Mamici de Martie-Aprilie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Ok..nu dau..
Mai..am simtit si eu ce se descrie in articolul ala dar nu au avut regularitate..Adica..le-am simtit in cateva nopti si..ma mai doare si ziua burtica asa ca la menstruatie-dar nu zilnic.Joi am fost si la Dr...Nu cred ca am de ce sa ma ingrijorez(inca)..
Mami!
Edit:Mi-am tras semnatura noua..in caz ca nu observase-ti!



Fiti pe faza randunici!!Vine !!

Ela.. in 22 sapt. cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata randunicile mele dragi!

Simo, ce zapada am vazut la tine in curte!!!! Cred ca baietelul e super incantat de ea. E foarte frumos.

Naty, tin pumnii azi sa vii cu vesti bune despre domnul col.

Mami, ma bucur tare ca ai avut un weekend frumos si ca ai gandit optimist asa cum trebuie. Ai fost cuminte si ne-ai ascultat sfaturile, ai nota 10 de la mine.

Cand am plecat de dimineata de acasa ningea. Imi place iarna , dar nu in Bucuresti...aici o sa se faca oribil pe jos si nu numai. Iar aglomeratia o sa fie de nedescris, ce era pana acum, dar Doamne ce-o sa fie de-acum!

Razva al meu ieri a fost stricat la stomacel, a fost matait toata ziua si aseara dupa ce s-a jucat mai agitat cu tatso, a vomitat. Mamicile cu copilasi acasa, ce remedii mai aveti pentru asta in afara de ceai de menta, smecta...Nu prea are nici pofta de mancare! Mi-a fost asa de mila de el iar acum sunt ingrijorata toata ca a trebuit sa-l trimit la gradi de dimineata si mi-e tare frica sa nu-i fie rau pe acolo! Ce ma fac eu pana diseara???? Daca-l doare stomacelul, cine-l alina si pe el?



CLAU 24 + cu Rebecca

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

N-am nici un chef de nimic azi. Sunt obosita, peste vreo 3 ore trebuie sa merg la servici, is moale k o carpa.

17+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Raluca, mutzam pt articol. L-am salvat, sa mai citesc cand m-or lua contractiile.

Papaciosule optimist, bafta multa, rabdarica si nervi de otzel in continuare (pana joi sau cat o fi nevoie) sa ai!

Giani, ti-am vazut pozicile de pe mailul comun. Moaaama ce viloanca la bb! lafaiala, nene!

Am vazut-o tot acolo si pe Maria (Underqueen) mireasa! ooo ce emotii avea! pup miresica! tare am vrut si eu rochie cu maneci ca ale tale! da mie mi-era asa greu sa imi gasesc una de gata pe masura, incat am luat-o pe prima care mi-a venit bine :) (la comanda n-aveam chef)

Laly, multzam de oferta facuta pe mailul comun!

Clau, da nu poti sa suni educatoarea sa intrebi de puiul tau, cum se simte? Sanatate multa, va doresc sa isi revina repede! din pacate nu stiu ce sfaturi sa dau pt copilutz :(

sovi 17+ saptamani cu sasha (de la Alexandru)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Off..Clau imi pare tare rau de Razvanelu'N-ai putea sa suni pe cineva la gradi?!Educatoarea,sau..stiu eu..la secretariat,undeva?!
Edit,ca-s dusa-nu vazusem mesajul lui Sovi


Fiti pe faza randunici!!Vine !!

Ela.. in 22 sapt. cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

zozel, clau,sovicu multi , multi! bebe mic sa se faca bine ... nu stiu ce sa zic, poate iste painica prajita cu cascaval i-ar face bine ...sau un pilafior cu morcov ...

ca bine ziceti cu semnatura, de azi o luam si noi inapoi!

week-endul a fost unul f fuctuos ... sambata am fost la shopping ... mi-am luat o frumusica de canadiana , brodata asa cu un model zic eu rusesc pe maneca si lunga sa-mi tina cald la burtica si la bulanase ... un puloveras tare fain din lanita subtire cu maneca scurta, inca o bluzita, tot asa cu maneca scurta si trei helancutza colorate, sa am de asorte ... nu mi-am gasit ghetutze, dar deocamdata ma descurc cu cele de anul trecut ca sunt fara toc si nici picioarele nu mi s-au umflat inca...las ca mi-a promis florinelul ca-mi face pozici si va trimit si voua ... maine merg sa-mi cumpar o fustitza de blug din Cocor cred, ca aclo am vazut cateva modele dragutze...tot sambata am bagat si niste plitute de vacutza cu urechi de lemn si coltunasi prajiti (yummi), apoi am venit acasica si am pregatit un kataif delicios ... duminica am lenevit amandoi pana tarzior in patutz, am acut planuri frumoase impreuna cu dl. mazarica si pe urma ne-am gospodarit amandoi ... supa de pui cu taietei, fripturica de vita cu chimen, mancare de gutui si bineinteles un piureus delicios ... a fost un prieten pe la noi , ce sa mai, o seara tare frumoasa ...

acum imi fac de trebusoara, ca trebuie sa pregatesc niste oferte, ca diseara am o intalnire ... dar numai bine, mai ies si eu la aer, asa ca nu-mi fac griji ... trebuie si putintica miscare din cand in cand...

va pupic pe toate, toate si va doresc o saptamana grozavit de frumoasa!

mami_papatot 20+

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Hello fetele..avem si noi zapada:D..dar din pacate s-a cam transformat in fleshcaiala..Alex oricum a fost ft incantat de zapada (nu a mai vazut decat la 2 luni)..si a declarat multumit ca gata, acum vine moshul
Eu ieri am stat numai cu wc-ul in brate, nu stiu ce naiba am patit de am dat la boboci toata ziua si azi-noapte 1 data. Azi sunt ok, doar ca sunt ft slabita de nedormita si nemancata. O sa plec mai devreme de la servici sa trag si eu un pui de somn cu puiul meu.
Fug sa mai citesc din urma si revin.

Deea13+ , www.totsites.com/tot/alexandru_tita" target="_blank">Alex si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Sovi, Zoze, Mami, multumesc de sprijin. Ei au cabinet acolo, stiu ca daca ar fi ceva, i-ar da un medicament ceva rapid, ar avea grija de el, dar as fi vrut sa fiu eu langa el, sa-l rasfat, sa-l tin in brate si sa am grija de el cum stie o mamica sa o faca, adica cel mai bine. Abia astept sa ajung diseara acasa sa fiu cu puiul meu.

Si eu mai am contractii, dar sigur nu sunt din cele descrise de Raluca, caci nu am nici-o durere, doar o senzatie de disconfort care trece rapid. Sper sa fie totul bine. Am reusit sa-mi fac programarile pentru decembrie la consultatie si ecografie. Plus ca trebuie sa mai repet si ceva analize...Mi le-am trecut in agenda , sunt asa de multe de facut in decembrie si mi-e sa nu uit ceva.



CLAU 24 + cu Rebecca

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

am uitat sa va spun ceva tare dragutza ... vineri noaptea, mi s-a pus un carcel tare urat si dureros la picior ... si am inceput sa ma vaiet, au, au au, ma doare, ma doare ... s-a trezit si tati si mi-a fact masagel la pulpitza, dar cel mai haios a fost ca dupa ce m-am linistit, bebe mic a dat un piciorus ... saracutzul, ce-o fi zis... mami, acum e ora de somn, mai incet cu galagia! a fost asa haios...

mami_papatot 20+

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

i'm back in business

Sovi super bancul!!
Mami don't worry! sunt convinsa ca dl Mazarica este bine mersi, si papacios ca mami
Ela multa sanatate la cutzu! sa dea DD sa isi revina!
Anca bine ai venit alaturi de noi si sa iti traiasca flacaul!
Bitza ma bucur sa aud de rezultatul la TT ca e bine.. si mai vreau sa iti multumesc pt reteta de tort cu mere, ca l-am facut si a iesit o bunatate! yummy!!!! si sory ca am lipsit pt ciorbitza
Rox-dox sa iti traiasca Raducul! sa fie sanatos si voios!!
Naty si eu o simteam la inceput cam jos, si la fel placenta era cam jos.. abia de vreo cateva sapt o simt mai pe la ombilic, ca sa nu mai zic de eco cand am facut la 20s era cu capul in jos fata mea... si ma gandesc ca daca acum o simt peste tot se tot invarte pe acolo si nu sta cu capusorul pe canal... in concluzie nu cred ca e vreo problema, la mintea mea de ne-doctor cat despre sondaj subscriu clar: MUNTEEE!!!!!!!!!!
super tare bancul
Cory ce curajoasa ai fost, prin cate ai trecut... oricum important e finalul, si e unul fericit!! randunica luptatoare!
[b]Naty, Lyvy, Raluca[b] sa va traiasca burticutzele!
Maia ce tare faza cu sutul in fund
Serry sa va traiasca flacaul!! sa fie sanatos si voinic!
Simo ce de zapada pe acolo!! super! la mine nu a mai ramas mare lucru in oras... pe deal insa se vede bine de tot!
Ela bravo de zapada... chiar vazusem vremea zilele astea si am vazut ca o sa ninga si la voi si ma gandeam la tine
mami ma bucur sa aud ca te-ai mai linistit!

si inchei aici carnatul asta... ca vad ca m-am apucat de scris la un cap si suntem la altul...
totate randunicile!

Mihaela 22+ cu Andra
Pozici
Bebitzu

Mergi la inceput