* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (84) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Numeioana,
da-mi si mie te rog niste detalii despre carucior, ce marca e? E din ala in care BB poate sta si culcat si in fundulet?
Multumesc,
Micsunea
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

mitsule...si eu mi-am luat patut de la bertoni...tot pliabil..la 210 ron..
stai poate gasesc o poza sa iti arat


www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz
www.flickr.com/photos/14806819@N02/2096169638/in/set-72157603408983957/" target="_blank">Intalnire Zuzici

Alina 31 si Stefania


AMR 9 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Doamne, eu doar ce-am dat la rate! Am papat mazare si dupa aia putina cicocolata, un mos din ala mic-mic din cioco gol pe dinauntru, dar mic. Si mi s-a facut o greata si un rau! Eu care nu am avut greturi toata sarcina, vai ce nasol a fost....

Gina, super povestea!!! Mi-a placut tare! Mai ales morala... nu-mi da Doamne putere ca l-as face una cu pamantul!!!

Mitsuleeee... felicitari pt bananutsa!!!

Ceska, in legatura cu rezultatul de la eco, nu iti face probleme cu IR-urile, asa cum ti-a spus si Lala, nu au nici o ilustratie in cazul de fata ca bebe e un dolofanel, manca-l-ar mama pe el!! Cat despre poze... pune manutsa si fa-ti singurica, pune camera pe foc automat si trage-te in pza. Ca daca era sa astept eu sa imi faca cineva poze, asteptam mult si bine. Cam jumatate daca nu mai mult din pozele cu mine graviduta le-am facut singurica.

Numeioana, frumoase lucrusoarele. Cat ai dat pe scoica auto?


Irlandeza, tu de ce nu ne spui nimic despre tine? Doar raspunzi la diferite intrebari puse de fete? Pozici nu ne arati? La serviciu mai mergi?

Miri, cum a fost la analize??

Anca.Diana, asteptam poze cu noua coafura!! Poate vad si altele ca AI BURTA si ca ESTI GRAVIDA

Maine o sa plec in cautari de cadita Cam, daca nu o comand de pe net. Ellenuta sa nu iti para rau cat ai dat pe cadita ca daca o comandai de pe net cu tot cu taxe de transport tot acolo ajungeai. desi parca in Buc se livreaza gratuit. Oricum nu mai conteaza, dar din aceea vreau si eu.

Pupici,
Angelique 38+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 16 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Gina M tare amuzanta povestirea cat si morala ei!

Micsunea
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by Gina M

Fetelor, o prietena scumpa inimii mele mi-a trimis o povestioara deosebita(E o pilda)si m-am gandit sa v-o trimit si voua. Sper sa va placa.

Un barbat si o femeie erau casatoriti de peste 60 de ani.
Ei impartaseau totul si discutau despre orice.Nu aveau secrete unul fata
de celalalt, cu exceptia unei cutii de pantofi pe care femeia o tinea
pe dulapul ei de haine, si , despre care l-a atentionat pe sotul ei sa
nu o deschida sau sa intrebe de ea vreodata.

In toti acei ani, el nici nu s-a gindit la cutie, dar intr-o zi,
batrinica se imbolnavi foarte tare si doctorii ziceau ca nu prea mai
are sanse sa se insanatoseasca.Incercind sa puna toate lucrurile in
ordine, batrinelul a luat cutia de pantofi de pe dulap si a pus-o
linga patul sotiei sale.

Era si ea de acord ca era timpul sa afle si sotul ei ce era in
acea cutie.Cind a deschis-o, in cutie erau doua papusi crosetate si o
gramada de bani : in total vreo 25.000 de dolari.El a intrebat-o
despre continutul acestei cutii."Cind ne-am casatorit , spunea ea,
bunica mea mi-a spus ca secretul unei casatorii este sa nu te certi
niciodata.Spunea ca intotdeauna cind ma suparam pe tine , sa tac din
gura si sa crosetez o papusica ".....

Batrinelul era atit de impresionat, incit abia isi putea stapini
lacrimile.Doar doua papusi erau in cutie ! Ea fusese suparata numai de
doua ori in toti acesti ani in care au trait impreuna.Nu mai putea de
fericit!

"Iubito, spuse el,inteleg existenta papusilor, dar toti acesti bani ?

"Oh, zise ea, acestia sunt banii pe care i-am obtinut din vinzarea
papusilor"...::

RUGACIUNE :
Doamne, ma rog sa-mi dai intelepciune sa-mi inteleg sotul; iubire ca
sa pot sa-l iert; si rabdare pentru toanele lui.Pentru ca Doamne, daca
as cere putere, ma tem ca l-as bate prea tare. Amin !




37+ Participam la concurs!Imaginile sunt:"De 3 ori mamica!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=10" target="_blank">11 si "Esti un copil minune!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=22" target="_blank">23!






Ce frumos...
Chiar mi-a placut. As vrea sa i-o trimit sotului, dar mai bine nu... ca eu sunt mult prea exploziva si nu cred ca apuc sa crosetez nici macar un rand la papusica...

Monica-Matz 33 si Andreea Bianca

AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

AngeliquedeS,

Multumesc! Parca tu te ocupai de adaugat chestii pe prima pagina... Pune-mi si mie, te rog, carutsul! Pup!

Bine, mai Alinaa, pai poate ma convingi sa-mi iau si eu unul, chit ca nu am loc nici sa arunc un batz... Dar daca tot mi-a dat scroafa aia de vanzatoare de la Miniblu un cearsaf... hai sa iau si patut, ca vorba aia... Am gasit potcoava, tre' sa ne luam cal!

34+ -> www.flickr.com/photos/21448537@N03/?savedsettings=2105206827#photo2105206827" target="_blank">bananutsa clar!!!

AMR MAXIM 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mitsu-bishu..sa inteleg ca nu vrei sa ma adaugi la lista ta de mess..ok nu ma supar...dar imi era mai usor sa iti trimit poza:D



www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz
www.flickr.com/photos/14806819@N02/2096169638/in/set-72157603408983957/" target="_blank">Intalnire Zuzici

Alina 31 si Stefania


AMR 9 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Danybv multumesc
Andreea29 parca tu intrebai de analizele pt RH negativ. Si eu am Rh negativ si am facut o dozare de anticorpi pe la 28 sapt si a iesit negativ asa ca a zis dr ca mai facem una mai aproape de mom nasterii. Ma vad cu el sapt viitoare si atunci o sa vad daca mai zice ceva de asta.
Numeioana f frumoase lucrusoarele lui bb. Mi-a placut mult scoica. A costat mult?

32+ Razvan Gabriel

AMR 8 SAPTAMANI

Vine Barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea29 spune:

fetelor,vreau sa va trimit o melodie
cum sa fac sa o postez aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

by Gugu :
Dizolv eu misterul in cazul streptococului. Se recolteaza cu un betisor din vagin, si cu altul din anus, pt ca acolo salasuieste balaurul.

Mie mi-a depistat strept. din urina. Deci nu e neaparat nevoie de recoltat secretiile.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

36+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 22 zile !!!

Mergi la inceput