Minunate Scorpiutze, Sarbatori fericite ! (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Si la noi a venit Mosul asta seara..la vecini. A venit insotit de ajutoarele lui cu sacul plin
..i-a luat la rand pe amnadoi baiati si a citit din caietul lui cat au fost de cuminti sau rai ce stiu ei sa faca sau ce nu vor sa faca...... David a fost tare viteaz, a dat mana cu el, a vorbit i-a povestit. Fetele nu prea au avut mare grija, nu s-au speriat dar nici prea interesate nu au fost.....dar cadourile le-a fost frica sa si le i-a de la Mos.
Au primit multe, multe dulciuri un DVD ..pentru toti si David o masinuta mica...........maine vine Mosul si la gradinita.
..........pozele se incarca

V-am pupat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

le asteeeeptttt
pe toti

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

monica.........uite!
http://picasaweb.google.de/miraklucker/Nov2007/photo#5140982948833850354

.........de aici in continuare.
noapte buna.........de fapt la tine e inca ziua, nu???

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da mira...suntem cu minus 4 fata de ro...dar avem cateva luni in care suntem minus 6
mai ce-mi place cum cautau toti prin saculetii aia ce nerabdatori...si moshul...ce autentic ai niste copilashi unul mai frumos ca altul pe toti...aaa...si sa nu uit..ce fain a fost tortuletzul...dinc e ziceai ca l-ai facut? ca-s si am uitat...
of eu nici acum nu m-am hotarat unde si cum sa fac de ziua ruxandrei(nu avem nici un copilash sa invitam) ..sotul zice sa chemam totusi adultii pe care-i avem ca-i un motiv in plus sa ne intalnim...dar eu ma gandesc ca ruxi nu se bucura delok, nu se distreaza, nu simte ca-i petrecere si mai ales a ei...si tare as merge de banutzii aia numai asa...sa-i distrez pe ei...si sa le cumpar tot ce vor ei dar poate impacam si capra si varza...contra unui cost mai mare
adica solutia era sa mergem la un restaurant cu adultii si eu sa duc doar tortul (asta ca sa nu ma muncesc eu) si a doua zi sa mergem doar noi 4 la zoo, parcul de distractii, mec...chestii de-astea...
om mai vedea...sanatosi sa fim...ca avem timp sa ne mai gandim
va pup pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

'Neata fetelor!!!!!

Bine v-am regasit!!!
Scuze pt. chiul!!!
Sunt tot timpul intr-o contiuna alergatura...v-am citit dar nu am prea avut stare sa scriu!
Monicasi saru' mana de grija!
Noi suntem bine...ne pregatim ca sa mergem la o alta gradinitza, asta se va intampla la anu' in aprilie, si am avut de trecut un interviu(L-am luat!), dupa care au urmat masuratorile pt. uniforme...si bineinteles o parte din plata in avans.Suntem un pic tensionati ca nu stim cum se va descurca Alin acolo, va trebui sa plece singur de-acasa cu microbuzul gradinitei...el deocamdata e incantat de situatie ...e putin cam departe de casa si eu nu am cum sa merg pe jos pana acolo ca sa vad ce face, doar cateodata ma pot duce sa stau de vorba cu educatoarea...am mari emotii nu stiu ce-am sa ma fac!
Deocamdata suntem bucurosi ca a venit si la noi Mos Nicolae, inca Alinul meu era foarte incantat sa mearga la gradinita sa le spuna copiilor ce a primit si a trebuit sa stau sa-l conving sa nu le spuna pt. ca aici asa ceva nu exista si cred ca s-ar fi uitat la el ca la urs!Sper ca nu le-a zis nimic!
Saptamana viitoare, luni,plecam un pic din oras, la distractie pt. Craciun , si apoi ne pregatim de sarbatori...o sa am casa plina de Craciun!
Ce sa va mai zic de mine?Sunt tot timpul pe alergatura...
Voi ce mai faceti?
Copilashii sunt bine?
Va pup pe toti!
O sa incerc sa nu mai trag chiulul si sper sa si reusesc!
O zi frumoasa va doresc si sa auzim numai de bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,
omu' a revenit la masini am inteles mai greu de ce a reactionat asa.El a fost singurul baiat prezent la gradi(ceilalti doi fiind bolnavi)si de aceea a vrut si el ce avea ceilalti pici.
pici cuminti si mamicile lor dragi.



Gabi mami de Bogdanel-Anrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetele.eu il am pe razvan pana marti acasa ca se repara tevile de caldura sau apa calda la cresa.m-a terminat.sunt si foarte aglomerata si incerc sa lucrez cu el acasa dar nu prea ma lasa.si la noi mosu a venit incarcat.acum asteptam mosul sa vina mult mai bogat.eu nu mai am rabdare si vreau sa fac pomul.voi cand il faceti?

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Fetelor,intru sa va zic ca am citit si m-am bucurat de bucuria gorobetilor vostri frumosi si m-am distrat grozav de intrebarile :"pai mosu' nu vine si in seara asta?" de dupa Mos Nicolae...si sa va spunem ca suntem bine si asteptam week endul asta care se anunta la noi destul de plin.
Va pup si sa aveti un sfarsit de saptmana minunat!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
Lory si ma bucur ca ai scris...prin acelasi lucru am trecut si noi aici cu Moshul asta Nicolae nici aici nu a auzit nimeni de el dar alex incerca sa-i convinga ca exista ca la el a venit si paote colegii lui nu au fost cuminti si de-aia n-a venit si la ei...
ca sa nu mai zic ca unul dintre copilashii din grupa lui stia deja ca mos Craciun sunt parintii si incerca sa le bage astora in cap i-am zis lui alex o intreaga poveste si se pare ca m-a crezut...mai eu daca alex ar afla i-as spune eu ca parinte sa-si tina gura sa nu le spuna si altora...offf..
va pup pe toate
sa aveti un we minunat

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Salve fetele,

azi am stat acasa, maine avem petrecere pentru Cristi al meu. Abia astept sa ii vad fata si ochisorii cand o sa-si vada cadoul de la mine . Am facut strudele cu mere si visine, si urmeaza diplomatul. Am facut supa de vacutza, mai mult pentru zarzavaturi, fiindca puiul meu vrea sa faca salata de boeuf. Dar tocmai am dat gata o farfurie si e geniala Restul vin de la traiteur ca de ziua mea... Acu' urmeaza sa fac curatenie. Apoi diplomatul si apoi somn pana maine la petrecere.
Si la noi a fost moshul (normal, nu?!) asa ca mi-am reintregit colectia de DVD Harry Potter si colectia de CD-uri cu muzica plus dulapul cu dulciuri...hiihi

Va pup, ma reintorc la munca,

esme

Mergi la inceput