Copiii din 2002 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nicoleta-abia acum vad ca, deocamdata, esti soacra cu doua nurori!!!
SANATATE MAXIMA SI SA VII NUMAI CU VESTI BUNE!!!

Sanzi-ce draguti sunt!!!ce se mai alinta!!!

Andrei are o prietena, care l-a si cerut in casatorie, dar....el nu vrea, zice ca nu se insoara ca el se face pilot de formula 1, dar, de cand cu cererea, curajosul meu baiat, o tot evita, iar fata, tot inista....

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Nicoleta, ma bucur ca e sanatos bebeul! Asta e cel mai IMPORTANT! Eu dupa morfo-fetala m-am linistit anul trecut, l-am zapacit pe medic sa imi spuna ca e bine bebe. Ala ma tot lua: "dar nu vrei sa stii ce e?" nu ma interesa deloc, chiar daca am aflat ca e fata, ma bucuram ca e bine. Noi si acum ne mai uitam la filmuletul de la eco! Mi-e ciuda ca pe al treilea nu mai pot sa il fac...
Sanzi, am ras bine de tot, asa e George cu Ilinca lui... Si tot ea e cea mai indrazneata, dar sunt nostimi foc! Eu i-am pozat la greu, i-am filmat cum se joaca... sa se revada peste ani!
Cristina22 , vezi ca pana la urma fata vine la tine sa se "planga"... noi asa am patit!
Ruxi, sa nu zici ca-s nebuna, dar m-a amuzat teribil Bogdan, e clar ca ma abtineam greu sa rad fiind in locul tau.
Va pup, duminica frumoasa, s-a trezit Gabi, atat mi-a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna seara mamici si copilasi,
Nicoleta ma bucur sincer ca bb este sanatos,lucru cel mai important.
Elena tizei si fratelui ei.
Sinzi super puiutu' amorez.
Ruxibaiat descurcaret,
Multa sanatate si o saptamana cat mai fericita.



Gabi mami de Bogdanel-Andrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Vai fetelor ce baieti curtati aveti cred ca sunt de milioane. Am ras sa lesin Abia astept sa se indragosteasca si Emma.

Azi pt prima data am dus-o in alta casa ... o sa stau cu sufletul la gura 3 zile ... dar asta e , trebuia sa o facem si pe asta.
Faza e ca la cumnata mea sunt multe flori de apartament (noi nu mai avem voie flori 1 an in casa) si acvariu + alte 3 persoane ...

si multa sanatate!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Draguti foc piticii vostri cu prietenutele lor :)) Lui Bogdan i s-a mutat prietena in Minneapolis, da' am avut si noi povesti din astea anul trecut. Am mers odata impreuna la film si fetita a incercat sa il pupe, da' el s-a tras inapoi:)) Acum are vreo doua fetite care il plac (si mie imi place de ele, sunt blonde amandoua hihi), dar el zice ca el o place pe Hannah Montana, piticele probabil nu mai sunt de-acum de nasul lui

