Fetele din America (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu curcan nu fac si gata, dar mi-as dori o supa buna de pumpkin. Am mincat una la Monkey Bar in NY, imi ramine in suflet pe vecie! Am incercat sa gatesc si acasa, dar n-a iesit la fel de buna.
Stie cineva o reteta deosebita?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

haha, ce bine! intai sa imi spuneti vreo reteta de curcan (sau il fac ca pe un pui la cuptor?) ca sa nu ma fac de ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Adriuta, pe prima pagina a subiectului, dupa lista cu numele noastre, e o sectiune cu 'info utile', acolo sunt trecute mai multe agentii specializate pe zboruri spre Romania. Eu am mai luat in trecut bilete de la Nova Travel si am fost multumita, ei ai o intelegere cu Lufthansa si iti pot gasi oferte bune cu ei. Dar nu mult mai bune decat pe kayak.com

Din experiente recente impresia mea este ca e mai ieftin sa cumperi din Romania (mai ales Romania-US-Romania).

Josefine, eu vreau curcani, eu, eu!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

lai, cu o conditie: sa ma primesti la tine in mexico. [:-)]
cum e viata acolo? asa boema cum mi-o imaginez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Lai, m-am inscris prima pe lista!

Corinadana, uite o poza cu printisorul, sa te lamuresc cu incuscritul. N-am mai pus poze cu copiii, acum mi-am luat inima in dinti si pun citeva.
http://www.flickr.com/photos/14596889@N06/1498099250/

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Cu drag

Viata e boema, in unele locuri, spre exemplu in hamac pe o plaja departe de lumea dezlantuita pe coasta Pacificului (sau a Atlanticului, sau a Marii Caraibelor, dupa preferinte ) sau intr-o cafenea zen aici in Coyoacan, cartierul in care stau eu in Mexico City. Insa sunt si multe peisaje mult mai putin boeme, in alte locuri uitate si ele de lume, fara apa potabila, fara sanitatie corespunzatoare, fara, fara.. Una peste alta insa este o tara extraordinar de bogata, cultural in primul rand, istoric, arhitectural, natural. Cu cat cunosc mai mult imi dau seama cat de putin cunosc de fapt, in fiecare locsor in care merg parca descopar o noua lume. Si imi mai dau seama ca cei care traim colea peste granita (ma includ si pe mine, chit ca studiez America Latina) avem in general o viziune nepermis de saraca, de ciuntita, a ceea ce este Mexicul.
Si oamenii sunt foarte amabili, au si ei desigur 'pacatele' lor, dar si multe lucruri bune care le spala

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Ramona, "yard of the month" este al tau? arata bine tare.

fetele din vale, ce fel de televiziuni aveti: cablu, satelit, comcast, directtv??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc, noi am fost cu Yard of the Month.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Liris, eu cand stateam in vale aveam comcast cu ceva pachet care includea si televiziune prin cablu si internet. Si era bine Dar mai mult decat atat nu stiu sa-ti zic, nici macar preturi, stateam cu patru tipi in casa si ei se ocupau de detaliile tehnice, ei au prospectat piata, ei au ales.
Cum va este? Cum va place? Ati apucat sa va plimbati prin zona?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Fetelor, tocmai am cumparat un Roomba ieftin (refurbished). Daca sinteti interesate incercati pe www.woot.com Vind un singur produs pe zi, si ala s-ar putea sa nu fie toata ziua daca le vind repede.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput