Ingineri fosti, viitori...(16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Pai copilul meu e sarit de pe fix. Se joaca ce se joaca si urla. Manifestari golanesti cred.
Bine ca e sanatos, dar am dureri zilnice de cap.

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza! si eu in viteza!
am pus la semnatuta poze noi cu costumatia de fulg de nea!si modelul, evident!, daca aveti chef sa o vedeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

`neta. nu da nimeni o . eu am mevoie de mai multa ca am hotarat sa o tin pe andra in patut asa ca nu stiu daca am dormit vreo 5 ore adunate. dar macar am castigat acesta lupta. de obicei castiga ea.
kati admirat fulgul de nea. pe mine ochii ma dau gata. si ca sa fiu modesta seamana cu ai lui alex asa ca tare imi e draga. si mi-a placut si sedinta de coafor. trebuie sa-l duc si eu pe alex ca acum e mare si nu mai vrea acasa ci la "salonul ciufulici". mare smecher o sa mai fie copilul asta. la gradi se plange doamna ca e pus pe glume si isi streseaza colegii in timpul orelor. la ora de engleza da startul la pisu. merg toata grupa ca ii apuca pe toti. sunt tare smecheri.
multumesc frumos de voturi.
anca nu e vorba de fumusete, dar tare bine m-am simtit cu burtica chiar daca au fost probleme. mi-a parut rau ca nu am putut sa imi fac mai multe poze. deja imi e dor de burtica dar bb3 nu intra in discutie, cel putin nu acum. eu nu am avut timp sa admir toate pozele dar o sa o fac in curand.
ioana la mine vor incepe crizele dupa ora 13 cand vine andra acasa si eu o voi pune in patut.
gata ma apuc de lucru.
pup fetele

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, sar'na pt aprecieri! ce zici, le facem cunostinta?mare "bandit" alex al tau! este un lider, ce mai!!!!
si eu i-am invatat pe amindoi cu patutul de mici, de cind am venit din maternitate, asa ca nu mai avem discutii. daca se trezesc noaptea, iaca, ma plimb eu intre ei.
spor la treaba, ca vad ca ai din belsug!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


katik,am vazut fulgul!!!! Tare fain......
Am intrat putin pe la voi, sunt suparata ca mi s-au umflat ganglionii si ma dor de mor..m-au lasat cat de cat durerile de spate dar acuma.....nu se termina vreodata cu diversele boli, ca mi s-a acrit? Macar am o stare psihica buna dupa ce am "bagat" azi": biscuiti, prajitura si o jumate de ciocolata!!!!!!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salut!
Kati, tare frumos fulguletul vostru! de unde i-ai luat rochita? ii asa dulcica...o fetita cuminte!
Of, eu sunt tare suparata...aseara cand a venit Marc acasa mi-a zis ca-l doare burta, de fapt l-a durut toata ziua. Buun! am zis ca poate ie foame, cacao nu a baut numai putin si m-am hotarat sa-i fac cartofi prajiti. am bagat repede cativa la cuptor, a mancat el si apoi dupa ce l-am imbaiat s-a culcat, dar a zis ca tot il doare burta. a facut si caca, dar normal, tare. Candva pe la 23 am auzit prin babyphon niste zgomote, era Luca care se trezise si vroia sa bea ceva, s-a dus tata-su la ei in camera si a venit inpoi sa-mi zica ca Marc a vomitat. cand m-am dus sa vad, a vomitat in pat, dar el dormea mai departe. Bine ca nu s-a inecat! L-am trezit spalat, luat cearsafurile murdare si l-am trimis la noi in pat mai departe. Luca la 2 era tot ud, desi nu bause numai o sticluta mica, pampersul plin, la-m schmibat din cap pana in picioare, Marc inca o tentativa de a vomita avuse i timpul asta, dar nu a mai venit nimica, numai saliva...in fine, mi-a mai dat Luca apoi pana la 7 desteptarea de vreo 2 ori!!!
Azi dimineata dupa ce am spalat plapuma si perina am zis hai ca le bag in masina de uscat sa se usuce mai rapid...si dupa vreo 40 min merg in baie, mirosea a ars!!! mi le-a ars, desi pe eticheta lor scris ca se pot usca!!! le-am aruncat, acum trebuie sa cumpar inca un rand, dar astept cand oi gasi la oferta! noroc ca am de rezerva inca una, de fapt a lui Luca ca el are inca de bebe!

