FIV 148

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dream eu cred ca ar trebui totusi sa incerci cu puisorul tau care traieste....poate are o sansa,macar sa nu te intrebi mai tarziu ce ar fi fost daca ai fi incercat si daca traieste....cum sa il arunce dr.....?Asta e doar parerea mea,decizia o vei lua tu si sotul tau.Doamne ajuta!
Avalon tu nu ne zici nimic despre micutii tai?Eu tot astept cu sufletul la gura!
Psisix azi asteptam vesti bune!
Puiramy si de la tine astep vesti numai bune!
Iana sunt alaturi de tine!
Ladyxe bafta multa in continuare!
Anto secretoaso iti tin pumnii si tie
Zouzoule bafta multa si tie!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Dream ai incredere pana la capat
Pisix astept vesti despre voiniceii tai
Danyalo imi place optimistul tau
Moniland unde ai disparut?
Kora mersi,dar eu cred ca 2008 va fi cu noroc pt. noi si pt. toate fetele care nu au reusit.D-zeu ne pune la incercare.
MULTUMESC TUTUROR FETELOR ,dar m-am consolat cu gandul .Sotul si prietenii mi-au fost alaturi.
Poate sa-mi explice cineva aceasta valoare de 6.5?
Eu am vrut deja in decembrie sa-mi fac eco de control,iar in ianuarie sa incepem,dar mi-a zis asistente ca aceasta scurgere nu este C.M. SI in ianuarie sa fac eco.
Acum urmeaza sa-mi conving sotul sa mergem la clinica d-nei dr.Dracea
va pup.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Fetelor, care e diferenta intre sactosalpinx si hidrosalpinx ( asta stiu e cu lichidul toxic ) dar eu m-am uitat pe biletul de iesire dupa laparoscopie si scrie sactosalpinx s-a practicat neosalpingectomie......
Acesta este periculos pt fiv?

http://tt.lilypie.com/gnB1p3.png octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

iana, sunt aici. Explicatia mea este ca s-a prins si ca din nu stiu ce cauze nu a putut sta lipit. Probabil deficienta de progesteron. E bine sa treaca 2-3 CM normale pana sa incepi un nou FIV. Si pt ca organismul sa-si revina din atatia hormoni, si pt ca sa apara un nou val de ovocite. Eu am intrebat dr. daca in urma atator stimulari ajung mai repede la menopauza. Mi s-a zis ca nici poveste. Cica ovarele la un interval de 80-120 zile "produc" un puhoi de ovocite. In fiecare luna doar cel mai si cel mai iese la suprafata si maturizeaza. Ceilalti se pierd. Deci oricum se pierd ovocitele. Ei prin stimulare fac sa aduca la suprafata mai multe ovocite si sa le recolteze. Mi-a zis ca in cel mai rau caz nu voi avea ovocit in urmatoarea luna. Cred ca si acesta este un motiv pentru care se recomanda pauza de 2-3 luni. Spre ca am fost cat de cat explicita.
Imi pare rau ca asa stau lucrurile dar poate va creste valoare tare si atunci e de bine. Sa ne zici si noua. Iti tin pumnii.
Anto, trebuie sa fie bine. Uite un de incurajare.
Avalon, cand ai timp si chef vreau "povestea oligospermiei-normospermiei". La mine nu e nicio graba pt. ca anul asta nu se va intampla nimic. De abia astept sa vina 2008 un an cu nr. par si mult mai norocos, pentru mine . Ca pt tine acesta e anul norocos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dream, draga mea, si eu zic sa nu ratezi nicio sansa. Din experienta mea am invatat ca lucrurile merg din ce in ce mai rau. Sper ca la tine sa nu fie asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Cocolyso eu nu cred ca e mare diferenta uite la mine in urma unei laparascopii(cu Bogdan M.) mi-au scris pe bilet sactosalpinx si sa asteptam 6 luni.
Dupa 6 luni am facut HSG si mi-au zis hidrosalpinx bilateral,indicatii FIV.
Neincrezatoare in diagnostic am fost la alt medic specializat in infertilitate si am facut alta laparo cu diagnostic hidrosalpix.
Trompele mi-au fost sigilate pt. fiv.
Din cate mi-au zis d-rii acest lichid nu stiu din ce motive se reface foarte repede dupa laparo de aceia se indica sigilarea trompelor pentru a nu ataca si alte organe,
Monilad deci trebuie sa mai astept .Februarie-martie e bine?

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iana draga eu inteleg ca in aceste momente ai face FIV si maine daca ai putea,sfatul meu e sa nu te grabesti chiar asa...dupa vreo trei luni sa faci ecografii,dozari hormonale si abia apoi sa stabilesti cu dr. strategia si planul de bataie.Pt mine de eemplu varsta ,timpul,ma preseaza,totusi mai devreme de 6 luni nu am sa fac un nou FIV ,gandeste-te cati hormoni am injectat in noi si ce consecinte pot avea daca dupa putina vreme facem asta din nou.Bebelusii nostri vor avea nevoie de mamici sanatoase....

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Kora si la mine e acelasi lucru: varstra ma preseaza
dar am sa astept daca este nevoie.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

si eu incep sa fiu stresata cu varsta. Dar de fiecare data am facut pauza de 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Off,fetelor si eu care imi facusem sperante ca in 2-3 luni o iau de la capat.
Fetelor sanii mei sunt tot unflati

s.m.

Mergi la inceput