Azoospermie - cap 12 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by Iyoana

Am luat rezultatul profilului hormonal al sotului si sunt complet nedumerita:

FSh: 18,7 pentru valori de referinta: 2,1 - 18,6
LH: 4,6 pt val de referinta 1,7 - 11,2
Testosteron: 1,18 val de referinta 2,0 - 9,8.

Sa inteleg ca FSh-ul este mare dar a mai scazut fata de data trecuta pentru ca in ferbuarie le-am facut la IDS si era asa:

FSH: 17,26 val de referinta 1-8
LH: 4,25 val de referinta 2-12
Testosteron: 2,46 val de referinta 1,95 - 11,38.

Cele doua laborat au val de refinta diferite. Nu mai inteleg nimic...Mi-ar fi de mare folos niste pareri de-ale voastre. Multumesc mult!


Iyoana uita-te dc sunt ac unitati de masura. Cred ca tb sa luati Tribulus terestris pt a creste testosteronul si in ac timp LH-ul.Improspateaza-mi mintea , ce ia sotul tau?
Montytaiana, multzumim pt urari. Sarbatori fericite si un an 2008 mai bun
Gudindel multumim pt vot. Ma duc sa-ti dau pupicul.
Ioana78 in cat timp crezi ca ajunge coletul la tine?



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Miki unitatile de masura si valorile de referinta sunt:

IDS:
FSH 1-8 mUl / mL
LH 2-12 mlU / ml
testosteron: 1,95 - 11,38 ng / mL

la cabinetul din Pitesti:
FSH: 2,1 - 18,6 mlU / mL
LH 1,7 - 11,2 mlU / mL
testosteronul - 2,0 - 9,8 ng / ml

am impresia ca sunt diferite unitatile de masura sau este doar o greseala de scriere?

te rog mult, poti tu sa te uiti cum sunt un de masura de pe analizele voastre ca sa compar. Multumesc mult!



iyoana
Sarbatori fericite si cu bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Sotul meu nu a luat nimic! ii este teama sa ia orice medicament, fie el si naturist, de cand cu boala lui renala.

mi-e teama sa ma bucur, simt ca e ceva gresit la mijloc.

Miki despre ce colet vorbesti? cred ca ai incurcat ioanele



iyoana
Sarbatori fericite si cu bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Incurcai Ioanele. Am facut cirectia Iyoana , era vb de Ioana 78.
Vad ca unitatile de masura sunt aceleasi. Tb sa te uiti la intervale si cum se incadreaza nu sa compari cifrele intre cele 2 analize. Fiecare laborator are alte intervale deoarece folosesc reactivi diferiti.
Spune- i sotului tau sa ia Gel de aloe vera de la FLP pt rinichi, Multi Maca si Tribulus Terestris care nu afecteaza rinichii. Gelul se ia progresiv, 3 zile o lingura, 3 zile 2 linguri, 3zile 3linguri...... pana ajunge la 5 linguri si o tine asa pana face 3 luni. Iti garantez eu ca nu ii afecteaza rinichii. Sa-mi dai adresa de mail pe PM sa-ti trimit o documentatie despre aloe vera. Poate ca dc o citeste o sa vrea sa o ia.



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

iyoana scaderea FSH-ului e uluitoare.... bravos, felicitari stiu ca valorile de referinta difera de la lab la lab in functie de reactivii folositi (asa cum spunea si miki). de aceea noi nu facem decat intr-un singur loc anal. la medsana. sunt cred ca mai scumpi un pic, dar daca se recolteaza dimineata, ai rezultatele seara, in aceeasi zi....
pe fetele mele aoo si non-azoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by Sheritra

Mey stricati subectu !
Ziceti ce si cum stati, pozitii si alte jmekerii, fara rusine si alte inhibitii!
Mi-a spus o fata ca barba'su dupa ce termina o ridica de picioare si-o scutura oleaca sa se duca mai bine si mai sigur, sa nu se piarda nika !


Sheritra




..!!! ce scutura???
Io… ma gandeam la doua variante… Scutura fomeia omului sau ….. ???
Ce obsedata sexual sunt!!!
Hai ca chef de ras!!!!



PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Vesti de la Ella 28

quote:
Puiul meu are 4 celule si Cocei spune ca e foarte frumos. Maine am ET.


Hai Ella28
Copilutzule tot pa pag 2 esti? Pai pe ea, pe fomee o scutura. Dar nu vazusi catb sa puna si degetul ca sa nu cada?
Puiu meu, pe ce lista sa te trec? Azoo sau aproape azoo? Si te trec Copilutzu viitoare mamica de copilutzi prin FIV la Giuly cu Big M cand?
X , a venit Misipipi? Off , sa te faci repede bine ca stii doar ca esti pastilutza mea de zambit.



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Mikishorul meu!! ma treci (ca de sunt cu motz ...) ca invitat sau simpatizant... intelegi tu... mi-e greu ..nu pot sta fara voi...
Si data o sa o spun dupa ce incep analizele.Miine daca reusesc sa fiu singurica la muncutza o sa sun la Bios. numai dacca sunt singura!!! Trebuie discretie totala !!!
Si o sa fac cu dr. Cocei si presupun ,cu dr. Marinescu. Stiu ca lucreaza-n echipa.

Aa am cetit si faza cu deshtul!!! deh.. cat traiaste omu ' invatza.Da iar ma intreb.. cine tine degetul...Fomeia sau partenerul....Cu toate ca dumnealui are degetul mai gros , si inchide mai ermetic. Auulleeeoo ce dusa sunt!!!!
Si pana la urma in ce ghetutze te-ai uitat!! '
Io m-am uitat ca milogul in tooate incaltzarile din casa si ...NIMIC!!!


PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

buna seara. mult succes la noul capitol si cat mai multe reusite.
am vazut acolo la tratament pt azoo sau oats diverse medicamente naturiste etc....ce parere aveti despre Livercyn?Sotulica face tratam cu Livercyn, zn, ac folic.....prescris de dr cocei, sincer nu prea am auzit de el pe aici pe la fete....oare da rezultate? a reusit cineva ceva performante cu acest tratam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Maaaai, da' v-ati gasit distractie
miki am uitat sa-ti zic ca Maca am luat pt sot si e ala de la FLP
ina sotul tau are oligo ? am vazut ca ajuta sinteza FSH, al tau are probleme cu FSH-ul ?

Mergi la inceput