Sunt stresata si de ziua de maine, copii sunt toata ziua la socrii, oare se descurca??? eu sunt de dimineata de la 8 pana la 16.30 la examen, christian trebuie sa plece la stuttgart ca vine un var de al meu, asta in caz ca se umple avionul, deci vedem maine ...zboara cu blue air si daca n-au destui pasageri se amana.

sambata e ziua unui coleg de-a lui Marc unde e invitat, si si-o tin acolo la sala, imi fac atatea ganduri..oare daca va trebui la wc sa mearga se duce mama baiatului cu el???pot avea grija de cati copii vor fi? of...poate ma duc si eu ca nu-mi place sa-l las singur.

Ma duc sa-i trezesc ca altfel se culca tarziu...eu ar trebui acum sa mai fac o gramada de treburi si nu am nici un randament!

va pup si sper ca macar voi sa fi avut o zi mai buna ca a mea! (si inca nu e gata)


Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Claudia bafta multa iti tin pumnii...si sa stii ca si ai mei au prob asta cu cartofii prajiti, sa nu le mai dai, stomacul lor inca nu poate digera asa de gras, si de asta...Andy al meu era sa-l duc la spital, asa rau ne-a speriat..ce sa faci asa e cu copii, nu te mai necaji...sa ne spui cum a fost la test.pupici la toate

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Miki, sa fie...mersi!
Pai cartofii pai eu nu-i prajesc in ulei, ii bag pe hartie si la cuptor, si incerc sa-i dau numai o data in saptamana ca daca ar fi dupa el ar manca toata ziua numai asta! la fel fac si cu fischstäbchen, tot in cuptor ii bag, fara ulei!!! acum ii pregatesc de culcare ca trebuie sa ma odihnesc si eu putin!
Noapte buna!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza! haideti la cafea, muuultaaa!!!!
fetelor multumesc de aprecierile la adresa fulgului meu!
claudia, rochita am cumparat-o dintr-un magazin de mirese din maria.
off, cit mai tragi si tu cu copilutziii nazdravani! totusi de la ca sa-l doara atita burtica oare? sa nu aiba cumva ceva paraziti, ca si la aia e cu dureri de burtika.acum va trebui citeva zile sa-i dai doar papa de regim.o fi fost indigestie si atunci a si trecut.
tinem pumnii tare pe azi, toata ziua!!!!!hai ca o sa fie sigur ok!
miki, voi cum sunteti?
anca, pai de obicei dulciurile se cer la oboseala, asa ca nu ma mir ca ai dat iama in ele. ganglionii se pot umfla de la orice fel de infectie, chiar si o simpla raceala, asa ca...ai grija de tine!!!
ioana, ati dormit azi-noapte? eu am avut doua pauze(robi are din nou muci si era cam infundat, a mai si tusit o tura si de aceea s-a trezit) si chiar ma gindeam la voi
otilia, ce mai faceti? nu te-am mai vazut de citeva zile pe la noi. sper ca sunteti bine!
aime, aurora, tot cu munca, multaa?
cristina, tu cum esti? a trecut degetul?si eu am patit o chestie urita la doua degete: tot asa o arsura, am bagat-o eu in seama doar asa, un pic, drept pt care s-a infectat si am ajuns la chirurgie plastica si la antibiotice
va pup fetele, sa aveti o zi usoara, acusika vine we!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

andreelor si andreilor!!!!!!

Mergi la inceput