praline belgiene (XX)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Nina, foarte dragut bradutul. Ai doi copii dragalasi foc.

Ardeiash, raspund eu pentru Nina, mai: nu-s cadouri, sunt jucarioare de plus care stau frumos sub bradut si-l fac si mai familiar si mai de-al unei familii cu copii. Mie-mi plac, o sa pun si eu cativa ursuleti, tigrisori si d-astea sub brad, buna idee.

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

voi stiti toate tarile pe unde se mai afla? http://www.youtube.com/watch?v=JtkX3OyPF4Q ca io iau lectii!

mady: multumesc mult pentru fotografiile cu domi. sunt asa de frumoase incat le consider ca un cadou de Craciun!

oana: cum se numeste masina ta de paine? prima cumva?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Mai fratzilor mi s-a facut o pofta de o mamaligutza fierbinte cu branza sarata!Oi gasi eu mamaligutza de cumparat ca nu stiu sa fac si mor aici!

Frumosssssiiiii bradutzi, sa va bucurati de ei si sa va fie subul;)pomului cat mai imbelsugat!!!!!
pupicioi la pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Seara buna pralinutezelor!

Nora, suntem pe calea spre vindecare, deci mai bine!
oana, mamaligutza de cumparat nu stiu daca gasesti! dar de facut se face foare usor. la o cana de malai, pui doua cani de apa, un pic de sare si apoi doar mesteci in ea cand incepe apa sa fiarba! eu pun direct malaiul in apa rece.
fac si la microunde cand n-am chef de mestecat ca ma enerveaza uneori ca sare si ma ard! intr-un vad de yena, pun 3 cani de apa si acum depinde de puterea cuptorului, dar las 3-5 minute pana aproape incepe apa sa fiarba! atunci scot si pun o cana de malai (nu mestec ca mi-e frica de cocoloase ci torn direct), bag iar 3-5 minute, scot, acum mestec in ea si mai las inca 5 minute! timpii sunt orientativi ac depind de puterea cuptorului! daca vezi ca malaiul nu e complet fiert, lasi mai mult!
cred ca ma apuc sa fac si eu in seara asta ca n-am mai mancat demult si-mi facusi pofta!

o seara faina tuturor!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi:
Ionut & Teo & www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia & www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius & Diana & Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

aloooooooooo! antwerpenul! cam liniste in zona aia! sa facem zgomot...pe unde umblaaaaaaaaaaaaaaaati!?

oana! pai ma dezamagesti mama... nus tii tu sa faci mamaligutsa??? la mine retea e mai simpla ca la beatrix ca si io-s habarnista, da un lucru am invatat de la exul, cum ca, pui apa la clocot -nu ma intreba cat ca la mine e la ochi, pui un pic de sare, si cand clocoteste versi din punga malaiul fara sa amesteci pana vezi ca depaseste varful muntelui nivelul apei. p-orma dai focul mic si da-i si invarte. lasi sa fiarba pana ajunge la consistenta care-ti palce. io o oparesc practic:d asta am halit si io aseara cu junculitsa prajitaaaaaaaaaaaaa sssssssssssssssssssssst!
acu vreau sarmale:))

miri_mik 34+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

neaparat sa-l vedeti p- ala breaker http://gigistudio.over-blog.com/article-2714956.html si sa va rugati sa nu aveti unul la fel... ca-i de belea nene

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Salutare fetelor !!! Va scriu din Pisa, caci se pare ca in deplasare am mai mult timp decat acasa
Mi-e dor de voi....si de noi in gasca....tot mai simt parfumul petrecerii de la Oana ; din pacate nu pot veni pe 21 fiindca am musafiri din RO, gasca mare; ca si tine Ardeiash, va trebui sa-i plimb prin BE si nu numai...
Miri ce bebeu mare ai...va doresc amandorura multa sanatate si .....nastere usoara pe 8 Ian; ai grija cu raceala, insanatosire granica si.....spor la petrecerea sexoasa;
Oana felicitari pentru proiectul cu RO iti tin pumntii si in runda 2 de aprobari in RO; ce mai face cutzulache? Ce ati facut la scoala? Mergeti la concurs?
Anamana imi pare tare tare rau ca ati fost bolnave, si tu si Maria, dar ma bucur ca acum sunteti mai bine; aveti grija de voi ! daca ai nevoie de ceva, da si tu un semn !
Bepii si de voi imi pare rau, sper ca Swa se simpte mai bine acum? dar ce se intampla oare? caci foarte frig chiar nu a fost, dar probabil ca intradevar este un virus...Aveti grija de voi si insanatosire grabnica!
Nora ma bucur ca voi sunteti mai bine, multa bafta cu mama!
Ardeaiash multumim pentru reteta de cozonac, a picat la fix, caci chiat vroiam sa ti-o cer! Saptamana asta este promotie la Aldi pentru masina de facut paine si l-am "insarcinat" pe al meu sot sa achizitioneze una, special pentru cozonac!
Danyelana multa bafta cu examenele !!!
Ror multumesc pentru mesaj, ai grija de tine;
Nina ai doua comori de copii, sa-ti traiasca;

Fetelor, frumosi braduti !!!! Si noi l-am inpodobit pe al nostru sambata si este tare fruumos, o sa postez poze cu el; am pus si instalatii pe casa, prin casa, pe langa casa.....si prin bradutii din fata casei, ce mai....cred ca se vede casa pana la Bruge!

Va puuuuuuup pe toate !!!! zmuah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Vai, ce frumoase poze cu braduti si copilasi sub braduti!
La asa copii,nu mai trebuie cadouri de la Mos...


Fetele ,vreau sa va spun ca va asteptam pe la noi, mi-e dor de voi si cum eu nu pot veni la intalneli deocamdata, poate va faceti voi timp s aveniti la noi!


Anutza draga, esti o bomboana d efata, si iti multumesc pt tot ajutorul din week-end, cand tu erai cu febra si trebuia s ama suporti pe mine cu crizele mele .Multam de o suta d eori, si Sandei la fel!


Mai, trebuie sa-mi cumpar toale, vad ca nu mai scad d ela 60 kile, am fost in denial pana acu, ma duceam la dulap sa mai incerc cate-un pantalon din epoca mea de aur, dar se pare ca asa raman,cel putin o perioada buna de-acum inainte;ieri am citit ca cica nu e sanatos pt bebe sa slabesti in perioada alaptatului, asadar:yupieeeee!

Abia astept sa ne luam si noi bradut!George i-a luat lui Dominique un catel care mormaie un cantecel de Craciun si da din urechi de parca isi ia zborul, se uita asta mica la el cu niste ochisori speriati,acuma ne prostim si noi pe langa catel si asta o distreaza grozav .

Ardeiashule, si noi vrem sa ne luam saptamana asta masina de paine, si prima reteta incercata o s a fie aia a ta de cozonac.


Pupici multi la toate fetele ,spor la pregateli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare pralinutze,

Am intrat numai intr-o fuga sa vad ce mai faceti si ma intorc iar la cursurile mele. Am dat pana acum 7 examene (2 pe zi unul dimineata si unul dupa pranz) si sunt atat de stesata ca nici nu mai dorm bine si abia astept sa termin.

Mady, pupici tie si micutei Domi si vreau sa-ti spun ca am vazut pozele si e o dulcica. Sa va bucurati de ea si sa aveti un Craciun Fericit, mai ales ca e primul pe care il sarbatoriti in formula de trei.

Pupici la toata gasca si abia astept sa va vad vineri.
Daniela

BINE AM VENIT IN EUROPA



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Fete, scurt ca ma preseaza.
va rog adresa lui Jorj din Bruwelles si top 3 al celor mai bune restaurante in Bucuresti !!!

Merci si va pup,

Mergi la inceput