ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-25

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Eu nu sunt de acord sa generalizez , si in plus ,


uitam SUBIECTUL ADICA DOMNUL DOCTOR TUTUNARU !

Boo , te inteleg , da sa nu dam satisfactie , cu generalizarea, nu nene, sa spunem ce face domnul tutunaru :

"DA , DE CE AI VENIT ??"

sau " EU VORBESC , TU TACI SI RASPUNZI NUMAI LA INTREBARI !!!!!"
si asa mai departe ...

Fericirea te indulceste ,
Incercarile te intaresc ,
Tristetea te face mai uman ,
Greselile te smeresc,
Succesul te te mentine in forma ,
Dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Eu nu vreau sa plec din tara asta , cunosc si alti dopctori buni nici o problema.

Boo, dupa 4 ani de zile de Olanda pot sa spun ca si acolo, sistemul medical e minunat dar lipseste cu desavarsire !!! ce se intampla si acolo e ingrozitor !!! si mi s-a intamplat mie si prietenelor mele

deci sa ramanem la subiectul tutunaru totusi ca vad ca fetele (unele) au multe de spus

in Olanda sa iti spun ceva, nu as fi avut parte de o operatie atat de bine facuta , lasam partea cu anestezia, ci restul , recunosc , nu aveam parte , si sa stiti ca restul asistentelor de la Elias m-au ingrijit ca la hotel si nu le-am dat nimic

eu ce am avut de spus am spus , bune si rele , CA IN ORICE TARA

Fericirea te indulceste ,
Incercarile te intaresc ,
Tristetea te face mai uman ,
Greselile te smeresc,
Succesul te te mentine in forma ,
Dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Diana ai dreptate !! Din pacate tu stii mai bine decat mine si pe propia piele ce face el. Eu nu m-am mai dus la el dupa ce mi-a zis azi ceva si maine fix pe invers si ma intreba: pai cum ? eu ti-am zis asta ? oare de ce ti-oi fi zis asa ?? ..... No comment .. De atunci nu am mai fost la el !



1 ianuarie 2008

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Boo , te pup draga mea si oricand pot sa iti dau legatura cel putin cu o doctora minunata care ne poate ajuta sa ramanem gravide , si e in Romania , te pup cu drag si iti tin pumnii, sa ramai sanatoasa , ai grija de tine , si mai vorbim .

aoleuuu, ma apuc de lucruu , va pup, paaaa
Diana

Fericirea te indulceste ,
Incercarile te intaresc ,
Tristetea te face mai uman ,
Greselile te smeresc,
Succesul te te mentine in forma ,
Dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

super naspa...
eu ma confrunt acum cu alta problema. urmeaza sa incep dipherelinul (si apropos. ma dispera ca endometrioza nu e recunoscuta ca boala "grava", si tratamentul nu e compensat. macar partial. goserelinul era compensat pana acu recent, dar s'a scos de pe liste. chiar nu mi se pare normal ... ma rog, asta ii alta problema)
ma chinui acum sa gasesc un ginecolog in cluj care sa stie cat de cat despre endometrioza, sa ma poata monitoriza pe parcursul tratamentului... si pana acum n'am gasit pe nimeni...
chiar nu stiu incontro sa o apuc...
si nu mi se pare normal nici sa ajung eu sa stiu mai multe despre boala decat doctorii...



mami de brotac roacker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

eu nu m-am monitorizat pe parcursul tratamentului, parerea mea, este ca la inceput ai nevoie de odihna multa si rabdare si sa faci fata tratamentului , si dfieta aceea e fff buna, sa ne punem problema de monitoruizare dupa aceea

Dar si tu Alexa ai dreptate , avand in vedere cazul tau , in locul tau as cauta in Cluj un doctor ginecolog care sa fie si bun ecograf . Daca nu , cunosc eu o doctora , vii la mine acasa si te duci la ea o data pe luna , ce zici ??? e expert ecograf si ginecolog f bun, vei vedea


Fericirea te indulceste ,
Incercarile te intaresc ,
Tristetea te face mai uman ,
Greselile te smeresc,
Succesul te te mentine in forma ,
Dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ce nemernic!!!Dupa ce ca sunt nervoasa,ma-ti mai ambalat si voi cu acest..."minunat" Tutunaru.Toate se platesc in viata,stati voi linistite...
Boo,iubita mea,pentru tine as zambi o zi intreaga,ca tampa...numai ca n-ar fi un zambet sincer...Ma tem...ca nu s-a intamplat,sunt nervoasa,parca am intrat deja in sindromul premenstrual...Mada imi spunea ca sunt matinala,de ce nu ma odihnesc ca sa se prinda bebe.Offf,am servici dragele mele,ca voi toate,unul solicitant si care imi mananca nervii.Mai aveam de luat un rest de concediu si se pare ca nu-l pot lua,ca e nevoie de mine aici...De parca ar sta lumea in loc daca as lipsi eu cateva zile...De-ati stii ce artificii am facut ca sa ma pot duce si la monitorizari...Asta e,se pare ca nu am ce face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

dienuca esti o dulce ca de obicei

of fete dragi... asa m'am saturat...

oricum, ma bucur mult ca va cunosc !


lucia !!! cand pleci spre bucuresti ? sau ai plecat deja ???
sunt alaturi de tine si iti tin pumnii ! doamne ajuta !!! te pup !

mami de brotac roacker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Sunt de acord cu voi, dar din pacate nu prea avem de unde alege, toti au cate un defect , trebuie sa ne gasim implinirea cautand singure raspunsuri, invatand din experientele altora, fiecare cum poate...
Dar eu zic hai sa uitam un pic de toate nebuniile astea si sa fim cu sufletul curat, sa primim sarbatorile cum se cuvine ,sa fim cuminti ca sa vina mos Nicolae, mai intai incepem cu o melodie de suflet sa ne linistim

http://www.youtube.com/watch?v=eA_wB-Ik7nQ

apoi cu un pupic dulce si o imbratisare mare ca sa simtiti ca nu sunteti singure
M-am saturat de lacrimi si de suflet amar.........vreau o atmosfera mai vesela....






am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Mada , deci eu acuma sunt cu sufletul si mai curat , ca am scris aici negru pe alb ce se petrece cu Acest om.

Nu am nici o problema, nu sunt fan al nimanui, deaceea nu am dat alte nume de doctori buni .

Nu am nici o frica sau mai stiu eu ce, sa spun ADEVARUL .

Deci eu voi primi Sarbatorile cu atat mai mult cu sufletul linistit ca am atras atentia de felul execrabil in care se comporta acest om , si sunt cu sufletul linistit ca deja am doua optiuni, dar deja am ales si am alt doctor foarte bun si in nici un caz nu e arogant , plus ca discuta cu tien si face teste si te verifica si asa mai departe.

Deci eu nu am nici o taina , dovada, faptul ca am fost prima care am spus aici ce se intampla.

Sarbatori fericite va doresc si sunt libera sa spun adevarul despre ce se intampla iar pe dl tutunaru il atentionez ca nu ma tine nimeni sa nu spun ce badaran este , pacat de cunostintele lui.

Diana

P.S. sa aveti sufletul curat , linistit , si sa spuneti intotdeauna adevarul despre ce se intampla

Fericirea te indulceste ,
Incercarile te intaresc ,
Tristetea te face mai uman ,
Greselile te smeresc,
Succesul te te mentine in forma ,
Dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe !

Mergi la inceput