Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Mikycris-un si tie
eu am scris mai sus cum ma simt
azi sint cam ciudata in sensul ca uneori simt ca ma ajunge (depresia dupa-nastere cu intirziere)adica nu am chef de nimic doar multe ginduri si azi a fost o zi mai stresanta putin cu vaccine vizite la pediatru si fetita care imi tragea tot cite o serie de plinsuri
acum e linistita si gingureste

ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienuca spune:

Si eu, si eu. Mai bine zis si noi.
Eu am 32 ani, am un inger acasa pe nume Rares care are 4 ani fara 1 luna (02.01.2004) si asteptam surioara (sau fratiorul) care acum masoara 8 sapt si un pic.

Va pupam
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Kati multumesc de "intampinare"!
Fetelor, bine ne-am gasit aici
!
Baietelul meu, David, mananca mar ras. I l-am amestecat cu morcov ras (dar nu se omoara cu combinatia!), mar simplu, amestecat cu cereale. Suntem la inceput. Trebuie sa incepem si cu supica. I-am dat sa guste mai multe alimente, care i-au placut, doar gustate! El papa la san foarte bine!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David
Cum a aparut Printul!

Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Alynta-
si noi acum am inceput sa facem primi pasi spre mincarica
incet ne descurcam si ne obisnuim

Dienuca-bine ai venit si sarcina usoara si multa sanatate bb-ilor

ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Ceea ce ne caracterizeaza pe noi la aceasta tema este varsta relativ apropiata. Vreau sa va intreb pe cele in cauza cum a fost reintoarcerea la serviciu dupa CIC la vechiul servici sau la altul nou.
Eu incep serviciu acum cand fetita mea are 1 an si 8 luni si am decis sa-mi schimb locul de munca. Stiu ca-mi va fi f greu la inceput, pt ca trebuie sa-mi demonstrez calitatile despre care le-am vorbit la interviu si am f mari emotii. Poate m-ati ajuta dc mi-ati povesti din experientele voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilaisa spune:

Katia in Romania sunt vaccinurile gratuite dar nu stiu sa-ti spun despre ele pentru ca noi am ales sa il cumparam. Vaccinul este Infanrix si se face o singura injectie in care este inclus totul. Asta a fost unul dintre motivele pentru care am ales sa-l cumparam. Nici eu si nici sotul nu-l tinem la vaccin pentru ca medicul are o tehnica foarte buna de a-l imobiliza si asistenta il inteapa. El plange jumatate de minut pana i se da drumul si il iau in brate. In acel moment tace brusc de parca nimic nu i s-a intamplat.

Alynta sa stii ca nici lui Vlad nu ii place morcovul simplu,marul este insa delicios. Ii mai dau amestecat suc de morcov cu mar, il bea dar nu cu prea mult entuziasm.

Carmenpitt eu nu te prea pot ajuta cu intrebarile tale. Eu ma intorc la acelasi serviciu si asta prin martie. bebe va avea atunci 10 luni dar eu stau acasa din saptamana a treia de sarcina pentru ca altfel nu se putea, desi la serviciu toata lumea avea grija sa nu misc nimic.

fetele deja mamici si din nou gravidoase. Va invidiez,mi-as mai dori un copil peste vreo trei ani dar mi-e teama ca nu se va mai putea. Abia am reusit sa duc si sarcina cu Vlad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Hola fetele!

Ma inscriu si eu pe listuta cu 27 ani impliniti, un bebe de 1 an si 6 luni si acum sunt gravi in 27 sapt cu inca un baietel!

Roxana 27 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Hop si noi pe aici.

Eu sunt Onyx, sunt insarcinata in 17 saptamani si am un VLAD GABRIEL JAMES de 6 ani si jumatate – 24 martie de 2001.


Pupik de la Onyx si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Roxana Claudia-bine ai venit
sarcina usoara si sanatate
tinerica mamica cu 2 copii imediat

Onyxg-bine ai venit si sarcina usoara si numai bine

cum faceti ca deja sinteti la al 2-lea? sinteti curajoase
eu abia m-am decis sa f
ac unu mi-a trebuit eva timp dar pe al 2-lea nu stiu.......pe cind sau daca......

ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Katia - intre mine si sora mea au fost 10 ani diferenta, deci niciodata n-am simtitt-o ca pe o sora ci mai degraba...fiica. Am crescut-o, practic. Mi-am dorit sa am copii de varste f apropiate chiar daca, crede-ma, nu este deloc usor. De asemena mi-am dorit o fetita, sau 2...Dzeu mi-a dat 2 baieti, dar nu as mai schimba asta pt nimic in lume. Imi doresc doar sa fie sanatosi...cred ca suntem toate convinse ca asta e cel mai important lucru

Roxana 27 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput