic..8 saptamani pe nume eduard mihai. caut pediatru bun in cluj.
edi e la mine in brate,,asa ca nu scriu prea multe.
va doresc o zi placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

servus, fetelor

Vreau sa va cer un sfat!Cred ca Dariei ii apare un dintisor.
M-am uitat in gurita ei si are un punct alb,in partea de jos, saliveaza mult si este tare agitata de 2 zile.
Se poate asa devreme, la 10 saptamani?
Astept un raspuns de la voi.
Va sarutam.

Andreea si ingerasul Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Bine ai venit printre noi ELENA MARIA

pot sa ti recomand dr la care merg eu cu Tiadris ,cabinetul ei este in Manastur -dr .CORDUNEANU ,e super de treaba


ok fetelor va pup ma duc sa ma pregatesc pt plimbarica

http://community.webshots.com/user/Alex290178/profile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

dariandra
e prea devreme pt dintisori.Agitatia e probabil de la colici.

Lore, mamicutza de print David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

ptiuuu, ce harnicute ati fost! de unde aveti atata energie??? va invidiez! cela mai tare pe alex cu plimbatu'....

noi zile agitate... poate si din cauza CM al meu... si din cauza de colici... poate de la vaccin care i-a copt de toata frumusetea... uffff! tati este foarte ocupat si nu are timp de noi... iar eu incerc din rasputeri sa fac fata si "meseriei" de mamica si sa imi fac un pic de curatenie pentru Craciun!

va pupic!

vroiam sa va intreb cum ii imbracati voi pe bebiti pe timpul asta cand ii scoateti afara?

si eu sunt de parere ca la 10 saptamani nu are cum sa fie vorba de un dintisor! totusi consulta un medic!

Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata
Fetelor cochetelor, al meu a tot tusit azi-noapte si are nasucu infundat, dar nu are temperatura si nici muculeti. Cred ca e forma de raceala, nu?
Dariandra, am o prietena a carui bebe la 3 luni avea un dintisor si la 4 luni, 2. Cine stie?
Voi prin ce cartiere stati de aveti soare? SAu poate a fost pina am mai bagat un somn cu bebe?
Ma duc sa fac o supica de gaina, toti suntem raciti, dar cel mai rau imi pare de PAtrick, desi tati e bocna


Ioana mama de bebe
Patrick (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

am revenit...abia am reusit sa-l pun pe edi jos...adica pe coltarul din sufrageire pe paturica sa doarma..doarme pe burtica si isi suge pumnuletul. face asta foarte des..chiar si dupa ce papa. oare ii tot foame?
vroiam sa intreb..ce mai papa mami care alapteaza..ptr ca din cauza colicilor lui imi e frica sa mananc..pap doar pui.supa..unt..sana..biscuiti..cam putin si imi e frica sa nu raman fara lapte...am auzit ca nu e voie fructe proaspete, dulciuri, legume...asa sa fie? astept sugestii de papa.
multumesc
ptr dariandra..vezi sa nu cumva sa fie afta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Velenamaria bine ai venit! Ce nume frumos are baietelul tau! Poze, poze... MAi bine cauta pe net ce nu e voie sa maninci, ca nu sunt atit de multe alimente pe care nu e voie sa le mainci. Eu nu mai alaptez, dar cit a alaptat mi-a placut tare: Piine in ou, brinza topita, supe si ciorbe de orice fel (in afara de varza fasole boabe)... pireu de cartofi cu carnite de pui, vita... Pofta mare

Ioana mama de bebe
Patrick (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

fetelor,scumpelor,noi acum am venit de la o scurta plimbarica ,ea ar mai fi stat, dar eu,friguroasa,am inghetat,hihi.acum cred ca a adormit bustean,s-o pape mama de fetita.am papat azi 100ml suculet si 70ml piure de fructe,hihi.am mai fi papat,dar nu ne-a mai dat mami.o adoooooor,toata ziua as pupa-o.o sa ma urasca pt atatia pupici,hihi,ca n-o las in pace.maine mergem la ski(de fapt bord,ca noi cu placa ne dam) in cavnic,abia astept.burti nu ma mai doare,doar cateodata am o stare de greata de la pastile.sper sa-mi vina ok ciclul, si sa nu mai trebuiasca interventii.

dariandra-mai degraba afta,asa-i.vezi daca e bine conturat si e rosu in jurul zonei albe.s-ar putea sa fie afta.sau micoza,dar ar trebui sa fie si pe cerul gurii si pe creste(unde vor iesi dintisorii)

alex-sper sa gasesti ceva cizmulite dragute.

lore-scumpa,imi lipsesti,nu mai stai atata pe net.hihi,esti mama serioasa nu ca mine.te-ai tuns?poate ma innebunesti si pe mine si ma tund,hihi.

va pupic pe toate si eu tot pe aici,va bat la cap.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput