Va rog ajutati-l pe Fabian

Va rog ajutati-l pe Fabian | Autor: DobreC

Link direct la acest mesaj

nota administratorului:
am primit informatiile necesare cerute de Regulamentului forumului Umanitar DC.
succes campaniei pentru micul Fabian.




Cazul lui Fabian este un caz des intalnit la copii el fiind diagnosticat cu cancer la rinichi.Prima operatie a fost facuta la 6 luni iar la un an tumoarea a recidivat si a fost operat a doua oare cand i sa taiat si o bucata din rinichi. Acum are 4 anisori si de la 2 ani face citostatice. A facut o anumita doza si anul care vine este ultimul cand mai face citostatice cu o doza mai mica decat pana acum. Urmeaza un tratamet cu Liovac sau Cosmegen si Fiole de vitamina C(care am inteles ca se gasesc doar in strainatate),Chitril,Milurit,Maspatofor,Imunoroial,Neupogen si alte cateva medicamente(sper ca am scris denumirea corecta).
Desi boala sa a ajuns la faza in care ar putea fi tinuta sub control sau chiar vindeca nu are banii necesari tratamentului desi nu este nevoie de o suma exorbitanta. Ironia sortii face ca el sa fi fost abandonat la nastere de ambii parinti si sa fie crescut doar de bunica din partea mamei si veniturile lor se ridica la maxim 400-500 ron lunar, suma mai mult insuficienta pt achizitionarea pastilelor da pai a mancarii de regim pe care o necesita.Am inteles ca exista un tratament bazat numai pe produse naturiste care face minuni impotriva cancerului.Tratamentul trebuie urmat pe o perioada de 6 luni si costa in jur de 700 euro.
Va mai spun ca nu are hainute sau jucarii pt ca nu isi permit nici sa plateasca pastilele si mancarea. Fabian trebuie sa urmeze si un regim alimentar-pui sau vita,sa i se gateasca doar cu ulei de masline,sa bea sucuri naturale si apa plata dar acest lucru este practic imposibil oricat s-ar chinui bunica sa il respecte.
Va rog sa il ajutati cu ce puteti!
Va multumesc anticipat si sper sa nu treceti cu vederea acest caz.
Va pot da mai mute detalii daca doriti acest lucru.

CONT LEI
RO76BRDE300SV39361903000

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Da!,vrem mai multe detalii...,de ex:in ce oras locuiesc?asta ar fi foarte important...,apoi ce masuri de haninute si pantofi are?,sau cite kg si ce inaltime...,sa ne orientam cumva...apoi ma gindesc ca poate ar fi bine pentru ei sa deschida un cont..., in care sa se stringa niste banuti pentru Fabian...,cont care sa-i ajute pe mai departe...,sa scape si ei macar pentru o perioada de grija zilei de miine,costul pastilelor si hrana sanatoasa,atit de necesara pentru Fabian...






Fiti mai buni de Craciun
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius/www.crisa.ro/" target="_blank">Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Astept si eu detalii, o sa ajut si eu.

Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Vreu sa ajut ,dar cum?Astept detalii.
Multa sanatate!

alina71
a fi om e lucru mare...
Aici e povestea Crisei:
http://www.crisa.z1.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

As vrea si eu sa ajut si astept cu nerabdare detalii. Sanatate multa Fabian!

SARBATORI FERICITE !
Mephala - Gusta - Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DobreC spune:

Sta in satul Darvari comuna,la 5 km de Valea calugareasca. Traieste intr--o casa veche (de pamant pot spune) cu un pat,o masa si o soba.
Poarta marimea 27 la pantofiori si la hainute nu stiu pt ca eu sunt din mizil si nu am fost la el decat sambata trecuta dar o sa merg duminica si o sa iau toate marimile. Va multumesc din suflet pt ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DobreC spune:

un cont o sa incerc sa deschid pe numele bunicii problema este ca bunica are domiciliul in ploiesti si buletinul i-a expiirat dar pt ca nu a reusit sa scoata actele la casa unde locuieste nu are cum sa il faca. Nu stiu exact cum dar o sa fac si acest cont. Bunica lui a stat in ploiesti si cu putin timp inainte sa se nasca Fabian a vandut apartamentul si si-au luat casa aceasta la tara. Banii de pe apartament vroia sa-i investeasca in casa,sa-si faca actele si sa o renoveze ca este foarte vecche dar cand fata ei,mama lui Fabian a fugit in Spania a furat toti banii si nu au reusit nici macar sa mearga la notar sa ia actele pt ca e o taxa de 10 milioane(nu stiu exact) pe care trebuie sa o plateasca dar nu a avut banii necesari. Actele sunt iesite doar acest lucru mai trbuia facut dar nu a reusit. O sa vad cum o sa fac sa deschidem acest cont, poate merge cu buletinul vechi,duminica o sa vorbesc mai multe cu doamna si o sa vad cum o sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DobreC spune:

Va pot lasa nr meu de tel-0765352990 pt ca cei interesati sa il ajute sa ma contacteze si sa le dau toate detaliile cum ar fi adresa si nr de tel ale lui Fabian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Corina, daca e asa complicat nu vad de ce sa nu deschizi chiar tu un cont. Conform regulamentului DC deja ti-ai asumat raspunderea. Eu personal nu as ezita sa trimit, sper sa o si fac curind intr-un fel sau altul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dana_e

Corina, daca e asa complicat nu vad de ce sa nu deschizi chiar tu un cont. Conform regulamentului DC deja ti-ai asumat raspunderea. Eu personal nu as ezita sa trimit, sper sa o si fac curind intr-un fel sau altul.



www.help-ema.puls-il.ro - povestea Emei
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/ - bijuteriile printesei Ema



si eu zic la fel...
ar fi mult mai simplu si rapid...



Fiti mai buni de Craciun
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius/www.crisa.ro/" target="_blank">Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

quote:

Urmeaza un tratamet cu Liovac sau Cosmegen si Fiole de vitamina C(care am inteles ca se gasesc doar in strainatate),Chitril,Milurit,Maspatofor,Imunoroial,Neupogen si alte cateva medicamente(sper ca am scris denumirea corecta).



Care este suma de care are nevoie pentru tratamentul de care vorbesti aici?
Daca face si tratament homeopat, va urma si tratamentul alopat de care vorbesti mai sus? (eu sper ca da,pentru ca tratamentul homeopat poate sa nu aiba rezultatele scontate).

Daca vreau sa ii trimit pachet cu haine, la ce adresa?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput