Storcator de fructe si legume ( tari )

Storcator de fructe si legume ( tari ) | Autor: miki-miki

Link direct la acest mesaj

Tb sa cumpar un storcator de fructe si legume tari pt mama mea si nu stiu ce marca sa iau. Tb sa bea mult suc de morcov, sfecla rosie, mere ... As vrea sa aiba si un pret mai acceptabil in jur de 200 ron. Va rog ajutati-ma cu cateva sfaturi. Multumesc anticipat!

Miki

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ai de unde alege...si pana in 200 de RON. Uita-te pe net, de exemplu www.elanko.ro/products.php?path=2 4&_t=storcatoare%20fructe,citrice&order=price&pag=2" target="_blank"> aici
Te uiti numai la storcatoare de fructe si legume, nu la cele de citrice. Ai un Philips cu care te-ai incadra in bani. Eu am un Moulinex, care isi face treaba f bine si e si el acolo pe pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Si eu am tot Philips, si sunt fff multzumita de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Cauta pe forum, au mai fost subiecte si poti afla mai multe opinii.
Tot philips pt. radacinoase folosesc si sunt multumita.
Uite www.domo.ro/Electrocasnice/Aparate_mici_de_bucatarie/Storcatoare_de_fructe,_citrice/Philips/Storcator_de_fructe_Philips_HR_1821" target="_blank">modelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Multumesc pt raspunsuri. Cred ca pana la urma o sa iau un Philips.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Salutare
eu am vazut in carrefour un rhonson cu 179 de ron, dar are 850W pe langa restul de 200-300 asta e super puternic. Are cineva? ca sa stiu daca merita banii... Am mai vazut unul cu aceeasi putere, dar era omarca mai cunoscuta si costa 750 de ron

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

am un storcator philips, dar pe care nu prea il folosesc, de ce? pt ca orificiul in care se pun fructele este mai ingust si trebuie tot timpul sa tai in bucatele fructele; un sfat, cautati storcatoare care au gatul lat sa intre fructul intreg sau macar jumatate;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Asta de care zic eu asa este, ei zic ca stoarce fructele intregi, dar vad ca nimeni nu stie nimic de el, n-as vrea sa fiu prima care-l testeaza

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Eu am un Moulinex si sunt foarte multumita de el.
Ai grija sa nu te zgarcesti la bani, nu spun ca cele scumpe sunt neaparat si bune dar poate ai ghinionul sa nu le stoarca bine.
Moulinex-ul meu le stoarce fff bine.

*******************************************************
Nu-i nimeni drac si nimeni sfant...credinta-i val ,iubirea vant si viata fum...

http://tt.lilypie.com/8DhGp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Eu am cumparat din hipermarketul Real, un storcator Philips, HR 1858, in promotie la 330 RON.

Iata si imaginea lui pe un alt site: http://www.mediadot.ro/produse/132-electrocasnice/153-storcatoare-fructe-si-legume/16300-storcator-philips-hr1858.html

Avantajul este ca are orificiul mare, ca si cel din reclama de la TV Jack LaLaine.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Buna fetelor, multumesc pt ajutor. Am luat un storcotor Hyundai de 600W (de la PIC), nu stiu cat de buna e firma, dar e bun. Am dat pe el 97 RON , are razatoarea aceea putin mai maricica jos, sita e de tabla si are mici perforatii, tubul pe unde se introduc fructele e f mare (ca la storcatorul Stelutei) si se termina exact deasupra razatoarei. Mi-am dat seama ca astfel nu are cum sa arunce bucati de fructe intregi nestoarse. Pret mic, bun , firma cica bunicica si garantie 2 ani de zile.
Multumesc inca odata pt sfaturile voastre.

Miki

Mergi la inceput