giardia

giardia | Autor: mihaela80_

Link direct la acest mesaj

fata mea (2 ani ) nu prea mai are pofta de mancare de vreo 2 zile.a facut si febra si am zis ca poate o doare gatul si de aceea nu are pofta de mancare .I-am dat Ospen (mi-a recomandat farmacistul).nu mai are febra .Dar nu stiu de ce i-a scazut apetitul.Nu cred ca este totusi de la gat pt ca daca ii dau covrigi,paine prajita,....mananca.Oare sa aiba giardia?
Ce simptome sunt la giardia?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Pai cel mai bine ar fi sa o vada medicul pediatru nu sa o tratezi dupa cum iti spune farmacistul. Giardia ca sa vezi daca are ii faci Ag de giardia din caca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_gia spune:

Lui Alex i-au iesit niste bubite (pe piciorute si pe brate). Am crezut ca e vreo alergie, pediatra mi-a sugerat sa-i fac si testul de giardia. I-am facut testul Elisa pt giardia si a iesit pozitiv. Am inteles ca este un test sigur.
A mai fost ceva, scrasnea din dinti noaptea in somn, medicul homeopat mi-a spus ca se intampla in cazul parazitozelor.
N-am avut probleme cu mancarea, manca chiar mai bine decat in alte perioade cand testul de giardia iesea negativ.


Marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

De multe ori geardia are simtome la fel ca si o posibila amigdalita,adica fara pofta de mancare,moloseala...
Cel mai bine mergi si ii faci testul eliza sau macar un coproparazitar,si dupa dai tratament pt ce iese acolo ca altfel daca dai dupa ureche...
sa aveti sanatate.

www.copiionline.com
www.anunturigratuite.ws
www.anunturi-noi.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamatei spune:


Si noi ne-am confruntat cu aceasta problemape la 1 an.Ca simtome pot sa-ti spun:lipsa poftei de mancare,greturi chiar vomita des, scaun moale si des.Ar mai fi si mancarimi in zona nasului,cearcane,respiratie suieratoare spre dimineata.Dupa o cura de Zentel si Furazolidon la o luna am constatat in urma analizelor ca n-a scapat ba ne-am trezit ca are si oxiuri.Asa ca am hotarat sa recurgem la medicina naturista respectiv la Aloe Forever Living.Dupa tratamentul cu Garlic-Thime si Active Probiotic la efectuarea analizei de scaun am constatat ca am scapat de acesti paraziti care ne-au chinuit toata vara.Acum avem o pofta de mancare de lup, ne-am ingrasat,suntem fericiti intr-un cuvant.Vrem sa continuam cat de curand cu Aloe bits n Peaches.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LILIMAR spune:

La giardia respiratia este urit mirositoare mai ales dimineata si mai poate avea dureri de burta, crampe puternice dupa ce bea lapte sau mananca dulciuri. Este f.bun eu, am experimentat, uleiul din seminte de dovleac.Se gaseste la magazinele cu produse naturiste.
Trebuie neaparat sa faci test sau examen coproparazitologic.

Mergi la inceput