Noi in weekendul asta ne-am simtit bine. Ieri am avut niste musafiri. Am cumparat si eu o carte de bucate a lui Rachel Ray (asta e o tipa care prezinta emisiuni despre gatit la TV la food network) despre cum si ce sa gatesti pt. petreceri. Am ales eu sa fac o masa doar de aperitive reci. Ma uit in cartea aia de bucate si observ ca aveau tot felul de nume, dar pana la urma ea prezenta retete de....salata de vinete si fasole batuta lol lol lol, doar ca nu le numea asa. Putin modificate. Am facut si eu asa dupa retetele de acolo. Plus "crostini" cica, adica am prajit felii de bagheta, in cuptor, dupa care le-am frecat cu usturoi si am picurat ulei de masline pe ele. Am mai facut o salata cu porumb, sunca, ciuperci, o lingura de maioneza si una de smantana. Am mai pus sunca, branza si salata verde. Si pt. atata lucru m-am fatzait in bucatarie de la 10 dim la 4 dupa masa, de ma dureau talpile. Fa curat inainte de a te apuca de lucru, fa curat dupa si intre timp vase vase vase vase....si pungi de gunoi. Dar au venit si doi copii si s-a distrat si Bogdan pana la urma, dupa ce a iesit si putin afara cu taica-su in timp ce eu faceam treaba. Azi am fost la inot, la Borders si la Mc. Donalds, unde n-am mai fost de vreo 6 luni. Am fost si am facut si o plimbare pe afara desi e cam frig la noi. Maine ma scol la 5 sa imi pregatesc cursul ca n-am avut chef sa lucrez in weekend. Abia astept sa vina vacanta de Thanksgiving! Avem doua zile libereee! Nu mai zic de Craciun cum il astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Semnez si eu condica la capitolul nou... si imi dau seama ca de mult n-am intrat... felicitari, Nicoleta!!! sarcina usoara si bb sanatos iti doresc!!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Multam de felicitari, suntem sanatosi si eu si bebe, este normal dezvoltat pentru varsta lui, colul este inchis si placenta posteriora (ca la Stefan), am luat cam multe kg luna asta si m-a cam dojenit medicul... dar astae.
O saptamana frumoasa sa aveti.

Nicoleta 17 plus si Stefan, 4 ani si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:



Anina_n multumesc pt. sfaturi o sa incerc sa fiu mai atenta la ce mananca Vlady

Nicoleta imi pare rau ca nu este asa cum ti-ai dorit, dar cel mai important lucru este ca este sanatos
Sunt sigura ca Stefan este bucuros ca este fratior
Felicitari si sarcina usoara iti dorim

Sinzi foarte simpatic David

Cristina22 baietel destept Andrei stie el ca este destula vreme pentru fete
Si Vlady vrea sa se faca pilot de formula 1

Va si va dorim o zi superba !!!

Francisca si Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
la Constanta bate vantul si tot frig.Dupa un wk plin astazi somam pt ca terapeutii au avut nunta si de maine ne reapucam de treaba.
Multumim lui Dumnezeu ca suntem bine.In wk a sosit bunicul de la Br,prin urmare Bogdan a avut partener de joaca aprox de varsta lui.Seara am avut petrecere la o fetita deci joaca cu copii si dulciuri la greu in wk trecut.
La ajutat pe"superman"sa-si "vanda"prima lui pictura bunicului(bine'nteles) si toata lumea a fost multumita:
-Bogdan ca a fost laudat si a primit bani pe care sa-i cheltuim"andoi"(amandoi),
-bunicul ca si-a vazut nepotul fericit.
Duminica am primit cadou biroul pt calculator deci tot chiraiala si veselie afost.
O zi placuta tuturor



Gabi mami de Bogdanel-Andrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Nicoleta, felicitari pt. bb baietel si sanatos !
Sarcina usoara in continuare !
Poate va veni si fetita, mai incolo...
Fetelor, la noi a nins ! In sfarsit, avem zapada ! Si dupa-masa, pe-nserat, vom da lumina piticilor la Sarbatoarea piticilor si a lampioanelor, de Sf. Martin. Un picut cam tarziu, dar tot o vom face, spre marea incantare a copiilor.
Sinzi, nu cred ca e bine sa-l tii pe loc pe David, din contra, trebuie incurajat sa mearga inainte... Cine stie ce geniu zace in el ?
Ma gandeam, eu, ca au cate ceva in comun aceste metode de pedagogie, Montessouri si Waldorf. Acum, mi-ar fi placut, sa fi prins mai multi ani, Cristina, acest sistem de predare. Pentru ea, care e o fire mai linistita, mai retinuta, mai timida in public, ar fi fost foarte bine.
Din aceste motive, incerc sa o mai tin 1 an la gradinita, dar ea nu vrea sa mai stea inca 1 an, vrea la scoala. Se pare ca n-o mai atrage nimic la gradinita. Colegii, cu care se juca ea, mai mult, in anii trecuti, au plecat la scoala toamna aceasta, probabil si de aceea trage inspre scoala, deja, si ea. Pana la primavara avem timp sa hotaram, inca.
Hm...trebuie sa fac o iesire, mai revin !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput