* Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (76) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beinazutza spune:

Nemary ,am postat si celelalte date ,cand poti te rog sa le adaugi si pe acelea.eu nu ma pricep! multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Gugu, tot eu eram aia care vomita de doua seri. S-a repetat si aseara si vad ca si azi sunt la un pas. dar e treaba serioasa ca e semn ca se apropie nasterea????

Pupici,
Angelique 37+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 3 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Gugu, tot eu eram aia care vomita de doua seri. S-a repetat si aseara si vad ca si azi sunt la un pas. dar e treaba serioasa ca e semn ca se apropie nasterea????

Pupici,
Angelique 37+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 3 saptamani!



Din cate imi aduc eu aminte acum iar incepe batalia hormonilor, insa de data asta estrogenul e ala care ne da batai de cap ca nivelul progesteronului scade.
Eu imi sunasem dr de familie acum doua seri cand mi s-a facut greata si a inceput sa rada ca poate ii fac vre-o surpriza.

GUGU 36+ Alex?

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

AMR 13 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by gugushtiuc

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Gugu, tot eu eram aia care vomita de doua seri. S-a repetat si aseara si vad ca si azi sunt la un pas. dar e treaba serioasa ca e semn ca se apropie nasterea????

Pupici,
Angelique 37+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 3 saptamani!



Din cate imi aduc eu aminte acum iar incepe batalia hormonilor, insa de data asta estrogenul e ala care ne da batai de cap ca nivelul progesteronului scade.
Eu imi sunasem dr de familie acum doua seri cand mi s-a facut greata si a inceput sa rada ca poate ii fac vre-o surpriza.

GUGU 36+ Alex?

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

AMR 13 ZILE!!!




Nu ma speria mai mult decat sunt!

Pupici,
Angelique 37+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 3 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Stai linistita ca agreata nu inseamna ca nasti maine. Unele gravide se lupta cu ea toata luna a 9-a.

GUGU 36+ Alex?

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

AMR 13 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna zuzici,

deci alina a spart gheata la nasteri!! Doamne ajuta sa fie totul bine si bebe sa fie sanatos! ii tinem pumnii stransi!

zuzici .. nu mai pot de emotie .. s-a zbarlit pielea pe mine .. abia astept vesti despre alinuta si bebica!



35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

creatA verifica telefonul, vezi sa nu fie pe silent, da? :))) vesti vesti vesti!

Anca D.

32+ Luca Alexandru
AMR 8 saptamani!
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA NUMELE DE NICOLETA SAU NICOLAE!!

azi e ultima zi de serviciu, mi-am aranjat cu hartiile, cu adeverinta ptr spital etc etc ..

de dimineata de cand m-am trezit am alergat ca bezmetica! o tura de cumparaturi, o tura in unirii ptr doua costumase de botez ptr nepotul meu, cadou ptr cea mai buna prietena a mea - Nicoleta. fuga inapoi acasa , lasat cumparaturi, fuga la job .. dupa ce plec aici, fug acasa sa pregatesc bunatati ptr maine cand vin prietenii de la constanta!

apropo de unirii .. SA NU MERGETI SA LUATI HAINUTE DE COPII DE ACOLO .. SUNT DUBLE LA PRET FATA DE COMPLEXE COMERCIALE CE NU SE AFLA IN BURICU TARGULUI, GEN SIR, NICK CENTER, PROSPER .. AM LUAT EU DE LA NANETTE DOUA COSTUME .. UNU 120 RON, ALTU 65 RON .. MAMA A FOST SA-I IA CACIULITE ASORTATE LA COSTUME LA NICK CENTER, PE LANGA CINEMA LIRA .. ACELEASI COSTUME .. UNU 65 RON SI ALTU 40 RON .. FOARTE TARE ...

bebe a fost foarte agitat noaptea trecuta, m-a tinut numai in suturi .. poate ptr ca m-am culcat tarziu, pe la 1.30 si i-am schimbat programul de somnic!!

diseara ma scoate sotu' la rest chinezesc .. yummy!!



35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Zuzici cautam pe forum ceva si ia uitati ce faza am gasit(e vb despre cadre medicale inacrite). Rad singura de juma de ora, saracu' Gugu, cred ca l/am zapacit de la atata scuturat burtoiul de ras.


Auzi, ai dreptate ca nu prea avem curaj...
Dar hai sa va spun eu o patanie cu o asistenta; trebuia s afac copilului primul vaccin.
De obicei, si spun asta cu oarecare mandrie, eu nu dau spaga la doctor. Am un medic de familie de 5 ani de zile, un om deosebit si nu i-am dat niciodata decat "buna ziua" ca de altfel peste tot unde ma duc.
Eu imi fac treaba foarte bine fara sa primesc nimic, si daca primesc o fac la fel, nu ma dau peste cap... dar asta e alta poveste...

Si cum spuneam , primul vaccin, bb 2 luni, mic, plapand, eu cu o frica congenitala de injectii. Ii zic barbatului, mai pisoiule hai sa luam ceva la asistenta ca infige naibii acu' ala gresit in copil si cine stie ce pateste... cumpara sotul meu cu mare regret ( ca stateam de super cacao cu banutzii ) o ciocolata Milka care acum 5 ani era ceva, acu' e la fel ca celelalte la pret. O pune vanatoarea intr-o punguta neagra, ca asa stiu eu ca se face la spaga ! In acelasi timpcu noi venise si o mamica cu un buchetoi de flori, zici ca i-l dadea din inima partidului, cu o punguta in care se zarea un colt de pachet de dressuri fine, si le ia cu mare placere, zambeste toata. Ii dam asistentei ciocolata, o arunca pe masa in asa fel incat sa se desfasoare punga sa vada ce e in ea, si ne replica gretos: eu nu "consum" ciocolata ! La care nebunu' de barbatu-meu, care nu se abtine niciodata decat atunci cand face pe el, ii replica mieros: "ne pare rau, dar esenta de otet nu am gasit", ia ciocolata de pe masa si imi sopteste ceva de genul: vitelele "consuma numai flori, dar ce naiba fac cu ciorapii?!"
Va dati seama in ce situatie eram, copilul trebuia vaccinat neaparat...
Sa nu credeti ca nu l-a mai intepat, a facut-o, a plans ca toti copii, si al celei cu floraria a plans, parca si mai rau ( cred ca mi s-a parut, dar asa MI S-A PARUT MIE, ce vreti?! ), nu zic ca la vaccinul de 4 luni nici nu indrazneam sa mai mergem, dar am fost, ca doar e asistenta medicului lui bb...si trebuia copilul vaccinat.
Acum ne salutam ( in incinta, nu pe strada desi sta in cartier ) dar e rezervata.
Si culmea, cred ca a inceput sa manance si ciocolata, nu numai flori. Nu de alta dar a si zambit copilului meu odata !

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

GUGU 36+ Alex?

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

AMR 13 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:



gugule dar m-ai facut sa rad nu alta!!! :)

Anca D.

32+ Luca Alexandru
AMR 8 saptamani!
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/

Mergi la inceput