Mamici de noiembrie- decembrie (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

e frumos... mai ales ca suntem si in preajma sarbatorilor..si coincidenta..e o idee....

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ce mancam ...iar papica...sau tu vb din pct mamica...?caci alim e mult mai stricta..nu vreau sa va fac pofta...dar am niste liste-n cap...dar sunt toate cu de-al de usturoi..cu cepe..ceea ce am inteles ca e nu prea recomandat...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

anca - ii dau baby drink cand o doare tare burtica si eu beau ceai pentru stimularea lactatiei de la humana...doar, doar oi avea si eu mai mult lapte.
voi ce mancati, ca eu m-am plictisit de branza, iaurt, carnita, supa, banane.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


Incepuse sa o doara si pe asta mica a mea si i-am dat Bonnisan si i-a lua cu mana ,de 2 zile nu mai plange deloc de dureri de burta,.sa incerci si tu.
Eu mananc orice ,dar evit totusi prajelile .

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

anca - mananci orice iti pica tie bine? si nu ai probleme??? eu de bonisan stiu de la stefan. la el n-a avut nici un efect. o sa incerc sa-i dau si ei..poate cine stie...
noi acum iesim afara la plimbarica. mergem in parcul regina maria...daca e cineva prin zona...stiti unde ne gasiti!
pupici.


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

pana acum nu am avut probleme de la mancare.
nu este frig afara?
am pus poze noi cu bostanica noastra
anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Salutare si de la noi!
Suntem tot 2 in 1, dar nu prea mai putem bantui pe net...ma rupe cu miscarile de dansatoare, nu mai pot sa tin nici laptopul in brate, nu ma lasa nici sa stau pe scaun.Asa ca intru repede, citesc si fug...
diseara mergem la control, sper sa fie ok, pt. ca, la ce contractii am, ma indoiesc ca va mai sta pitica pana la programare...mai ales ca am eliminat dopul.
Incerc sa intru maine, sa va dau vesti.Va pup pe toate mamicile si burticile...si pe toti bebelusii!

Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Vali te inteleg ca nu te simti prea bine,inseamna ca se apropie momentul si noi suntem alaturi de tine.
Incepem galeria?








anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

ANCA, daca-i merge bine Mariei nu este necesar sa-i dai ceai, s-ar putea chiar sa nu-i priasca si sa inceapa dupa problemele.

GABI, poti manca orice iti prieste tie si nu te unfla. Asta cu alimentatia atat de stricta este un mit. Nu se mananca iute, iar chestia cu usturoiul si ceapa este in stare cruda, niste ceapa inabusita in mancare nu strica de obicei. SI daca da, stii si nu mai mananci data viitoare. Aici chiar se spune sa se manance de la inceput cat mai normal, asa se obisnuieste si bb, devine de altfel mai sensibil.
Insa ce te baloneaza pe tine il baloneaza de regula si pe micut...

VALI, iti tin pumnii!!


Si eu raman singura...

Ieri am facut prima sedinta de acupunctura pregatitoare pentru nastere, a fost super!!! Si dr a fost tare de treaba, era sa adorm acolo ca mi-a pus si muzica de relaxare, si o lampa cu ulei din ala de relaxare, dar mi-a fost rusine! Dupa, i-am povestit si el a zis ca asta-i foarte bine si data viitoare sa dorm, cica numai putine paciente reusesc asta si de fapt este ceva pozitiv!

Dupa am simtit toata ziua pe bb fff activ si am contractii ale uterului, sper sa-si faca efectul si sa se pregateasca bine, sa se inmoaie si scurteze ce trebuie.

Adina 36+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Adina si eu ma gandeam la fel cu ceaiul ,dar i-am mai dat din cand in cand cate 2 lingurite de apa ca ma gandesc ca i se face si ei sete.
Pe langa acupunctura aia nu mergea si un masaj?
HAi ca mai ai putin si vine momentul.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

hai vali!







adina unde ramai singura..?
ce frumos tb sa fi fost ..vreau si eu


Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput