Mamici de noiembrie- decembrie (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

stefi pe tine te doare in jurul buricului? pe mine ma ustura astazi putin...

gaby39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

hai, hai....defapt si mie imi vine.......cel putin daca mananc ceva mai sarat ce ar merge ca unsa..noroc ca ma mai si abtin..caci dupa 9 luni de astinenta....as aduce copilu' in coma alcoolica..si de la un pahar....

si tot ma gandesc la vremea cand..o sa pot da noroc pe bune cu altii..adika cu paharul plin nu cu sfertul...

mai avem putin...putin...cateva zile...sau cateva ore...?Doamne ajuta! www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">Stefania X 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cateodata da..da' cica e normal...eu am mai auzit si alte prostii cica se joaca bb cu cordonul de asta...cine stie...

mai avem putin...putin...cateva zile...sau cateva ore...?Doamne ajuta! www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">Stefania X 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

mai beau un ceiut acu' si ma bag la somn...
chiar pe asta cu cordonul nu o stiam...oare o fi asa? cine stie ce combina astia mici!?

gaby 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Noapte buna ma bag la somnic! Stefi pup si Doamne Ajuta!

ggaby 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

of mamicilor am avut o seara groaznica dar mai mult incredibila, zic eu....

deci ne-am trezit la 21.30 sa papam si am stat la tzatza o ora jumate...nu mai adormea deloc...l-am luat apoi fortzat de la tzatza l-am pus in patutz si i-am dat suzeta....a vomat -desi ragaise inainte, apoi iar ii era foame si nici suzeta nu o vroia...i-am facut 60 ml lapte praf....si tot nu era satulparca manca asa automat....si i-am mai facut 60 ml....a ragait dar tot nu avea somn statea cu ochii deschisi...l-am pus iar in patutz cu suzeta si incepea iar sa se screme si sa o scape si sa planga....
ok, l-am luat sa faca kk poate d'asta nu avea somn...i-am pus supoz...care iesea mereu si ...culmea dar nu a reusit sa faca deloc...desi data trecuta a facut chiar daca nu intra..oare asa constipat este..kk asa tare , bietul....
totusi dupa incercarea de a face kk a adormit dar era deja ora 2 noaptea..DECI 5 ORE A STAT TREAZ si cu foamea-n gat
s-a trezit la 08.00....am papt tztza 5 min si acum ne tot scremem si plangem sau adormim brusc 1-2 min...fara nici un rezultat
recunosc ca am tras si o repriza de plans....nu stiam de ce vrea si de ce papa in continuu si nu atzipea deloc, deloc...
o fi normal asa ceva???

azi facem o luna

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
dany26 - nu stiu daca e normal...or fi colicii, ca si eliza face tot asa...azinoapte s-a trezit de 3 ori sa manance, ea care se trezea o singura data!si tot cu plansete. kk a facut deci nu o pot acuza ca e constipata.dar cand nnu mananca, plange. de dormit...foarte putin, in reprize scurte!offfff..nu stiu nici eu ce sa-i mai fac. mi-e asa mila de ea.
pupici.
sper sa aveti o zi mai buna!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

NEATZA FETELOR!!
...eu raportez un copil cuminte..preaaaaaa cuminte...acum sincer ma gandesc sa nu cumva sa aibe ceva de e asa cuminte, mananca, face kk de o mie de ori, doarme si se joaca cu un carusel..rade la el, tipa la el, da in el cand se termina...aseara ne uitam la el cum statea cuminte in patut si nu ne venea sa credem ca avem un copil asa cuminte..de multe ori cand mi-e dor de el sau ma plictisesc imi fac de lucru pe langa patut ca sa-l trezesc..eu sper sa fie totul in regula cu copilul meu sa fie sanatos si sa ramana asa cuminte.
..in alta ordine de idei..SA FIE CU NOROC NOUL CAPITOL!!
maine RAMONAJIANU merge sa i se declanseze nasterea!! HAI RAMONA, NASTERE USOARA SI MULTA SANATATE!! SA AVETI PARTE DE O BEBELINA SANATOASA SI PAPACIOASA!

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

STEFANIA tu ce faci mama?..vrei sa vina mosul la tine

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

neatza si de la noi.
dany26 - nu stiu daca e normal...or fi colicii, ca si eliza face tot asa...azinoapte s-a trezit de 3 ori sa manance, ea care se trezea o singura data!si tot cu plansete. kk a facut deci nu o pot acuza ca e constipata.dar cand nnu mananca, plange. de dormit...foarte putin, in reprize scurte!offfff..nu stiu nici eu ce sa-i mai fac. mi-e asa mila de ea.
pupici.
sper sa aveti o zi mai buna!

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



mersi gabitz si voua la fel va urez!

azi mergem la dr la 11.30....

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput