prefera laptele praf

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns minodoraa spune:

Am realizat un progres. A inceput din nou sa suga, pt ca nu i-am dat altceva, dar nu se prea omoara el... De plans nu prea plange de foame. Mai nou, cum se trezeste am si sarit pe el saracutul si ii dau sa suga. Daca e agitat nu am ce sa-i fac , chiar daca e mort de foame. Din pacate i-au revenit colicie...
Maine e zi de cantarire, asa ca sunt curioasa cum stam. Daca nu a crescut suficient ma gandesc sa-i incep diversificarea cu cereale. Ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

quote:
Originally posted by minodoraa

Am realizat un progres. A inceput din nou sa suga, pt ca nu i-am dat altceva, dar nu se prea omoara el... De plans nu prea plange de foame. Mai nou, cum se trezeste am si sarit pe el saracutul si ii dau sa suga. Daca e agitat nu am ce sa-i fac , chiar daca e mort de foame. Din pacate i-au revenit colicie...
Maine e zi de cantarire, asa ca sunt curioasa cum stam. Daca nu a crescut suficient ma gandesc sa-i incep diversificarea cu cereale. Ce parere aveti?



Mai bine ii dai completare cu formula decat sa diversifici la varsta asta.
Pana la 5 luni este total contraindicat altceva decat lapte (matern sau forumul).

PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criu spune:

am auzit pe cineva ca i-a dat lacovit pt ca nu e bun la gust si a luat sanul iar

Mergi la inceput