Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Salutare burtici si mamici de pitici

Vad ca s-a marit grupuletul nostru. E bine, cu cat mai mare cu atat mai bine, se va ciripi non stop pe aici.

Noi suntem bine, la servici, cu somnul de rigoare si greatza dupa noi,(cica ar trebui sa cam dispara in saptamana urmatoare...dar mai vedem noi)..
Data nasterii la mine: 16.07.1980.

MikyCris bafta la eco. Sa ne spui ce iti face piticotul din burtica, si cu ce se mai ocupa.

Mai fetelor, am o lene in mine de vreo saptamana asa...ca as sta toata ziua si as dormi. Nu e normal. Eu eram ceva mai activa decat o leguma...acum chiar sunt leguma... As dormi continuu. Nu as manca atat de mult cum as dormi.

Aaa legat de cafea..am inteles ca e chiar indicata la fetele cu tensiune mica. Acum nu stiu ce sa zic. eu nu beau deloc cafea. Insa de cand am ajuns in stadiul de a adormi cu capul pe birou, aparat, orice...e grav... Asa ca am luat masuri drastice si am luat un cappucino. Revelatie...Nu mai pic din picioare. Chiar pot sa si tastez. Multumesc la cappucino de miracolul asta...

Hai ca sa profit de inviorare si sa pun si eu osul la treaba...cel putin teoretic
V-am pupat si va doresc o zi suuuuuperba...si sa nu deveniti leguma ca mine




Felicia 13+ viitoare mami de peanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Salut!

Vreau si eu in club...am aproape 32 de ani ... sunt in 13,5 saptamani si mai am inca un baiat (mare)...

Lumi 13+ posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Lumi bine-ai venit!
Si eu ma duc martea viitoare la eco, sper sa stea cuminte bb sa vada mami si tati ce e.

18+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Fecian,esti simpaticaTrece si lenea cu timpul,prin luna a 5-a m-a cuprins un val nesperat de energie ( pe care m-am invatat s-o consum cu pregatirile pt bb )
Cat despre cafea,mai beam uneori,de moft,nu de nevoie,insa acum nici nu-i suport mirosul!

Luminel,bine-ai sosit!Cat de mare e baiatelul tau?


Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Salut gagici
Luminel-bine ai venit in grup
sa ne dai datele sa te trecem pe listuta adica data nasterii tale si ale baiatului si numele lui,sarcina usoara
sa fim pe faza cu sarbatoritii

Kitzy-salutare,ce mai e pe la cj?
la anul cred ca vin acasa poate ne si vedem

Fecian
-eu in primul trimestru aveam mereu somn somn si iar somn
in al 2 lea energie multa ca imi spune-am las-o mai incet ca sint 2 in 1
lasa ca trece si periaoda asta

ticker


GIULIA-20/06/07


mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Bine v-am gasit! multumesc de primire

Datele mele sunt urmatoarele :
DN: 10.12.1975
DPN: 29.05.2008 (Elena Cristiana cred!)
DN baiat Florin-Stefanita: 14.01.1994 (am fost precoce )

Seara buna!

Lumi 13+ posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Luminel,ce mamica tanara in '94!Bravo tie!

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Buna, fetelor!
Apropo de cafea...Cu primul copil nu am baut deloc, de frica sa nu fie un nelinistit...Si chiar asa a iesit...
De data astya, recunosc ca beau cate o jumatate de ceasca- o ceasca aproape zilnic...Atata nu face rau...In schimb, tot ce e in execes dauneaza...
34+, cu fetita Ioana si Alex, 5 ani

mariaanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Fecian,Raluk 31,Katiapam-fetelor am venit de la eco!
sunt cea mai fericita gravi de pe fata pamantului!
sarcina mea a fost cu probleme si acum la eco dr a vazut ca bb are 19 mm 9 sapt si s-a lipit+s-a ridicat mai sus(bb era asezat f jos inainte).fetelor,stiti ce grasan parea?i-am vazut capul,mainile,picioarele si corpul!asa cum l-am vazut eu parca are fundu mare ca maicasa [:Dfetelor,ma simt exact cu aceeasi senzatie ca la prima dragoste!
deabia astept sa vina sotul meu acasa ca sa ,.
voi ce faceti fetelor?
va pupacesc pe toate de va bag in aceeasi stare in care ma aflu eu acum!,,,,,,,,,,,.

MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Buna seara!
A venit si eu in clubul vostru caci am cu ce ma lauda: am 34 de ani si sunt la prima sarcina . Sunt foarte emotionata si super fericita ca in sfarsit am reusit sa raman insarcinata dupa atata amar de timp si cu atatea probleme. Important este ca am reusit si am ajuns incet, incet in saptamana a 5 + 3 zile de la conceptie, mai bine zis de la inseminare.
Va multumesc si va doresc numai bine voua si .
Tuchi123

Mergi la inceput