sunt in stare de soc, help

sunt in stare de soc, help | Autor: lorelei2008

Link direct la acest mesaj

...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mymirela spune:

Lorelei...

vezi ca i-am trimis PM cu nr meu de telefon.
Locuiesc la aproximativ 3 ore de tine si sper din suflet sa te pot ajuta cumva.

smile:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

este calculatorul tau?
Decat o viata de cosmar, doar pt un tata la copii... mai bine o mama singura care isi creste puii cu iubire si daruire. Multa putere iubita! Cosmarul de va incheia curand.

Fetele din America! Iesiti la apel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

dar ce anume ar putea face persoana care te spioneaza pe calculator?!

scuze, chiar nu imi dau seama de implicatii; nu mi-am pus niciodata problema asta. in general, daca am avut o problema care suporta sa fie facuta 'intr-un fel' publica, aici, pe DC, eu am apelat imediat la ajutorul mambrilor. sunt atat de multi, si atetea cazuri care se dovedesc asemanatoare cu ceea ce traiesti tu... atatea persoane care sunt dispuse 100% sa te sprijine, sa te ajute, sau macar sa te asculte si sa-si dea sfatul... parerea...

pana te vei simti in largul tau sa-ti deschizi sufletul aici, sa stii ca oricum noi suntem alaturi de tine!
sa auzim numai de bine! si incearca sa-ti tii moralul cat de sus poti, sa te linistesti pe cat posibil, pt ca puiul din burtik sa creasca mare si sanatos!!!


_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Curaj si capul sus!

Stii cum spune neamtul? "Mai bine un sfarsit de groaza decat o groaza fara sfarsit".

Ai incredere ca vei depasi si starea de soc. Nu esti singura. Sunt aici, in comunitatea DC, multi oameni care te pot asculta si te pot ajuta cu un sfat, cu o parere. Aduna-ti fortele, respira adanc si priveste inainte! Nu mai esti abuzata. Asta e tot ce conteaza acum.

Suntem aici, cand vei putea sa ne scrii mai mult ca sa te putem ajuta mai concret.

Sunt multe fete inimoase in SUA si sunt convinsa ca iti vei gasi prietene repede printre ele. Curaj si speranta!




Felicia 9+

Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************

IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ma alatur si eu fetelor care sunt alaturi de tine, macar cu gandul. Daca simti nevoia sa vorbesti, suntem aici



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ti-am trimis PM cu nr meu de telefon, sunt in Fl, dar daca te pot ajuta cu ceva...evita sa folosesti PC, daca nu esti sigura.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adiereamarii spune:

Draga lorelei2008,
daca te pot ajuta cu un sfat sunt gata oricand sa o fac.Descarcarea sufletului,povestirea a tot ce ai patit,e cea mai buna terapie acum.Ai grija de tine si sper din tot sufletull sa iesi din situatia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv75 spune:

Imi pare rau ca esti o persoana traumatizata, ca ai ajuns la stadiul in care frica (uneori poate chiar nejustificata - faza cu calculator nesigur) iti macina sufletul. Scrii cand poti, cand te simti in siguranta, cat despre frica o sa mai dureze ceva vreme, nu trece imediat ce dispar factorii care au generat-o. Oricum e foarte bine ca simti nevoia sa te exteriorizezi si sa-ti impartasesti sentimentele si frustrarile cu cei din comunitatea DC (chiar daca la multe topicuri exista discutii in contradictoriu, unele constructive, altele doar stupide, cand e vorba de solidaritate intotdeauna vad multe maini ridicate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei2008 spune:

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

Lorelei, stiu ca poate sa para greu, dar trebuie sa fii tare, curajoasa. Nu uita niciodata ca esti o femeie puternica, si in curand vei fi si mamica, trebuie sa lupti pt fericirea ta si a copilasilor tai. Ai legea, autoritatile si dreptatea de partea ta. Nu esti singura!
Stiu ca iti e greu cand te gandesti ca il vei vedea la tribunal, dar va fi o lupta din care vei iesi invingatoare.

Noi suntem aici si iti oferim sprijin. Nu poti lua legatura cu familia ta din Ro, poate cineva poate sa vina sa stea cu tine...

Mergi la inceput