* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (85) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Cristina (greta4you), eu nu mi l-am facut (vaccinul). Dr de fam. mi l-a recomandat, dar gine a zis ca tetanosul a fost eradicat de mult, si asta e o schema de pe vremea lui pazvante pe care unii medici de fam. se incapataneaza sa o respecte........Nici la prima sarcina n-am facut, si totul a fost ok. Acuma......Doamne ajuta!

Ginaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Ce faci? Bebe mai e la purtator? Da un semn!

Venera , mama lui Markus
AMR 13 zile
Markus e mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


irlandeza, linkul este pe prima pagina! iei doar spatiul dintre puncte.



36+ EVA MARIA
AMR 4 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

merci fetelor pentru raspunsuri...pai atunci nu ma mai agit...oricum...parca pe la saptamana 34 se facea prima tura....eu am ratat-o...asa ca...relax...


AMR 4 SAPTAMANI
Cristina 36+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


sau sa vedem daca ma lasa sa pun link

www.bestkids.ro/pc-429-4-carucior-s3-trio.aspx" target="_blank">CARUCIOR EVA

daca nu .. poate merge asta

www.smartbuy.ro/cs-photos/products/original/167994.jpg" target="_blank">CARUCIOR EVA

36+ EVA MARIA
AMR 4 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salutare Zuzelor !

Reusesc si eu sa postez ,dupa 2 zile in care am avut treaba ca la balamuc...shopping la greu , serviciu , petrecere aseara...
Deci...ieri am umblat toata ziua prin oras , am dat comanda de patut , salteluta de cocos...mi le livreaza sapt viitoare , am mai luat cearsafuri frotirate cu elasic , protectie de saltea si un carusel dragut cu niste ratzuste care se invart si cu o muzica linistitoare de-as asculta-o tot timpul.
Apoi am fost prin Mall sa caut un cadou si aseara , la o petrecere la un prieten care pleaca vreo juma' de an prin lume si n-am sa-l mai vad. Am ajuns destul de tarziu acasa , insa nu m-am culcat pana n-am citit tot ce ati scris...
N-am retinut prea multe , ca eram beata de somn , insa am bagat la cap ca Mitsu are o bananutsa ...sa-ti traiasca mamico...aveam eu asa ...un feeling ca e baiat, insa ma abtin de la comentarii pt ca pe mine au inceput sa ma enerveze persoanele care-si dau cu parerea despre sexul copilului , asa ca "ce tie nu-ti place , altuia nu-i face "
A-propos...turbez ...pe unde ma duc , toata lumea-mi zice ca fac baiat , ca am burta tzuguiata si nu m-am latit in parti , ca nu m-am patat pe fatza si nu mi s-au umflat buzele...
Am mai remarcat revenirea lui Virgo...bine-ai revenit dragutza ! Sper sa te simti bine in noua casa...
M-a amuzat si in acelasi timp m-a impresionat povestea cu canarii Cretzei...Eu il jumul pe sotzu' de haine...l-am lasat deja fara pull-overe si fara geci , ca ale mele nu ma mai incap si nici nu mai vreau sa dau banii pe alte tzoale care le mai port o luna , asa ca e port pe-ale lui.

Astazi am fost sa comand lenjerie de patut la 4 Ace...sunt f. incantata de alegere ...am comandat una cu niste brotacei verzi f. haioasa , este creatie noua , nu am mai vazut-o pana acum.Din pacate n-am cum sa v-o arat decat sapt viitoare cand ma duc s-o iau . Am iesit super ca bani , m-a costat 215 RON setul de 7 piese ( protectie laterala de 180 cm , pilota , cearsaf pilota , cearsaf pat cu elastic , pernutza , 2 suporturi pentru accestorii care se prind pe laturile inguste ale patutului) . Abia astept s-o vad gata ...mai erau unele misto cu buburuze , cu testoase...sunt f. bine lucrate , materialele si culorile sunt super.Eu zic ca face totzi banii...

Hai c-am scris destul despre mine...ma intorc sa citesc ce-ati mai scris azi.

36+ cu Sara - Eliza
Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

......vreau sa vad si eu caruciorul BMW...dar nu se deschide pagina....


AMR 4 SAPTAMANI
Cristina 36+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

quote:
Originally posted by Ven

Cristina (greta4you), eu nu mi l-am facut (vaccinul). Dr de fam. mi l-a recomandat, dar gine a zis ca tetanosul a fost eradicat de mult, si asta e o schema de pe vremea lui pazvante pe care unii medici de fam. se incapataneaza sa o respecte........Nici la prima sarcina n-am facut, si totul a fost ok. Acuma......Doamne ajuta!

Ginaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Ce faci? Bebe mai e la purtator? Da un semn!

Venera , mama lui Markus
AMR 13 zile
Markus e mare!



Ca sa nu mai fac ca in cazu strept.B...am cautat inainte in carte si acum vb in cunostinta de cauza ...Tetanosul nu a fost eradicat...pt ca nu e o boala contagioasa...bacteria cu pricina (clostridium tetani) traieste in sol...sub forma de spori si poate fi sursa de infectie pt om daca o plaga deschisa intra in contact direct cu sporul...mai rau e ca se poate lua si in cursul operatiei.
Am dat un copy la ce scrie in carte: O serie de situatii favorizeaza dezvoltarea acestui germene:
- plagi (anfractuoase, delabrante, muscate, contaminate cu pamant)
- intepaturi, arsuri, degeraturi, fracturi deschise
- avorturi septice (instrumente nesterilizate - tetanos postabortum)
- catgut insuficient sterilizat (tetanos chirurgical; posibil si tetanos neonatolium, in cazul contaminarii bontului ombilical)
- la care se adauga prezenta tarelor organice sau a starilor de imunodeficienta.

Parerea mea e ca ar trebui facut.

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz
www.flickr.com/photos/14806819@N02/2096169638/in/set-72157603408983957/" target="_blank">Intalnire Zuzici

Alina 31 si Stefania


AMR 9 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta


sau sa vedem daca ma lasa sa pun link

www.bestkids.ro/pc-429-4-carucior-s3-trio.aspx" target="_blank">CARUCIOR EVA

daca nu .. poate merge asta

www.smartbuy.ro/cs-photos/products/original/167994.jpg" target="_blank">CARUCIOR EVA

36+ EVA MARIA
AMR 4 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC




...asta da....super tare....sa-l folositi sanatosi....si merita denumirea de carucior BMW....


AMR 4 SAPTAMANI
Cristina 36+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


gatta .. stai linistita .. si mie imi spune toata lumea ca fac baiat .. ca am burta tuguiata si sus, ca nu m-am patat, cca nu m-am buzat .. ca n-am avut rau sau vomitaturi etc etc .. deja m-am saturat .. nu de alta dar imi pun sare pe rana .. caci eu eram disperata sa fac baiat si nu ne-a iesit .. iti dai seama ca-mi vine sa dau cu lumea aia de pamant ..
sa pui poze cu lenjeriuta cand o iei! ce salteluta ai luat?? eu am luat de la correfour , din fibra cocos!!

greta multumim, si bebe eva te saluta cu un ghiont la ma-sa in coaste!!

zuzilicile



36+ EVA MARIA
AMR 4 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Thanx, Gatta, nici nu stii cat sunt de fericita! Ce m-a amuzat treaba cu sotul tau.. Bietul de el Vezi ca a nins! Sa nu-i inghete.. bananutsa! . Neah, o sa faci fata! Ai burta maaare si de colo pana colo, nu ca a mea, tuguiata si adunata toata jos. Anyway, nu-mi mai dau cu parerea, ca zici ca te enerveaza. Da' tu ce vrei? Fetita sau baietel?

Ellenuta, eu am vazut cadite in Cora si mi s-au parut ieftine, nu am retinut exact cat erau, da' parca in jur de 50 de ron?!? Sper sa nu spun vreo tampenie... Bine, aratau jalnic, d'aia nici nu am luat. AAaaaa... Ca veni vorba de "utile", nu ti-am gasit carutul ala bengos si rosu de care vb lumea intre poze... Il tii ascuns? Si mai voiam sa zic... Ce de chestiute frumoase ai luat la bebe, si eu am luat muuulte, da' parca nu's nici pe jumatate asa frumoase, sunt mai simple si nu au desene asa viu colorate... De unde te-ai "aprovizionat"? Sa-mi trimit si eu prietenii in cercetare? Ma intereseaza bavetzicile, pantalonasii aia mici cu imprimeuri (eu am luat de la Rombaby, d'aia cu botoshei cu tot, da' numai uni, in culori pastel ca cica "nu se fabrica, dom'le, pentru nou-nascuti asa de complicati!" Auzi tu! In rest am mai luat unii simpatici, dar sunt din compleu si nu as vrea sa ii desperechez...), costumasele alea doua unul galben parca si unul cu verde pe care scria I need Just Love? sau cam asa ceva, sau invers... Pe ala galben scria... In fine, intelegi tu si last but not least cel mai mult si mai mult ma intereseaza prosopelele de baie!!! , ca sunt asa de funky si mi se par... paroase . Eu m-am bucurat ca am gasit in Cora si nu trebuie sa ma mai deplasez, si ca erau si ieftine, dar sunt proaste (par sintetice, sunt subtirele - au tesatura "scurta", adica nu e asa, mai pufoasa si sunt lipsite de imaginatie - bleu de colo pana colo pt baietei si roz pentru fetite...). Sper ca nu te frec la cap si astept sa-mi vinzi si mie un pont! Merci

Pup la toate fetele! Pupam, ca va pupa si bananutsa (o sa-l faca mami mare crai! Hihihi!)

34+ -> www.flickr.com/photos/21448537@N03/?savedsettings=2105206827#photo2105206827" target="_blank">bananutsa clar!!!

AMR MAXIM 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput